Jump to content

Παραλαβη Δεματος


Recommended Posts

καλημερα.πριν εναμησι μηνα ειχα παραγγειλει απο ebay και μιας και αργουσε το δεμα μου εκανε refund ο κινεζος τα λεφτα στο λογαριασμο(δεν εχουν μπει σαν μετρητα ακομα).σημερα πηρα στα ελτα και το δεμα εχει ερθει και θα το παραλαβω αργοτερα.

τι γινεται τωρα?αν δει αυτος οτι παρελαβα μπορει να μπλοκαρει τα λεφτα?πρεπει να το γυρισω πισω?

Link to comment
Share on other sites

Μίλα μαζί του, αν προλαβαίνει ζήτα να μην κάνει refund. Αν τα λεφτά σου επιστράφηκαν ζήτα του τον λογαριασμό του στο paypal να ξαναπληρώσεις.

Υ.Γ.: όπως και να έχει πρέπει να φροντίσουμε τέτοια θέματα να λύνονται ήρεμα, γιατί για τις καθυστερήσεις δεν φταίνε οι πωλητές, ενώ και εμείς δικαίως θέλουμε να διασφαλίσουμε τα χρηματά μας, Αλλά μετά από τέτοιες παρεξηγήσεις αν παρατηρήσετε όλο και περισσότεροι πωλητές στο ebay στέλνουν worldwide εκτός ομως Ελλάδας!!

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό με το refund στο e-bay πάνω στον μήνα δλδ αν το περάσεις δεν σου επιστρέφονται τα χρήματα σου είναι μύθος...

Το e-bay έχει την δύναμη να λύνει υποθέσεις και αφού περάσει το χρονικό αυτό διάστημα.Μια καλή αναφορά και σου επιστρέφουν χρήματα και μετά το πέρας των 2-3 μηνών.

Εξάλλου τις περισσότερες φορές ευθύνονται τα δικά μας ταχυδρομεία για την έξτρα καθυστέρηση που ξέρουμε πόσο καλά δουλεύουν.....

Πάντα να προτιμάτε πωλητές όταν αγοράζετε απο Ασία με βαθμολογία 98-100% και αποστολή με registered mail να έρθουν δηλαδή συστημένα και με tracking number 5-10 δολάρια παραπάνω διασφαλίζουν την αγορά σας.Ακόμα καλύτερα με EMS αν και στοιχίζει λίγο παραπάνω σίγουρα αξίζει για ακριβές αγορές.

Συμφωνώ με τον Δημήτρη παραπάνω ότι καλώς ή κακώς πολλοί πωλητές στο e-bay μας έχουν βάλει στην μαύρη λίστα...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ενω πληρωνω 30δολλαρια αποστολη για 7 με 10 εργασιμες πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος που το δεμα ηρθε μετα απο σχεδον 2 μηνες μην παρεξηγηθει ο κινεζος?στην περιπτωση μου βαση του truck number το δεμα ηταν τοσο καιρο στο κινεζικο ταχυδρομειο και οχι στο ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο.ποτε δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο και αν δεν εχω ψωνισει απο εκει..

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν εχουν μπει τα λεφτα αλλα ειναι απλα πιστωμενα και μπορει να τα μπλοκαρει αλλιως δεν θα επερνε φραγκο.ας το στελναν στην ωρα τους

Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχεις απόλυτο δίκιο και δεν χωρά συζήτηση , μιλάμε για χρήματα και στη περίπτωσή σου αρκετά. Tracking number πότε σου έδωσε? Δεν έγινε η αποστολή άμεσα μετά την πληρωμή?

Link to comment
Share on other sites

Ολα οσα λες εγιναν αμεσα.παντα ζητουσα νουμερο αποστολης καινοαντα παρακολουθουσα την διαδρομη του δεματος.ακομη και σε ανταλλακτικα που χρειαστηκανκαι καιγομουνα ηρθαν σε 10 μερες.μαλλον ειναι να μην σου τυχει

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχεις απόλυτο δίκιο και δεν χωρά συζήτηση , μιλάμε για χρήματα και στη περίπτωσή σου αρκετά. Tracking number πότε σου έδωσε? Δεν έγινε η αποστολή άμεσα μετά την πληρωμή?

Δημητρη,λογικα θα εκανε 20 μερες συνολο να ερθει.στις 25 του εστειλα mail και μου εδωσε truck number.απο τοτε παρακολουθουσα το δεμα κολλημενο στο Πεκινο.την επομενη μερα απο την πληρωμη το εστειλε.καποια στιγμη αφου δεν ερχοτανε μου απαντησε σε mail η να μου το ξαναστειλει η να κανει refund.προτιμησα το δευτερο για καλυτερα.οντως εκανε refund αμεσως.

μαλλον επεσα θυμα των ημερων της αλλαγης του χρονου.τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Άμα στα έχει πίστωση σε 2-4 μέρες εργάσιμες μάξ θα είναι διαθέσιμα....δεν μπορει να στα μπλοκάρει...πάρε την αντλία που έχει πιαστη το χέρι σου στο χειροκινητο και ότι γίνει...αν και επίσης δεν νομίζω να μπορει να δει αυτός εάν το πήρες εσυ η όχι λόγο οικονομικής αποστολής....το πολυ πολυ να στα παρη πίσω....

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα λεφτα μπηκαν στη καρτα και τα εξαργυρωσα σημερα.αν δουλευει και σωστα η δοσομετρικη και δεν εχει καποιο θεμα(σημερα θα μου τη φερει ο αδερφος μου που τη παρελαβε για μενα) χαλαλι η αναμονη μιας και μου βγηκε τζαμπα.οποτε παμε για φωτιστικο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα λεφτα μπηκαν στη καρτα και τα εξαργυρωσα σημερα.αν δουλευει και σωστα η δοσομετρικη και δεν εχει καποιο θεμα(σημερα θα μου τη φερει ο αδερφος μου που τη παρελαβε για μενα) χαλαλι η αναμονη μιας και μου βγηκε τζαμπα.οποτε παμε για φωτιστικο.

είσαι ΤΕΡΜΑ λάθος όμως...

ο Κινέζος σου απέστειλε άμεσα το αντικείμενο που αγόρασες...

να γιατί σιγά σιγά μπαίνει η Ελλάδα στην blacklist και δε θα μας ξανά στείλουν τίποτα...

ΥΓ. Μη το πάρεις προσωπικά απλά ξανά σκέψου το λίγο όλο αυτό που έγινε ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...