Jump to content

Puffer Για Συγκάτοικοι


Force

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους

Φιλοξένησα στο ενυδρείο μου για μια εβδομάδα ενός φίλου 3 puffer αυτά, επειδή μου άρεσαν πάρα πολύ, αλλά τα συγκεκριμένα δάγκωναν την ουρά του silver shark μου,

υπάρχει κάποιο είδος που να είναι πιο ήρεμο και να μπορεί να κατοικήσει με τιγράκια, silver, χωρίς να είναι τόσο επιθετικό ή όλα έχουν αυτή την συμπεριφορά.

b68a1c72-19e9-414c-be62-9098fe3f9253_zps

Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι ετσι και βασικα μπορει να εχεις και προβλημα μεταξυ τους εαν ειναι μικρο το ενυδρειο σου συνηθως λενε στα 200λτ 4 ατομα σε φουλ φυτεμενο

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

Φιλοξένησα στο ενυδρείο μου για μια εβδομάδα ενός φίλου 3 puffer αυτά, επειδή μου άρεσαν πάρα πολύ, αλλά τα συγκεκριμένα δάγκωναν την ουρά του silver shark μου,

υπάρχει κάποιο είδος που να είναι πιο ήρεμο και να μπορεί να κατοικήσει με τιγράκια, silver, χωρίς να είναι τόσο επιθετικό ή όλα έχουν αυτή την συμπεριφορά.

b68a1c72-19e9-414c-be62-9098fe3f9253_zps

φιλε μου σε εχω στειλει πμ,για ριξε μια ματια!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνεις και στα υπόλοιπα μέλη του forum ένα πμ να ενημερωθούμε και εμείς;

Link to comment
Share on other sites

ενα βιντεακι απο φιλο συνχομπιστα οπου τα παφερ συνβιωνουν αρμονικα με αλλα ειδη μιλαμε βεβαια αν θα κατσει και μιλαμε για αυτο το παφερ που δεν μεγαλωνει πολυ

http://www.seriouslyfish.com/species/carinotetraodon-travancoricus/

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση θα το ψάξω και εάν βρω κάτι θα σας ενημερώσω για να μου πείτε την γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια που εχεις ειναι αυτα http://www.fishlore.com/aquariummagazine/nov08/greenspottedpuffer.htm

παιδια τα ψαρια αυτα ειναι υφαλμυρα εως θαλασσινα !!!!!!γεννιούνται σε γλυκο νερο πανε σε υφαλμυρο και καταληγουν σε θαλασσα , μπορούν να κρατηθουν σε υφαλμυρα νερα αλλα οχι σε γλυκα νερα γιατι γρηγορα θα πεθανουν!!!!επησεις πρεπει να τρωνε σαλλιγγαρια γιατι αλλιος μεγαλωνουν τα δοντια τους επειδή δεν ακονίζονται και δεν μπορούνε να φάνε......!ειχα μια 3 αδα απο αυτα ειναι φανταστηκα και πανεξυπνα απο συγγατηκου μπορεις να βαλεις τα υφαλμυρα gobies αν εχεις καποια απορια ρωτα μας ,σαν υποστρωμα στο ενυδρείο θελουν αραγωνητη + αμμο για αλκαλικο ph 8 σταθερο και η αλαγη στην αλατοτητα του ενυδρειου πρεπει να γινει σιγα σιγα

οταν δίνουμε συμβουλές πρεπει να είμαστε σίγουροι για αυτα που λέμε!!!!

Έγινε επεξεργασία - piranhas2
Link to comment
Share on other sites

προτεινα στο φιλο καποιο ειδος παφερ που μπορει να φιλοξενησει(εφοσον του αρεσουν τα παφερ και το ταμπεραμεντο τους) οσον αφορα μεγεθος και συνθηκες νερου που εχει στο ενυδρειο του,δεν ειπα ποτε οτι αυτο που μας εδειξε ειναι αυτο που ανεβασα σε βιντεο!!!τελος παντων δεν υπαρχει θεμα ευτυχως που υπαρχουν και τα πμ!!!

Έγινε επεξεργασία - polyagkistro
Link to comment
Share on other sites

δεν τρεχει μια ειλικρινα φιλε μου απλως μου εκανε εντυπωση αυτο που εγραψες!!ψωμι και αλατι που ελεγαν οι παλαιοι!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...