Jump to content

Tetraodon Suvatii..........νέος Θηρευτής!!!


piranhas2

Recommended Posts

Εγινε λιγοτερο ντροπαλος ή πεινουσε?

Link to comment
Share on other sites

Πάει και τελείωσε! Είναι πολύ μούρη!!!

 

Όμορφο και χορταστικό βίντεο! Ευχαριστούμε!

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

Oντως τωρα εχει αρχισει και βγαινει πιο πολυ! Αυτη την ανωφερεια που προσομοιαζει την οχθη πως την εχεις κανει;

Link to comment
Share on other sites

να εστε καλα παιδια , μολις τον ειχα ταΐσει αλλα το ψαρι εχει προσαρμοστει 100% ειναι μονιμα εξω βεβαια ακίνητο χαχαχα και θαβεται σχεδον μονο οταν θελει να χωνέψει , την ανωφέρεια την ειχα κανει με πετρες μονο αλλα μετα ηθελα να την κανω ποιο ψηλή και προσθεσα  αμμο απο πάνω      

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εβαλες πετρες σε μια στοιβα σε γυμνο βυθο και μετα προσθεσες αμμο η ειχες βυθο, εβαλες στοιβα πετρες και μετα προσθεσες κι αλλη αμμο;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αμμο μετα πετρες και μετα παλι αμμο με γεματο ενυδρειο με νερο ουσιαστικά η αμμος γεμισε τα κενα ου ειχαν οι πετρες 

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο βρισκετε στον χωρο εργασιας σου?Ο χωρος ειναι επισκεψιμος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
πριν 4 λεπτά, το μέλος Giannis Tsisk έγραψε:

καλησπερα σε ολους. Ξερει κανεις που μπορω να βρω αυτον τον πανεμορφο θηρευτη;

 

ευχαριστω

 

Περισσότερες πιθανότητες έχεις σε κάποια προπαραγγελία καταστήματος.

Δυστυχώς δέν έρχονται συχνά!Με το καλό να βρείς και να πάρεις!Είναι υπέροχα!Και άν θές βοήθεια για το στήσιμο γράψε.Από τα πρώτα μου πάφερ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μονο απο προπαραγγελια , δες εδω

πάντως να ξερεις οτι ειναι ανενεργο τελείως και δεν δέχεται κανενα αλλο ψαρι....μονο στα ταισματα φαίνεται , θεωρω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω σαν ψαρι ,  τον εχω περιπου 6 χρονια , και δεν σκεφτηκα ποτε να τον δωσω...αλλα εχω τρελα με το συγγεκριμενο ειδος ....... μπορει και να το βαρεθεις ομως οποτε σκεψου το πολυ καλα πριν παρεις , βεβαια σε ενα μεγαλο ενυδρειο με κρυψωνες μια ομαδουλα απο μικρα ψαρια με σωστο  στησιμο νομιζω μπορει να λειτουργήσει μεχρι να δημιουργηθεί ζευγαρι  , ο Husky_Jim

μπορει να σε διαφωτίσει καλυτερα πανω σε αυτο 

 

Link to comment
Share on other sites

επισεις να αναφέρω οτι σε μενα δεν λειτουργησε η συγκατοίκηση οταν τα εβαλα ολα μαζι(δεν ειχαν μεγαλωσει μαζι) το ενα μαλωσε με το αλλο , και στο τελος εχασα τα 2 νεα που ειχα παρει ....

δες μερικα παλια μου θεματα οπως και βιντεο και φωτος

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι παιδια

 

Κατα πασα πιθανοτητα θα παρω το συγεκριμενο ψαρακι, οσοι μπορειτε να με βοηθησετε με το πως πρεπει να στησω το περιβαλλον του θα σας ειμαι υποχρεος.Ειδικα οσοι απο εσας το ειχαν θα χαρω πολυ να ακουσω τις συμβουλες σας. Αυτη την στιγμη εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρα με θερμοστατη,εσωτερικο φιλτρο, αεροαντλια, δυο διακοσμητικα σε στυλ αγαλματιδια, χαλικι και ενα πλαστικο φυτο.

 

Ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία - Giannis Tsisk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι παιδια
 
Κατα πασα πιθανοτητα θα παρω το συγεκριμενο ψαρακι, οσοι μπορειτε να με βοηθησετε με το πως πρεπει να στησω το περιβαλλον του θα σας ειμαι υποχρεος.Ειδικα οσοι απο εσας το ειχαν θα χαρω πολυ να ακουσω τις συμβουλες σας. Αυτη την στιγμη εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρα με θερμοστατη,εσωτερικο φιλτρο, αεροαντλια, δυο διακοσμητικα σε στυλ αγαλματιδια, χαλικι και ενα πλαστικο φυτο.
 
Ευχαριστω
Το ενυδρείο είναι στρωμένο? Το βασικό είναι το λιγότερο 4 δάχτυλα άμμο για να μπορεί να θάβεται άνετα, φύλλα Καταπα μερικά εύκολα φυτά που δένονται πάνω σε ξύλα microsorum anubies και μερικά επιφάνειας Pistia, Φακή μια φορά την εβδομάδα αλλαγή νερού και αν μπορείς να έχεις μαλακό νερό ακόμα καλύτερα και από τροφή κτψ μύδια Γαρίδες γαυρο κτλ και πότε ζώντανα. Διάβασε το προφίλ του ψαριού δες παλιά μου θέματα και βίντεο και θα σου λυθούν οι απορίες, αγαλματίδια και πλαστικά φυτά σίγουρα οχι


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι φίλτρο είναι? Πόσα λίτρα την ώρα περνάει? Έχει βιολογικό υλικό? Στείλε φώτο, τα χαλίκια δεν κάνουν πρέπει να τα αλλάξεις με άμμο

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Βασίλης @piranhas2 με κάλυψε στα περισσότερα, άν και εγώ είχα την τύχη να έχω 5 μαζί στο ενυδρείο! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω και μια ανανέωση, ο ψαρης είναι μια χαρά μέσα στην βδομάδα θα βάλω και από το ενυδρείο 8715e842e9e707cc07db9972ea74dbcd.jpg5e54dd8f177ffa6926a5344a213f5332.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 5
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εκαστος στο ειδος του κ ο Βασιλης στους...θηρευτες!Φτου φτου στον killer σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδιά καλησπέρα το ψαράκι δυστυχώς σήμερα πέθανε........ ,  τον είχα στην κατοχή μου από τον φεβρουαριο του 13 , 6 χρόνια , τον είχα πάρει τελικό μέγεθος οπότε θεωρώ ότι πήγε από γερατειά ..............R.I.P ROBIE

  • Sad 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σαν πετ τον ειχες. Κριμα. 

Θα ξανασχοληθεις;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ελα ρε Βασιλαρα,τωρα το ειδα.Απο τη μια να λυπασαι απο την αλλη χαιρεσαι γιατι προσφερες σε ενα ψαρι που κρατηθηκε σε ενυδρειο τις συνθηκες ωστε να ζησει το μεγιστο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...