Jump to content

Τελικά...τί Ψάρια Ταιριάζουν Με Τα Αγγελοψαρα???


Recommended Posts

Το ενυδρείο σου χρειάζεται αρκετές αλλαγές κατά τη γνώμη μου. :)

Αν αποφάσισες ότι θα κρατήσεις τα σκαλάρια, έχεις δουλίτσα. ;)

Αλλαγή βυθού, πλαστικών φυτών και γενικά της διακόσμησης.

Αν αποφάσισες , εδώ είμαστε να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λιγο τις διαστασεις του ενυδρειου σου να σου πουμε ποσα λιτρα εχεις σιγουρα.

Οπως σου ειπα,εγω θα κρατουσα μονο τα σκαλαρια και τα υπολοιπα θα τα εδινα,τωρα αν το ενυδρειο σου ειναι τοσα πολλα λιτρα θα εβρισκα και μερικους καταλληλους συγκατοικους.

Ομως γιανα ζησουν αξιοπρεπως τα σκαλαρια θελουν κοπαδι οπωτε μιλαμε για 6-7 ατομα και πανω και μαλακο νερακι,οχι βρυσης.

ειναι 360 τελικα!! κ γω αυτο θα κανω λογικα, θα κρατησω τα σκαλαρια κ θα δωσω τα υπολοιπα..θα ψαξω κ για bolivian ram και θα μαι comple πιστεύω!!

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις ολα αυτα που λες εχες πολυ δουλεια μπροστα σου..θα πρεπει να αναδιαμορφωσεις το ενυδρειο σου σωστα για τα σκαλαρια.

Δες εδω το προφιλ τους http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=61576

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις ολα αυτα που λες εχες πολυ δουλεια μπροστα σου..θα πρεπει να αναδιαμορφωσεις το ενυδρειο σου σωστα για τα σκαλαρια.

Δες εδω το προφιλ τους http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=61576

συμφωνω απολυτα και επαυξανω! θα πρεπει να φυγουν ολα απο κει μεσα, χαλικι, φυτα, πλαστικες πετρες, ολα!!!!! αλλα ρε συ μαριλινα σιγουρα εχει τις διαστασεις που μας λες γιατι εχω το βλεπω λιγο στενο!!!!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο σου χρειάζεται αρκετές αλλαγές κατά τη γνώμη μου. :)

Αν αποφάσισες ότι θα κρατήσεις τα σκαλάρια, έχεις δουλίτσα. ;)

Αλλαγή βυθού, πλαστικών φυτών και γενικά της διακόσμησης.

Αν αποφάσισες , εδώ είμαστε να βοηθήσουμε.

ωχ εχει κ η διακοσμηση προβλημα?? ,,,οκ να πληρωθουμε πρωτα και αν μεινει κατι θα την αλλαξω!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν κόπο και ρίξε μια ματιά στο link που σου παρέθεσε ο rastafarian πιο πάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις ολα αυτα που λες εχες πολυ δουλεια μπροστα σου..θα πρεπει να αναδιαμορφωσεις το ενυδρειο σου σωστα για τα σκαλαρια.

Δες εδω το προφιλ τους http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=61576

a ναι το χα διαβασει αυτο!! ειχα αμμο λευκη αλλα μετα απο καποιεσ αλλαγεσ ειχε βρωμισει πολυ και την πεταξα ολη..μετα ηταν ακριβη για να ξαναπαρω κ γι αυτο προτιμησα τα χαλικια... στην επομενη αλλαγη θα ξααναβαλω αμμο μαλλον και ξυλα!

Link to comment
Share on other sites

marilina, σίγουρα έχει μήκος 1,80 ?

στις φωτογραφίες δεν μου φαίνετε τόσο μακρύ το ενυδρείο σου :huh:

Link to comment
Share on other sites

marilina, σίγουρα έχει μήκος 1,80 ?

στις φωτογραφίες δεν μου φαίνετε τόσο μακρύ το ενυδρείο σου :huh:

SORRYΥΥΥΥΥΥ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΟΛΟΥΣ :bigemo_harabe_net-113: ,ΤΟ ΜΕΤΡΗΣΑ ΤΩΡΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 0,90 ΜΗΚΟΣ , 0,50 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 0,45 ΠΛΑΤΟΣ....ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ 180 ΛΙΤΡΑ... :poster_oops::headonwall:

Link to comment
Share on other sites

marilina τι γινεται με τα σκαλαρια και το ενυδρειο;

δεν μπορεσα να παρω απο καπου να κανω τα τεστ, αλλα προσ το παρον εχω αλλαξει νερο και εβαλα ασπρη αμμο που ειχα απο πριν...,εδωσα και τουσ pagasius :bye2: ... τα bolivian ram θα τα παρω οταν πληρωθω!! τωρα σκεφτομαι τι να κανω με τα ζεβρακια...η θα τα δωσω η θα παρω κ αλλα να κανουν κοπαδακι..!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο. σιγα σιγα να τα βαζεις σε μια ταξη. για μενα καλυτερα να τα δωσεις .

Link to comment
Share on other sites

μπραβο. σιγα σιγα να τα βαζεις σε μια ταξη. για μενα καλυτερα να τα δωσεις .

.. κοιτα, θελω να κανω πολλεσ αλλλαγεσ, δηλαδη εκτοσ απο τα ψαρια να αλλαξω και τη διακοσμηση και τα φυτα , γι'αυτο περιμενω το τελοσ του μηνα να δω ποσα λεφτα θα μου περισεψουν, να κανω μια γενικη αλλαγη..μετα απ'οσα διαβασα εδω πιστευω πωσ θα ηταν καλυτερα να το διαμορφωσω σωστα και να χω 2-3 ειδη ψαριων το πολυ (και το ενα απάυτο να΄ναι και τα σκαλαρια !!!) και το καταλληλο περιβαλλον γι αυτα,που θα φαινεται ομορφο αλλα και τα ιδια τα ψαρια να νιωθουν καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

.. κοιτα, θελω να κανω πολλεσ αλλλαγεσ, δηλαδη εκτοσ απο τα ψαρια να αλλαξω και τη διακοσμηση και τα φυτα , γι'αυτο περιμενω το τελοσ του μηνα να δω ποσα λεφτα θα μου περισεψουν, να κανω μια γενικη αλλαγη..μετα απ'οσα διαβασα εδω πιστευω πωσ θα ηταν καλυτερα να το διαμορφωσω σωστα και να χω 2-3 ειδη ψαριων το πολυ (και το ενα απάυτο να΄ναι και τα σκαλαρια !!!) και το καταλληλο περιβαλλον γι αυτα,που θα φαινεται ομορφο αλλα και τα ιδια τα ψαρια να νιωθουν καλα!!!

Μην βιαστεις ομως. αν δεν εισαι σιγουρη για κατι καλυτερα να μην το παρεις και μετα πεταξεις τσαμπα λεφτα. ελα εδω συζητησε το και μετα αποφασισε. να ξερεις οτι σκαλαρια σε τοσα λιτρα κανονικα δεν πρεπει να μπουνε αλλα.

θα θελαμε λιγο να δουμε το ενυδρειο σου τωρα που το χεις ψιλοαλλαξει.

Σε καλο δρομο εισαι!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 6 years later...

Έχω ένα ενυδρείο 100lt και έχω 

1 goorami 

3 platy(θηλυκά και 1 αρσενικό)

1γκαπι 

1 Μόλι 

Και γύρω στα 50 μικρά ψαρακια.

Τι αλλά μπορώ να βάλω 

Θέλω να βάλω πιο πολύ αγγελοψαρα 

Πείτε μου τι πρέπει να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι ο πλέον ψαγμένος αλλά τα ψάρια μου φαίνονται πάρα πάρα πολλά... μάλλον να βγάλεις πρέπει οχι να βαλεις!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος Iasonas147 έγραψε:

Έχω ένα ενυδρείο 100lt και έχω 

1 goorami 

3 platy(θηλυκά και 1 αρσενικό)

1γκαπι 

1 Μόλι 

Και γύρω στα 50 μικρά ψαρακια.

Τι αλλά μπορώ να βάλω 

Θέλω να βάλω πιο πολύ αγγελοψαρα 

Πείτε μου τι πρέπει να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί

 

Καλησπέρα :)

Νομίζω είναι καλύτερα να ανοίξεις ένα δικό σου θέμα αυτό εδώ είναι πολύ παλιό..

Το ενυδρείο σου τελικά είναι 75 ή 100 λίτρα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...