Jump to content

Aκούτε Rock?


Recommended Posts

Μόλις τώρα, το μέλος corto maltese έγραψε:

Τον εχω δει σε live, φοβερος perfomer.

Τυχερός!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος corto maltese έγραψε:

Τον εχω δει σε live, φοβερος perfomer.

Καλο και το ροκ... Πολυ καλο μάλιστα αλλά αν υπάρχει κ κανένας. Χαουζας ή αρκετοί ας ανοίξει και κάποιο τέτοιο θεματακι για μας τους περίεργους... 

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2020 at 5:55 ΜΜ, το μέλος farming again and again έγραψε:

Καλο και το ροκ... Πολυ καλο μάλιστα αλλά αν υπάρχει κ κανένας. Χαουζας ή αρκετοί ας ανοίξει και κάποιο τέτοιο θεματακι για μας τους περίεργους... 

Πρεπει να ανοιξει ενα μουσικο θεμα τετοιο που να περιλαμβανει την ηλεκτρονικη μουσικη γενικα (οχι μονο χαουζ).

Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν ομως συνεχίζουμε με Μαύρα Κλειδιά.

 

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη διασκευη στο τραγουδι της Κυρίας Dolly Parton, οταν το ροκ συναντα τη ''σωστη'' καντρυ.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που κατηγοριοποιείται αυτό, το βάζω εδώ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2020 at 3:50 ΠΜ, το μέλος Vou έγραψε:

Δεν ξέρω που κατηγοριοποιείται αυτό, το βάζω εδώ

 

Καλα εκανες...αλλα στα 80s θα ηταν καλυτερα νομιζω

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα να το βαλω απο pearl jam που ειναι πιο γνωστο, αλλα το original ειναι απο ενα αγαπητο γκρουπ  του ελληνικου γκαραζ-ροκ κοινου.

 

  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Σκεφτηκα να το βαλω απο pearl jam που ειναι πιο γνωστο, αλλα το original ειναι απο ενα αγαπητο γκρουπ  του ελληνικου γκαραζ-ροκ κοινου.

 

Ας βάλω κ εγώ ένα αγαπημένο... 

 

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος Katerina12 έγραψε:

Ευτυχώς οι ελληνικές μπάντες ζουν ακόμη.

 

 

ωραια πασα μου δινεις για να πω οτι....ειχαμε/εχουμε πολυ καλες μπαντες σε ολα τα παρακλαδια του ''ροκ'' αλλα δεν μπορουσαν, τουλαχιστον παλιοτερα, να προωθηθουν σωστα και στο εξωτερικο παρολο που οσοι παιξαν εξω ειχαν αφησει θετικη εικονα π.χ last drive, deus x machina, south of no north.......τα τελευταια χρονια ευτυχως οι μπαντες του stoner rock τα εχουν καταφερει και παιζουν σε αρκετα φεστιβαλ ''εξω''. Δεν ακουω μεταλ αλλα οι rotting christ νομιζω ειναι οι πιο πετυχημενοι.

Ας βαλω και τους αγαπημενους μου ''ελληνες'' τωρα.....

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

ωραια πασα μου δινεις για να πω οτι....ειχαμε/εχουμε πολυ καλες μπαντες σε ολα τα παρακλαδια του ''ροκ'' αλλα δεν μπορουσαν, τουλαχιστον παλιοτερα, να προωθηθουν σωστα και στο εξωτερικο παρολο που οσοι παιξαν εξω ειχαν αφησει θετικη εικονα π.χ last drive, deus x machina, south of no north.......τα τελευταια χρονια ευτυχως οι μπαντες του stoner rock τα εχουν καταφερει και παιζουν σε αρκετα φεστιβαλ ''εξω''. Δεν ακουω μεταλ αλλα οι rotting christ νομιζω ειναι οι πιο πετυχημενοι.

Ας βαλω και τους αγαπημενους μου ''ελληνες'' τωρα.....

 

Έχεις δίκιο δεν λέω απλά είναι μετρημένα στο χέρι..αυτά που έχουν πετύχει εκεί έξω. Ωστόσο τα παλιά κομμάτια δεν χάνουν ποτέ την αξία τους.Θ αφήσω και αυτό εδώ γιατί το αγαπώ.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Οι rotting christ είναι η πιο πετυχημένη μπάντα στην ιστορία της χώρας με πολύ αξιόλογη διεθνή καριέρα. Ίσως οι Socrates να μπορούσαν κάτι παρόμοιο αλλά δυστυχώς δεν έγινε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος Vou έγραψε:

 

Οι rotting christ είναι η πιο πετυχημένη μπάντα στην ιστορία της χώρας με πολύ αξιόλογη διεθνή καριέρα. Ίσως οι Socrates να μπορούσαν κάτι παρόμοιο αλλά δυστυχώς δεν έγινε

Ηταν πoλυ δυσκολα παλια, δεν λες καλα που συνεβει με τους rotting christ τουλαχιστον, και σιγα σιγα με τους στονεραδες μας (π.χ planet of zeus,100mods...)

Οι socrates που λες εχουν παίξει στο  Λονδινο ως support σε περιοδεία των UFO... ισως επρεπε να μεινουν εκει μηπως και....αλλά αλλη εποχη τοτε!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Vou έγραψε:

 

Οι rotting christ είναι η πιο πετυχημένη μπάντα στην ιστορία της χώρας με πολύ αξιόλογη διεθνή καριέρα. Ίσως οι Socrates να μπορούσαν κάτι παρόμοιο αλλά δυστυχώς δεν έγινε

Και όχι μόνο αυτοί και άλλες τόσες μπάντες που ενώ ξεκινάνε πολύ δυναμικά πνίγονται λόγω κακής προώθησης από τις δισκογραφικές.

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Katerina12 έγραψε:

Και όχι μόνο αυτοί και άλλες τόσες μπάντες που ενώ ξεκινάνε πολύ δυναμικά πνίγονται λόγω κακής προώθησης από τις δισκογραφικές.

 ο @Vou εννοει στο εξωτερικο και εχει δικιο, σε ολους τους τομεις (πωλησεις, συναυλιες, αναγνωρισιμότητα κλπ), δεν τα εχει καταφερει τοσο καλα κανενας αλλος νομιζω απο αλλο ειδος του ''ροκ''....ποιες δισκογραφικες, οι ελληνικες? για γελια και κλαματα πλην εξαιρεσεων.

Έγινε επεξεργασία - corto maltese
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σαββατο βραδυ ειναι, ας ακουσουμε και κατι...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Αντωνη, χθες ο τζιμης ηταν ραδιοφωνικο ποστ για το ''ευρη κοινο''...αυτος παρακατω ειναι ο  ''μπαμπας'' μου, στη μουσικη.:buttrock:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...