Jump to content

Big fish μετά;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.

Είναι το πρώτο thread που γράφω. Έχω λοιπόν την εξής ερώτηση/απορία. Όταν κάποιος έχει μεγάλα ψάρια και το ενυδρείο του είναι μικρό τι μπορεί να κάνει γι αυτό; Πχ έχω ένα severum, ένα black shark και ένα synodonti εάν το γράφω σωστά τα οποία μου έχουν μεγαλώσει αρκετά και δεν τα χωράει το ενυδρείο μέσα. Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.

Είναι το πρώτο thread που γράφω. Έχω λοιπόν την εξής ερώτηση/απορία. Όταν κάποιος έχει μεγάλα ψάρια και το ενυδρείο του είναι μικρό τι μπορεί να κάνει γι αυτό; Πχ έχω ένα severum, ένα black shark και ένα synodonti εάν το γράφω σωστά τα οποία μου έχουν μεγαλώσει αρκετά και δεν τα χωράει το ενυδρείο μέσα. Τι μπορώ να κάνω;

Η τα δινεις σε καποιον με μεγαλυτερο ενυδρειο η φτιαχνεις εσυ ενα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η τα δινεις σε καποιον με μεγαλυτερο ενυδρειο η φτιαχνεις εσυ ενα! :lol:

Εναι η μονη λυση που υπαρχει ...

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξω ενυδρείο την συγκεκριμένη χρονική περίοδο αποκλείεται. Αυτό θα γίνει στο μέλλον . :lol: Όποτε πάμε στην δεύτερη λύση που είναι να τα δώσω. Εσείς που τα δίνετε σε μαγαζιά ή σε αγγελίες;

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξω ενυδρείο την συγκεκριμένη χρονική περίοδο αποκλείεται. Αυτό θα γίνει στο μέλλον . :bowdown: Όποτε πάμε στην δεύτερη λύση που είναι να τα δώσω. Εσείς που τα δίνετε σε μαγαζιά ή σε αγγελίες;

Mπορεις να βαλεις μια αγγελια εδω στο ΑΖ και καποιος χομπιστας με μεγαλο ενυδρειο που ενδιαφέρετε να τα παρει!

Αλλη λυση ειναι να τα δωσεις σε καποιο καταστημα και να παρεις κατι αλλο!(αν σου παει η καρδια) :lol::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

...Όποτε πάμε στην δεύτερη λύση που είναι να τα δώσω. Εσείς που τα δίνετε σε μαγαζιά ή σε αγγελίες;

Καλύτερα πάντως σε χομπίστα μέσω αγγελίας, γιατί έτσι έχεις περισσότερες πιθανότητες να "καλοπέσουν" τα ψάρια σου. Ξέρεις που τα δίνεις, σε ποιον, με τι ενυδρείο, τι γνώσεις κλπ κλπ. Ασε που αν μετρήσεις τα νιτρικά (και όχι μόνο...) των ενυδρείων στα μαγαζιά, θα εντυπωσιαστείς με το πως είναι δυνατόν να ζουν τα ψάρια εκεί μέσα... Συν ότι δεν ξέρεις ποτέ που θα καταλήξει το ψάρι...

Μόνο αν δεν βρεις κάποιον να τα πάρει, κατέφυγε σε αυτή τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...