Jump to content

Αλλαγή Λιπάσματος


bbetta

Recommended Posts

Από τότε που έστησα το ενυδρείο μου (1.5 χρόνια) χρησιμοποιώ τα ίδια αντιχλώρια και λιπάσματα.Seachem Prime, Seachem Excel, FlorinMultri BrightWell Aquatics.Αν και έχω καλά αποτελέσματα , σκέφτομαι ότι ίσως είναι καλύτερα τα αποτελέσματα αν χρησιμοποιώ προϊόντα από μία σειρά.Τι εντυπώσεις έχετε από το Flourish?

To ενυδρείο είναι 72λίτρα (60x30x40) με φυτά μέτριων απαιτήσεων και υπόστρωμα της Dennerle

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι της άποψης ότι κάτι που δουλεύει δεν το πειράζουμε και απο τη στιγμή που δεν εχεις κάποιο πρόβλημα με την υπάρχον ρουτίνα ( λιπάσματα - πρόσθετα ) που χρησιμοποιείς δεν βλέπω κάποιο λόγω να αρχισεις τα ''πειράματα''

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και 2 χρονια χρησιμοποιουσα ολη την σειρα Seachem και ολα comple αλλα θα συμφωνησω με τον Geosid!

Link to comment
Share on other sites

Geosid rulez!!

Mobile klaz speaking...

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια ειναι και θέμα ...τιμής :)

Και γω είμαι της άποψης οτι οτι δουλεύει το αφήνουμε στην ησυχία του να συνεχίζει να δουλεύει αλλα η τιμή του florinmulti ισούται σχεδόν με τις τιμές του excel και του flourish μαζί και όπως καταλαβαίνετε σε τέτοιες εποχές άρχισα να μπαίνω σε καινούριες σκέψεις και πειράματα.Λογικα θα κάνω την αλλαγή όταν τελειώσει το λίπασμα μιας και εμπιστεύομαι την seachem σαν εταιρεία .

Ευχαριστω

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λόγο κρίσης βάζω μόνο το γενικό λίπασμα της Dennerle και είμαι υπέρ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λόγο κρίσης βάζω μόνο το γενικό λίπασμα της Dennerle και είμαι υπέρ ευχαριστημένος

Ακριβως το ιδιο και εγω!Απλα τωρα νομιζω οτι τα φυτα μου θελουν και λιγο καλιο οπωτε πρεπει να αρχισω και αυτο σιγα σιγα και μαλλον θα παω στο seachem.

Link to comment
Share on other sites

Καποτε έβαζα και εγω ολη την σειρά της seachem αλλα δεν πηγαινε άλλο.... με τοσα ενυδρεία εφευγαν μπαμ μπαμ ....

Εχω περίπου 1,5 χρονο που βασω χυμα λιπάσματα.. συνολο για το μεγάλο ενυδρείο μου βγαινει περιπου 20 ευρω το χρόνο ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...