Jump to content

Calvus 200 Λίτρα


dpap

Recommended Posts

Είναι ακόμη μικρά για ζευγάρωμα.​ Τα συγκεκριμένα ψάρια ωριμάζουν σεξουαλικά όταν φτάσουν τα 2 χρόνια, οπότε καλομελέτα και έρχεται (με το καλό). Ο απομονωμένος πρέπει να είναι αρσενικός ναι. :) Υποθέτω ότι έχω έναν ακόμα αρσενικό (ο "μεγάλος" στις φωτογραφίες) ένα θηλυκό και ίσως ακόμα ένα αρσενικό. Φαντάζομαι ότι έχεις δυο αρσενικά και δυο θηλυκά, γιατί τα αρσενικά αυτού του είδους δεν τα πάνε καλά μεταξύ τους (συνήθως όταν συναντιούνται γίνεται Κόσοβο).

Το λέω αυτό γιατί οι 3 κάλβοι πηγαίνουν μαζί χωρίς καυγάδες , ενώ ο απομονωμένος μόλις κάνει να φύγει από την κρυψώνα του , δέχεται κυνήγι.

(Αυτά σου τα λέω από αυτά που έχω διαβάσει, έχω λίγη εμπειρία σε αυτό το είδος, οπότε αν κάπου κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με)

Έγινε επεξεργασία - lefteris123
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λίγη εμπειρία έχω φίλε μου. Με διάβασμα εδώ και παρατήρηση στο ενυδρείο , ότι κάνουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα συγκεκριμένα ψάρια είναι τα αγαπημένα μου λόγο συμπεριφοράς, αλλά και επιβλητικότητας. Τα έχω λίγο καιρό αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να τα χαζεύω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα αλλά μιας και το λες θα την ετοιμάσω σιγά σιγά :)

Link to comment
Share on other sites

χαχα είσαι τρομερός !!!

Παίζει ότι μάλλον πρέπει να τον χαρίσω. Δεν τρώει ξύλο αλλά είναι ο μόνος που κάθεται εκεί σχεδόν όλη την ημέρα.

Τρώει κανονικά , αλλά δεν έχει βρει τον χώρο του μέσα στο ενυδρείο.

Όπως λες και εσύ Δημήτρη, καλό θα ήταν να φύγει. Μάλλον πρόκειται για αρσενικό.

Είναι ακόμη μικρά για ζευγάρωμα. Ο απομονωμένος πρέπει να είναι αρσενικός ναι. :) Υποθέτω ότι έχω έναν ακόμα αρσενικό (ο "μεγάλος" στις φωτογραφίες) ένα θηλυκό και ίσως ακόμα ένα αρσενικό.

Το λέω αυτό γιατί οι 3 κάλβοι πηγαίνουν μαζί χωρίς καυγάδες , ενώ ο απομονωμένος μόλις κάνει να φύγει από την κρυψώνα του , δέχεται κυνήγι.

Όσο για την τριάδα, κλείνω πιο πολύ οτι πρόκειται για 2 θηλυκά και ένα αρσενικό, λόγο οτι πηγαίνουν μαζί. Δυο αρσενικοί, όταν η φύση καλεί(ζευγάρωμα, διεκδίκηση περιοχών κ.τ.λ.) δεν θα κάτσουν με σταυρωμένα χέρια και θα σουλατσάρουν παρέα. :D

Μπορεί βέβαια ακόμα να μην ήρθε αυτή η ώρα... ο καιρός θα δείξει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως λες και εσύ Δημήτρη, καλό θα ήταν να φύγει. Μάλλον πρόκειται για αρσενικό.

Όσο για την τριάδα, κλείνω πιο πολύ οτι πρόκειται για 2 θηλυκά και ένα αρσενικό, λόγο οτι πηγαίνουν μαζί. Δυο αρσενικοί, όταν η φύση καλεί(ζευγάρωμα, διεκδίκηση περιοχών κ.τ.λ.) δεν θα κάτσουν με σταυρωμένα χέρια και θα σουλατσάρουν παρέα. :D

Μπορεί βέβαια ακόμα να μην ήρθε αυτή η ώρα... ο καιρός θα δείξει. ;)

Το είχα αμελήσει τόσο καιρό και κακώς. Τώρα που το επεσήμανες και εσύ όμως θα βάλω αγγελία να φύγει. :)

Μακάρι να είναι όπως τα λες για την τριάδα !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ήθελα να πετύχω καλύτερη ποιότητα αλλά δεν τα κατάφερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ποσο καλυτερο δλδ,μεχρι κ οι δονταρες φαινοντε καθαρα!Να υποθεσω ειναι αρσενικος?

Link to comment
Share on other sites

Τρομερο βιντεακι!!

Να σαι καλά.

Ε ποσο καλυτερο δλδ,μεχρι κ οι δονταρες φαινοντε καθαρα!Να υποθεσω ειναι αρσενικος?

Πριν το ανεβάσω , είναι σε HD , κάτι δεν κάνω σωστά με το youtube μάλλον. Ναι είναι αρσενικός και μάλιστα ο πιο παλιός. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι απιστευτο ψαρι ειναι αυτο! Φτου φτου μη το ματιασω Δημητρη! Απιστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πλάνο να τεντώνει τα σαγόνια του ειναι όλα τα λεφτά!!

Μπράβο για το βίντεο ρε Δημήτρη..!

Αχ άτιμη Αφρική....

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πλάνο να τεντώνει τα σαγόνια του ειναι όλα τα λεφτά!!

Μπράβο για το βίντεο ρε Δημήτρη..!

Αχ άτιμη Αφρική....

Πουλημενε Σταθη...

Link to comment
Share on other sites

Πουλημενε Σταθη...

Με όλα αυτά που βλέπω τον τελευταιο καιρό, με κόβω να κάνω στροφή 180 μοιρών..!!! χαχααχαχαχαχαχαχα!!

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Φτου, φτου!!! Κουκλος ειναι, να τον χαιρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πλάνο να τεντώνει τα σαγόνια του ειναι όλα τα λεφτά!!

Μπράβο για το βίντεο ρε Δημήτρη..!

Αχ άτιμη Αφρική....

Με όλα αυτά που βλέπω τον τελευταιο καιρό, με κόβω να κάνω στροφή 180 μοιρών..!!! χαχααχαχαχαχαχαχα!!

Να σαι καλά Στάθη ! Άντε να σε δούμε με τη στροφή .... :)

Φτου, φτου!!! Κουκλος ειναι, να τον χαιρεσε.

Ευχαριστώ Μαίρη ! :)

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-59: :bigemo_harabe_net-59:

Πως μου είχε ξεφύγει αυτό ??!!!!

Aπίστευτα ψάρια φίλε πανέμορφα με πολύ ωραία χρώματα !! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ψάρια όσο κακομούτσουνα ειναι απο τα βράγχια και μπροστα, τόσο όμορφα ειναι απο εκει και πίσω. Πολλα σωματίδια όμως στο νερό, γιατι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ψάρια όσο κακομούτσουνα ειναι απο τα βράγχια και μπροστα, τόσο όμορφα ειναι απο εκει και πίσω. Πολλα σωματίδια όμως στο νερό, γιατι έτσι;

Είναι HD το βίνετο .... :ninja: :ninja: :ninja:

Η αλήθεια είναι ότι από μακρυά δεν φαίνονται Πάνο. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...