Jump to content

Σχεδιασμός Νέου Ενυδρείου


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Μπράβο παιδιά!Πολύ καλή δουλειά!Μετά από καιρό είναι σχεδόν έτοιμο το μέρος που σκέφτομαι να κάνω ένα χωνευτό ενυδρείο.θα έχει πρόσβαση από την πίσω πλευρά(αποθήκη) και οι διαστάσεις του θα είναι Μ90-Π40-Υ70.Δηλαδή 250 λίτρων.Εχω περίπου ένα 3μηνο για να κάνω τις τελικές μου επιλογές.θα ήθελα να ρωτήσω τι είδων ψάρια μου προτείνετε να βάλω και αν θα μπορούσα να βάλω Δίσκους(πείτε μου ΝΑΙ :lol: ).Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλο ξεκινημα.

Ενω το υψος ειναι ιδανικο για δισκους με χαλαει λιγο το μηκος.Υπαρχει η δυνατοτητα να δωσεις τουλαχιστον 20 ποντους ακομα σε μηκος???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Nidal καλημέρα και καλό μήνα.Οι διαστάσεις που αναφέρω είναι σταθερές και είναι αδύνατον να αλλάξουν.Σε αυτές τις διαστάσεις πόσους δίσκους πιστεύεις ότι μπορώ να φιλοξενήσω?

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα λίτρα σου θα μπορούσες να είχες 4. Αλλά το μήκος με προβληματίζει και εμένα. Εάν Βάλης τότε μόνο δύο αλλά προσπάθησε να τους βρεις μεγάλους και αν είναι δυνατών ζευγάρι, (λίγο δύσκολο και ακριβό το τελευταίο) διότι οι δίσκοι όταν είναι μικρή είναι ομαδικά ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Σε 3 μήνες κάνω και εγώ το δικό μου γλυκού νερου μάλλον 350 λίτρων γι'αυτό βοηθήστε εμάς τους αρχάριους.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!θέλω να αισθάνονται άνετα άρα θα αρκεστώ στους 2 δίσκους.Με ποιά άλλα είδη μπορούν να συμβιώσουν οι δίσκοι στις διαστάσεις του δικού μου χώρου?

Για τον εξοπλισμό θα ασχοληθώ αργότερα.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις corydoras ια τον καθαρισμο του βυθου, ancistrus, και κανα κοπαδακι απο ροδοστομους,καρδιναλιους και αρλεκινους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...