Jump to content

Πώς?????


panoss

Recommended Posts

Λοιπόν, κάνοντας την βραδυνή μου βόλτα στα μαγαζιά (σήμερα) πέρασα έξω από ένα πετ σοπ της γειτονιάς μου..

μπήκα μέσα και βρήκα την ιδιοκτήτη του μαγαζιού να μιλάει με έναν πελάτη.Για να μην τα πολυλογώ άκουγα τι έλεγαν.Μιλούσαν για τα πιράνχας τα οποία είχε αυτή!Στην αρχή λέω με τπτ δεν γίνεται και μπήκα και εγώ στην συζήτηση..

Επειδή και εγώ και ο άλλος κύριος ήμασταν πολύ καχύποπτοι μας έκανε μια επείδηξη.. προσπάθησα να την σταματήσω αλλά έμενε αμετακίνητη!!

Σε ένα ενυδρείο ήταν τα "πιράνχας" περίπου 8 εκατοστα και σε ένα άλλο μονομαχίνες 4-5 cm.

Πιάνει καμιά 5 ή 6 μονομαχίνες και με το που τις ρίχνει στο πιρανχοενυδρείο επικράτησε πανζουρλισμός!!

Εξαφανίστηκαν όλες σε 6 δευτερόλεπτα!!!

Μέχρι να πω να μου δώσει 2 από αυτά (τα οποία μου τα πουλούσε 3 ε επειδή οι γονείς μου την ξέρουν) χτυπάει το κινητό μου βγαίνω έξω να απαντήσω και βλέπω σε 1 λεπτό να βγαίνει ο κύριος με όλα.Πήγα μέσα να της πω να μου δώσει 2 τίποτα.όλα είχαν φύγει..

τα είχε πάρει ο άλλος κύριος. μου είπε πως θα ξαναφέρει σε 20 μέρες..και αν δεν υπάρχει άλλος πελάτης θα μου τα δώσει και πιο φτηνα...

λοιπόν τι λέτε??? λέτε να ισχύει??? :bigemo_harabe_net-134::bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν μπορεις κανε καλυτερη διατυπωση...δεν σε πιανωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Mπήκα μέσα και βρήκα την ιδιοκτήτη του μαγαζιού να μιλάει με έναν πελάτη.Για να μην τα πολυλογώ άκουγα τι έλεγαν.Μιλούσαν για τα πιράνχας τα οποία είχε αυτή!Στην αρχή λέω με τπτ δεν γίνεται και μπήκα και εγώ στην συζήτηση..


Επειδή και εγώ και ο άλλος κύριος ήμασταν πολύ καχύποπτοι μας έκανε μια επείδηξη.. προσπάθησα να την σταματήσω αλλά έμενε αμετακίνητη!!


Σε ένα ενυδρείο ήταν τα πιράνχας περίπου 8 εκατοστα και σε ένα άλλο μονομαχίνες 4-5 cm.


Πήρε τις μονομαχίνες με ένα διχτάκι και τις έριξε στα πιράνχας!! Ε εκεί έγινε ο κακός χαμός! Τις κατασπάραξαν όλες!


Εκείνη τη στιγμή την ρώτησα πόσο κάνουν και μου λέει 10ε κλείνοντάς μου το μάτι. Είναι γνωστή μας...


Με καλεί πιο πέρα και μου λέει ,ότι θα μου τα πουλήσει 3ε το ένα αν δεν είχε τον άλλο πελάτη!!


Εκείνη τη στιγμή χτυπάει το κινητό μου, βγαίνω έξω να απαντήσω και μέχρι να μπω ο κύριος είχε πάρει κάποια. Νόμιζα πως είχαν μείνει έστω 2. Της είπα να μου δώσει και μένα και μου είπε πως τα έδωσε όλα...


Θα ξαναέρθουν σε 20 μέρες είπε...



Και ρωτάω εγώ τώρα, υπάρχει περίπτωση να είναι πιράνχας??Σε τόσο χαμηλή τιμή???


Αυτή μου είπε πως της τα στέλνουν μαζί με pacu.Αυτή αναγνωρίζει ποια είναι πιράνια και τα χωρίζει από τα υπόλοιπα. Μου έχει πει πως όταν τα βάζουν μαζί με pacu τα μονα που φτάνουν σώα και αβλαβή είναι τα πιράνια... :bigemo_harabe_net-86:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή klaz?????

Link to comment
Share on other sites

αν λες την ιδιοκτητρια στην ιασωνιδου ...εγω που την ειχα ρωτησει καποτε για πιρανχα μου ειπε πως δεν τα εμπορευεται...και απο γνωμες εχω αουσει οτι δεν ειναι κ τοσο σχετικη με τα πιρανχας...αν λεμε την ιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα αγόραζα τίποτα από τέτοιο <<έμπορα>>. Για πολλούς και διάφορους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα αγόραζα τίποτα από τέτοιο <<έμπορα>>. Για πολλούς και διάφορους λόγους.

+1....

Link to comment
Share on other sites

Πολλούς και διάφορους λόγους. Αν δεν σου κάνει κόπο γράψε αναλυτικά τι εννοείς ώστε να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλιότεροι του χόμπι... :bigemo_harabe_net-81:

Link to comment
Share on other sites

Mπήκα μέσα και βρήκα την ιδιοκτήτη του μαγαζιού να μιλάει με έναν πελάτη.Για να μην τα πολυλογώ άκουγα τι έλεγαν.Μιλούσαν για τα πιράνχας τα οποία είχε αυτή!Στην αρχή λέω με τπτ δεν γίνεται και μπήκα και εγώ στην συζήτηση..

Επειδή και εγώ και ο άλλος κύριος ήμασταν πολύ καχύποπτοι μας έκανε μια επείδηξη.. προσπάθησα να την σταματήσω αλλά έμενε αμετακίνητη!!

Σε ένα ενυδρείο ήταν τα πιράνχας περίπου 8 εκατοστα και σε ένα άλλο μονομαχίνες 4-5 cm.

Πήρε τις μονομαχίνες με ένα διχτάκι και τις έριξε στα πιράνχας!! Ε εκεί έγινε ο κακός χαμός! Τις κατασπάραξαν όλες!

Εκείνη τη στιγμή την ρώτησα πόσο κάνουν και μου λέει 10ε κλείνοντάς μου το μάτι. Είναι γνωστή μας...

Με καλεί πιο πέρα και μου λέει ,ότι θα μου τα πουλήσει 3ε το ένα αν δεν είχε τον άλλο πελάτη!!

Εκείνη τη στιγμή χτυπάει το κινητό μου, βγαίνω έξω να απαντήσω και μέχρι να μπω ο κύριος είχε πάρει κάποια. Νόμιζα πως είχαν μείνει έστω 2. Της είπα να μου δώσει και μένα και μου είπε πως τα έδωσε όλα...

Θα ξαναέρθουν σε 20 μέρες είπε...

Και ρωτάω εγώ τώρα, υπάρχει περίπτωση να είναι πιράνχας??Σε τόσο χαμηλή τιμή???

Αυτή μου είπε πως της τα στέλνουν μαζί με pacu.Αυτή αναγνωρίζει ποια είναι πιράνια και τα χωρίζει από τα υπόλοιπα. Μου έχει πει πως όταν τα βάζουν μαζί με pacu τα μονα που φτάνουν σώα και αβλαβή είναι τα πιράνια... :bigemo_harabe_net-86:

Συγγνώμη γιατί δεν σε κατάλαβα τώρα!

Δηλαδή εσύ το μόνο που συγκράτησες από αυτή την ιστορία και σε έκανε να ανοίξεις θέμα είναι η τιμή των πιρανια? Δεν έχεις δηλαδή να σχολιάσεις καθόλου την απαράδεκτη συμπεριφορά από πλευράς του καταστήματος να δίνει παράσταση κανιβαλισμού μπροστά στους πελάτες της πετώντας της μονομαχινες μέσα στα αρπακτικά?

Ρε θα τρελαθούμε τέλειος εδώ μέσα…….

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη γιατί δεν σε κατάλαβα τώρα!

Δηλαδή εσύ το μόνο που συγκράτησες από αυτή την ιστορία και σε έκανε να ανοίξεις θέμα είναι η τιμή των πιρανια? Δεν έχεις δηλαδή να σχολιάσεις καθόλου την απαράδεκτη συμπεριφορά από πλευράς του καταστήματος να δίνει παράσταση κανιβαλισμού μπροστά στους πελάτες της πετώντας της μονομαχινες μέσα στα αρπακτικά?

Ρε θα τρελαθούμε τέλειος εδώ μέσα…….

+1000

Link to comment
Share on other sites

ηρεμα ebenos..

φυσικά και σχολίασα το φαινόμενο ,όχι στο φόρουμ αλλά στην ίδια!!

εκείνος ο κύριος δεν είχε αντίρρηση, ίσα ίσα εκείνος ήταν που το πρότεινε!!

φυσικά και κατακρίνω αυτό το φαινόμενο!!!!!!

προσπάθησα να τη σταματήσω αλλά μάταια! το μόνο που έκανε ήταν να με κοιτάξει και να με χαμογελάσει όσο τα πιράνια κατάπιναν τα άμοιρα τα ψαράκια...

ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ?????????????????

Link to comment
Share on other sites

να δωσεις στεγνα δημοσια οποιο το εκανε.αν εχει βημα να το γραψεις στο βημα του,αλλιως απλως να το αναφερεις χωρις εξτρα σχολια.

Link to comment
Share on other sites

επίσης για να τελειώνει αυτή η παρεξήγηση: ο τίτλος του θέματος τι θέλει να δείξει??

Δεν δηλώνει την ερώτηση π΄΄ως να τα πάρω??(είναι φθηνα??)

Δηλώνει το πώς γίνεται να μένει ακόμα ανοιχτό αυτό το μαγαζί!!!!!!!!!

πάντα φιλικά..

Link to comment
Share on other sites

ηρεμα ebenos..

φυσικά και σχολίασα το φαινόμενο ,όχι στο φόρουμ αλλά στην ίδια!!

εκείνος ο κύριος δεν είχε αντίρρηση, ίσα ίσα εκείνος ήταν που το πρότεινε!!

φυσικά και κατακρίνω αυτό το φαινόμενο!!!!!!

προσπάθησα να τη σταματήσω αλλά μάταια! το μόνο που έκανε ήταν να με κοιτάξει και να με χαμογελάσει όσο τα πιράνια κατάπιναν τα άμοιρα τα ψαράκια...

ΤΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ?????????????????

Αυτό το φαντάζομαι και είναι σαν σκηνή από ταινία θρίλερ!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα μπώ στην διαδικασία να πω ονόματα για να μην μπλέξω παραπάνωω...

Έγινε επεξεργασία - panoss
Link to comment
Share on other sites

επίσης για να τελειώνει αυτή η παρεξήγηση: ο τίτλος του θέματος τι θέλει να δείξει??

Δεν δηλώνει την ερώτηση π΄΄ως να τα πάρω??(είναι φθηνα??)

Δηλώνει το πώς γίνεται να μένει ακόμα ανοιχτό αυτό το μαγαζί!!!!!!!!!

πάντα φιλικά..

Και ρωτάω εγώ τώρα, υπάρχει περίπτωση να είναι πιράνχας??Σε τόσο χαμηλή τιμή???

Αυτά που λες είναι ένα ανέκδοτο που δεν με έκανε να γελάσω καθόλου!

Τέλος πάντων, ας μην το συνεχίσω άλλο και χαλάσουμε τις καρδιές μας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ΚΑΝΕΝΑ ανέκδοτο..

Link to comment
Share on other sites

Ότι κ να ναι καλό θα κάνεις να μην ξαναπάς σε εκείνο το μαγαζί και να ενημερώσεις κ άλλους για την συγκεκριμένη να ξέρουν..

Υ.Γ. Όλοι έχουμε κάνει μ....κιες αλλά να έχεις μαγαζί, να λες οτι ξέρεις, και να προσπαθεις να πουλήσεις έτσι είναι απαράδεκτο..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το καταδικάζω!!!!

Ναι οκ δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπατήσω εκεί!!

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω την "επίθεση" που δέχτηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πανο κρατα εσυ το ηθικο διδαγμα της υποθεσης και ασε τα γιατι και πως.. αυτα ανηκουν σε αλλα φορουμ βλεπε star/gossip tv κτλ

αυτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Πανο μην το παιρνεις τοσο κατακαρδα! φιλαρακια ειμαστε ολοι εδω! :D

ο εβενος μιλησε λιγο αποτομα γιατι δεν ειναι και λιγο αυτο που διαβασαμε! ειμαι σιγουρος οτι τα ειπε με αυτο τον τροπο ναι μεν απο σύγχυση με αυτα που διαβασε για το συγκεκριμενο μαγαζι, αλλα και για να σε/μας ξυπνησει για να αντιδρουμε σε τετοιες καταστασεις! να διαμαρτυρόμαστε και να μην μενουμε σε τιμες και διαφορα παρομοια, που στην τελικη ειναι ανουσια! :)

εσυ απο την μερια σου καλα εκανες και το παρουσιασες το θεμα γιατι νομιζω οτι οι περισσοτεροι απο εμας καταλαβαμε μαλλον και για ποιο μαγαζι προκειται!

Link to comment
Share on other sites

οκ τότε και συγψώμη αν παρεξηγήθηκε κάποιος... :mail1::mail1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kalhspera mia erwthsh na kanw prin ligo kairo agwrasa 2 pacu an kai exw kai alla psaria sto enidrio den ta pirazoun,to ena apo auta einai drastirio arketa,to allo einai sinexeia krimeno pisw apo ta fyta th na kanw ??? :bigemo_harabe_net-61:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αλέξανδρε, καταρχήν καλώς ήρθες στο Aquazone!

Άνοιξε ένα καινούργιο θέμα για να θέσεις τα ερωτήματα σου και σε παρακαλώ να γράφεις στα Ελληνικά, όπως ορίζει το forum, για να μπορούμε και εμείς οι μεγαλύτερης ηλικίας να διαβάζουμε και να συνεννοούμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...