Jump to content

Recommended Posts

Καλημερα, εβαλα σε ενυδρειο με καρδιναλιους, μελανοταινιες preacox και corydoras panda 4 γαριδες red cherry, Ποιος μπορει να τις εφαγε? δεν τις εχω δει απο την στιγμη που τις εβαλα? Παιζει να κρυβονται εδω και καμια βδομαδα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κρυβονται αλλα μπορουν να τις φανε ολα σου τα ψαρια εκτος απο τα κορυ.

Link to comment
Share on other sites

σωστος!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, δεν το ηξερα, αλλιως δεν θα τα αγόραζα γιατι δεν νομιζω να μου κρύβονται τοσο καλα,

Link to comment
Share on other sites

Να μην τις έχεις δει για καμιά εβδομάδα δύσκολο...και στα 60λ δύσκολο να κρυγτούν από τόσα ψάρια...καπάκι έχεις έτσι?

Link to comment
Share on other sites

καπάκι κανονικα, πυκνοφυτεμένο δεν το λες αλλα εχει φυτα. Το πιο πιθανο ειναι να εγιναν μεζες

post-44507-0-22479100-1355082269_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να βάλεις γαρίδες μπορείς να δοκιμάσεις amano, που είναι πιο μεγαλόσωμες. :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,οπως βλεπω το ενυδρειο σου υπαρχει περιπτωση να κρυβονται μεσα στις σχισμες των ξυλων,μπαινουν παντου οι ατιμες.Εγω λεω να περιμενεις λιγο ακομη μηπως δεις καμια,κυριως κοιτα το βραδυ που σβηνουν τα φωτα.Αλλιως δοκιμασε Αμανο οπως σου ειπε και ο Σωτηρης πιο πανω.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εβαλα σε ενυδρειο με καρδιναλιους, μελανοταινιες preacox και corydoras panda 4 γαριδες red cherry, Ποιος μπορει να τις εφαγε? δεν τις εχω δει απο την στιγμη που τις εβαλα? Παιζει να κρυβονται εδω και καμια βδομαδα?

Καταρχάς 60 λίτρα είναι ήδη πολύ λίγα για τα ψάρια που έχεις.

Αν θέλεις να έχεις γαρίδες(και να τις βλέπεις) θα πρέπει να βγουν οι μελανοταινίες.

Οι Αμάνο είναι μια λύση αλλά θα πρέπει να τις βρεις ενήλικες πάνω από 3 εκ για να μπορέσουν να αντέξουν.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς 60 λίτρα είναι ήδη πολύ λίγα για τα ψάρια που έχεις.

Αν θέλεις να έχεις γαρίδες(και να τις βλέπεις) θα πρέπει να βγουν οι μελανοταινίες.

Οι Αμάνο είναι μια λύση αλλά θα πρέπει να τις βρεις ενήλικες πάνω από 3 εκ για να μπορέσουν να αντέξουν.

Ευχαριστω, το ξερω οτι ειναι λιγα τα λιτρα, με συχνες αλλαγες και μετρημενη τροφη εχω κρατησει τα νιτρικα στα 10ppm. Θα δω για αμανο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...