Jump to content

Οικονομικος Φωτισμος Σε Nano Reef


mediolanos

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους, ενδιαφέρομαι να ξεκινησω ενα νανο ύφαλο σε ενα κυβο 30λτ τις Dennerle αλλα στην κατοχη μου εχω μονο τον κυβο χωρις φωτιστικο, πια λύση προτείνετε εσεις, και αν καποιος γνωριζει ας μου πει τι λαμπες ειναι αυτες που χρησιμοποίησαν τα παιδια στο project μικρο μου, φτηνο μου reef γιατι δεν μπορω να τις βρω σε κανενα μαγαζι εδω στην αθηνα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την aquael decolight duo marine, Εγω ειχα στο μυαλο κατι σαν αυτο Boyu STS-350

T5 http://www.aliexpress.com/store/product/Boyu-STS-350-T5-Light-Fixture-3-Fluorescent-Aquarium-Lights/400937_348365284.html

στα 50 ευρω ή κατι σαν τον φωτισμο που βαλαν τα παιδια στο project μικρο μου, φτηνο μου reef

Link to comment
Share on other sites

Καλή τιμή είναι αλλά θα πρέπει να κοιτάξεις αν μπορείς να βρεις λάμπες μετά σε αυτές τις διαστάσεις!

Αν κάποιος φίλος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Μετά νομίζω πας σε κατασκευή λεντ (1-3-10-20 βατ ανάλογα τη θα βάλεις απο ζωντανά)..για το aquael decolight duo marine ξέρω ότι βρίσκεις λάμπες για αλλαγή(power compact πρέπει να είναι)....

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι PLL αλλα περνει μονο της Aquael νομιζω, απλα εινα στο μυαλο μου φωτιστικο με κλιπακι απο τα πρακτικερ 5 ευρω και μια λαμπα οικονομιας οπως αυτη που εβαλαν τα παιδια στο γνωστο project. Δεν ξερω που θα βρω ομως τετοια λαμπα

Link to comment
Share on other sites

Λαμπα οικονομίας σε αυτα τα κελβιν;;;πανε σε ηλεκτρολογαδικα και κοιτά τα κουτιά απ τις λάμπες....κάποια θα είναι 10.000κελβιν....κοιτα άμα θέλεις να γλυτωσεις το κόστος αλλαγής των λαμπτήρων καθε 6-8-10 μήνες πήγαινε σε λεντ να γλυτωσεις 2-3 χρόνια....για 30(καθαρα 25-20)λίτρα η λύση σου κοστίζει 30-40 ευρώ απο ebay.....:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ξερει κανεις που πουλανε λαμπες για το decolight marine duo??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...