Jump to content

Ένα Μαγαζί Σαν Και Αυτό Να Είχαμε Στην Ελλάδα!!


Master1313

Recommended Posts

Οι χομπύστες που διατηρούμε πιράνχας ψάχνουμε και περιμένουμε να βρεθεί κάποιο κατάστημα που θα φέρει και προφανώς στο συγκεκριμένο πάνε για την ψησταριά

Link to comment
Share on other sites

Όντως τέτοιες εγκαταστάσεις θα ήταν πολύ ωραίο να υπήρχαν στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Οι χομπύστες που διατηρούμε πιράνχας ψάχνουμε και περιμένουμε να βρεθεί κάποιο κατάστημα που θα φέρει και προφανώς στο συγκεκριμένο πάνε για την ψησταριά

Γι αυτο γραφεις τραγικο;Οι ανθρωποι εκει ζουν απ αυτο.Οι πηγες τροφης τους ειναι οτι τους προσφερει το ποταμι και το δασος.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο γραφεις τραγικο;Οι ανθρωποι εκει ζουν απ αυτο.Οι πηγες τροφης τους ειναι οτι τους προσφερει το ποταμι και το δασος.

Δίας προφανώς δεν έχεις καταλάβει πώς γράφεις στην ενότητα με τους θηρευτές!!!!

Σε αυτήν την ενότητα έχουμε ιδιαίτερη συμπάθεια στα συγκεκριμένα ψάρια όποτε θεωρώ το σχόλιο σου άτοπο

Και τα πρόβατα και τα γουρουνάκια και τις αγελάδες τις σφάζουν για να καταλήξουν στο τραπέζι μας αλλά αυτό δεν αλλάζει την διαδικασία της σφαγής τους που είναι τραγική.....

Ελπίζω να σε κάλυψα

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην ξερω που γραφω;

Μαλλον εσυ δεν θελεις να καταλαβεις αυτο που εγραψα.

Εξηγησε μου απλα,που ειναι το τραγικο σε ενα βιντεο που δειχνει καποιον να ψαρευει!

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην ξερω που γραφω;

Μαλλον εσυ δεν θελεις να καταλαβεις αυτο που εγραψα.

Εξηγησε μου απλα,που ειναι το τραγικο σε ενα βιντεο που δειχνει καποιον να ψαρευει!

Όπως αναφέρω και παραπάνω

Σε αυτήν την ενότητα έχουμε ιδιαίτερη συμπάθεια και εκτίμηση στα συγκεκριμένα ψάρια,επίσης τραγικό είναι η ευκολία που τα μαζεύει ενώ εμείς ψάχνουμε να τα βρούμε .

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω και παραπάνω

Σε αυτήν την ενότητα έχουμε ιδιαίτερη συμπάθεια και εκτίμηση στα συγκεκριμένα ψάρια,επίσης τραγικό είναι η ευκολία που τα μαζεύει ενώ εμείς ψάχνουμε να τα βρούμε .

Συγνωμη ρε φιλαρακι...εμεις δηλαδη στις αλλες κατηγοριες τα ψαρια μας τα εχουμε για πεταμα και δεν τα εκτιμουμε?Σορρυ κιολας δηλαδη,αλλα δεν καταλαβα την τοποθετηση σου!

Ψαρια τρως?

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρω και παραπάνω

Σε αυτήν την ενότητα έχουμε ιδιαίτερη συμπάθεια και εκτίμηση στα συγκεκριμένα ψάρια,επίσης τραγικό είναι η ευκολία που τα μαζεύει ενώ εμείς ψάχνουμε να τα βρούμε .

Δηλαδη εμεις στο πηγαδι κατουρησαμε;

Τραγικο δεν ειναι η ευκολια που τα μαζευει,αλλα το οτι δεν εχει τις διατροφικες επιλογες που εχεις εσυ κι εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα παιδιά!! Συζήτηση κάνουμε!!!! :bigemo_harabe_net-72::bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ να χαμηλώσουν οι τόνοι! Προφάνως ο όρος τραγικό είναι άστοχος και ο φίλος Master1313 εννοούσε πως είναι παράξενο, κάποιοι να πληρώνον ένα σκασμό λεφτά για να αποκτήσουν ένα τέτοιο ψάρι και να το διατηρήσουν στις καλύτερες δυνατές συνθήκες και κάποιοι άλλοι να τα ψαρεύουν με το κιλό. Η λέξη "ειρωνία" μάλλον θα ταίριαζε περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο εγω θα ελεγα παντως ειναι το οτι ο ανθρωπος καταστρεφει το φυσικο περιβαλλον των ανθρωπων που ζουν εκει με καθε μεσο και τροπο με σκοπο το κερδος!Σε λιγο δεν θα μπορουν να ψαρεψουν ουτε αυτα.

Και μια επισημανση.Αν αυτος ο ανθρωπος ψαρευε σαργους,θα γινοταν το ιδιο σχολιο;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε φιλαρακι...εμεις δηλαδη στις αλλες κατηγοριες τα ψαρια μας τα εχουμε για πεταμα και δεν τα εκτιμουμε?Σορρυ κιολας δηλαδη,αλλα δεν καταλαβα την τοποθετηση σου!

Ψαρια τρως?

Φιλαράκι στην συγκεκριμένη ενότητα μιλάμε μόνο για τα πιράνχα αμα έμπαινε σε άλλη ενότητα το ίδιο θα ήταν!!!

Έχω την αίσθηση πως έχεις ειρωνική διάθεση που δεν αρμόζει στο Forum

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο εγω θα ελεγα παντως ειναι το οτι ο ανθρωπος καταστρεφει το φυσικο περιβαλλον των ανθρωπων που ζουν εκει με καθε μεσο και τροπο με σκοπο το κερδος!Σε λιγο δεν θα μπορουν να ψαρεψουν ουτε αυτα.

Και μια επισημανση.Αν αυτος ο ανθρωπος ψαρευε σαργους,θα γινοταν το ιδιο σχολιο;

Noμίζω πως οι απαντήσεις μου θα έπρεπε να σε έχουν καλύψει όποτε δεν θα μπω σε διαδικασία αντιπαράθεσης

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ να χαμηλώσουν οι τόνοι! Προφάνως ο όρος τραγικό είναι άστοχος και ο φίλος Master1313 εννοούσε πως είναι παράξενο, κάποιοι να πληρώνον ένα σκασμό λεφτά για να αποκτήσουν ένα τέτοιο ψάρι και να το διατηρήσουν στις καλύτερες δυνατές συνθήκες και κάποιοι άλλοι να τα ψαρεύουν με το κιλό. Η λέξη "ειρωνία" μάλλον θα ταίριαζε περισσότερο...

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το μαγαζακι , ειναι ωραια να εχεις ποικηλια , αλλα μην ξεχνας οτι δεν ειναι και τοσο διαδεδομενα αυτα τα ψαρια στην Ελλαδα (μιλαω για ανθρωπους πιο νεους στο χομπυ), και ειναι και ακριβα.αμα ανοιγε ενα τετοιο μαγαζι στην Ελλαδα θα εβαζε λουκετο πολυ γρηγορα αμα ειχε ολο αυτο το stock(ταυτοχρονα) που δειχνει το βιντεο, αντε να πουλαγε 1-2 μεγαλα κομματια , γιατι αυτη την εποχη στην Ελλαδα , λιγος κοσμος θα αγορασει monster rhom και ετσι οπως το κοβω πρεπει να πηγαινει 600+ ευρω (Ανβρω).

Δεν πιστευω οτι χρειαζετε κατι τετοιο, ενας αξιοπιστος μαγαζατορας που μπορει να σου βρισκει τα ειδη που θελεις και να στα φερνει σε καλη κατασταση για να μπουν απευθειας σπιτι σου νομιζω ειναι κατι πολυ πιο λογικο , και για τον χομπυστα , αλλα και για τον μαγαζατορα

:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι στην συγκεκριμένη ενότητα μιλάμε μόνο για τα πιράνχα αμα έμπαινε σε άλλη ενότητα το ίδιο θα ήταν!!!

Έχω την αίσθηση πως έχεις ειρωνική διάθεση που δεν αρμόζει στο Forum

Φιλε μου δεν υπαρχει καμια ειρωνικη διαθεση αλλα εγω απο τα πιο πανω σχολια σου θηκτικα,ειναι σαν να λες οτι εσεις εχετε εκτιμιση στα ψαρια σας ενω εμεις οι υπολοιποι δεν εχουμε! Δεν υπαρχει κανενας λογος να συνεχισω την κουβεντα!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι στο forum αγαπάμε τα ψάρια, sorry αν δεν το διατύπωσα σωστά.

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δεκτη η συγνωμη σου,πιστευω πως ολοι μας αγαπαμε το χομπι και τα ψαρια μας και κανουμε το καλητερο γι αυτα!

Ζητω συγνωμη και εγω αν παραφερθικα!

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...