Jump to content

Aqualum Celio Marine Version


Δίας

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να απαντήσω στο θέμα του Aqualum Celio marine version, θέμα το οποίο έχει ανοίξει ο στράτος( Dias) και θέμα το οποίο έχει πάρει άλλη τροπή και πλέον αναφέρετε σε άλλα μοντέλα φωτισμού της Aqualum.

Επεμβαίνω για να μην μένουν λάθος τελικές εντυπώσεις, χωρίς να θέλω να γίνει αντιπαράθεση με κάποιον και επίσης χωρίς να θέλω να αλλάξω γνώμες, οι οποίες πάντα είναι ευπρόσδεκτες, τουλάχιστον από εμένα προσωπικά.

Αρχικά να αναφερθώ στο θέμα περί 200 λιτρων ( λίτρα που καλύπτει το φωτιστικό celio) και επίσης στο μέλος niknik, μια και όπως είπε το είχε.

Ο φίλος niknik, ξεχασε να αναφέρει πως το συγκεκριμένο φωτιστικό που είχε, δεν ήταν ουτε celio 1, ουτε celio2, ουτε celio3....κτλ.

Ηταν ένα δειγματικό φωτιστικό στο καλούπι του Celio, με led xpe και ποσότητα στο σύνολο 16.( ούτε καν 32, που είχε το πρωτο μοντέλο celio). To συγκεκριμένο φωτιστικό, όπως έιπα ήταν δειγματικό, δε βγήκε ποτέ στην αγορα, σε κατάστημα ή site.

To δεύτερο θέμα που θέλω να σχολιάσω είναι το ''value for money''. To Celio marine Version, είναι το μόνο φωτιστικό μετά τον υπερίωνα το οποίο χρησιμοποιεί Led XML της Cree. Δε προσπαθώ να πω πως είναι καλύτερο ή κάτι άλλο σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αυτό που προσπαθώ να πώ είναι πως το φωτιστικό χρησιμοποιεί απο τα καλύτερα αν όχι τα καλύτερα led της αγοράς, καθώς και όλα τα εξαρτήματά του είναι σε αντίστοιχή ποιότητα, έκτος του controller του, οχι σε θέμα ποιότητας, αλλά λέιτουργιών, ο οποίος είναι υποδιέστερος από άλλα μοντέλα της αγοράς, κάτι και στο οποίο γίνεται δουλειά για αλλαγή προς το καλύτερο.

Όσον αφορά την καλύπτικότητα και τα 200 λίτρα, που ο συντονιστής mad, ανέφερε με τόση ευκολία και σιγουρία, να πω το εξής.

Ένα celio marine version, μπορεί να καλύψει πολύ καλά ένα ενυδρείο διαστασεων 1m x 80cm, χωρίς κανένα πρόβλημα καλυπτικότητας και ενυδρείο mixed reef.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ουτε κ εγω θελω να μπω σε καποια αντιπαραθεση....

Ειπα τη γνωμη μου σαν χομπυστας ειπατε και τη δικη σας σαν καταστημα.

Ολα κρινονται στην πραξη :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω θα μπω σε καμια αντιπαραθεση φιλε Νικο αλλα αυτο το οποιο λες

Ο φίλος niknik, ξεχασε να αναφέρει πως το συγκεκριμένο φωτιστικό που είχε, δεν ήταν ουτε celio 1, ουτε celio2, ουτε celio3....κτλ.

Ηταν ένα δειγματικό φωτιστικό στο καλούπι του Celio, με led xpe και ποσότητα στο σύνολο 16.( ούτε καν 32, που είχε το πρωτο μοντέλο celio). To συγκεκριμένο φωτιστικό, όπως έιπα ήταν δειγματικό, δε βγήκε ποτέ στην αγορα, σε κατάστημα ή site. δειχνει ξεκαθαρα ποσο καλο ειναι οπως ειπα οτι με καλυψε στα 125 λιτρα που ειχα[,το οποιο ειχα παρει απο εσενα προσωπικα και φυσικα δεν αμφισβητειτε]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...