Jump to content

Προβλημμα Με Αλγη


ΒΑΓΓΕΛΗΣ13

Recommended Posts

Γεια σας παιδια...μεσα στο ενυδριο με το πιρανχα που εχω βγαζει πανω στο ξυλο κατι σαν χνουδι...το ξυλο πρεπει να το βγαλω να το καθαρισω??και αμα ναι..το ψαρι θα το κανω να χεστη πανω του..(τωρα αρχισε να στρωνει που εχω βαλει τα cattapa και τον αφησα με μια λαμπα 18watt fresh water της tropical.μπορω να κανω κατι αλλο ετσι ωστε να μην βγαλω το ξυλο?και κατι ακομα..σκεφτομαι να βαλω ευκολα φυτα απλα θα πρεπει να ριχνω και λιπασματα..τα λιπασματα θα επηρεασουν καθολου το ψαρι?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σαν ασπρο χνουδι και το εχεις βαλει το ξυλο προσφατα αστο θα φυγει μονο του σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εχει μεσα στο ενυδριο πανω απο 25 μερες και οσο περναει ο καιρος γινετε πιο μεγαλο και γεμιζει ολο το ξυλο...ανεβαζω φοτο αλλα δεν φαινεται καλα επειδη ειναι απο κινητο τραβηγμενη..

Epsiloniotakappa3CC0nualpha735_zps48d93dc4.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ασπρο ειναι μουχλα , μυκητας, θα κανει τον κυκλο της κ θα φυγει.

υπαρχουν κ ψαρια που το τρωνε.

αν κανεις αλλαγη νερου βαλε το λαστιχο εκει κ θα την ρουφηξει.

Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανυσηχει καθολου! Ειναι φυσιολογικό. Αν δεις οτι δε φεύγει βγαλε την ριζα βαλτην στην μπανιερα και τριψτην να φύγει η "μουχλα" .

Το είχα και εγω παλια όταν ειχα δίσκους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για την ανταποκριση και την βοηθεια που μου δωσατε και που μου δινετε τοσο καιρο..dpap δεν ειναι μαυρη φιλε...ειναι καφε αλλα πρεπει να εγινε καφε απο τα φυλλα cattapa που εχω μεσα στο ενυδριο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για την ανταποκριση και την βοηθεια που μου δωσατε και που μου δινετε τοσο καιρο..dpap δεν ειναι μαυρη φιλε...ειναι καφε αλλα πρεπει να εγινε καφε απο τα φυλλα cattapa που εχω μεσα στο ενυδριο...

Σε έχω παραπέμψει στο ποστ 6 που αναφέρει τη μεμβράνη , όχι στην αρχή του άρθρου. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...