Jump to content

Πως Σας Φαινεται Το Aquascape


Alexandros perama

Recommended Posts

Οκ....!!!!ευχαριστω για την συμβουλή σου...!!!

Δεν μπορω να καταλήξω στο πως να βάλω τον κυκλοφοριτη....μέχρι ώρας ειναι ένας κινεζικος sun sun 12000 l/h...αλλα θα τον βγάλω και θα βάλω ενα 6045 ενα 6025 και ενα mp10w αλλα αυτά σιγά σιγά....!!!

Το μόνο που έκανα ήταν να βγάλω την φτερωτη απο το κινέζικο γιατι γινόταν πλυντήριο αλλα δεν ξέρω που να κοιτάει....!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ....!!!!ευχαριστω για την συμβουλή σου...!!!

Δεν μπορω να καταλήξω στο πως να βάλω τον κυκλοφοριτη....μέχρι ώρας ειναι ένας κινεζικος sun sun 12000 l/h...αλλα θα τον βγάλω και θα βάλω ενα 6045 ενα 6025 και ενα mp10w αλλα αυτά σιγά σιγά....!!!

Το μόνο που έκανα ήταν να βγάλω την φτερωτη απο το κινέζικο γιατι γινόταν πλυντήριο αλλα δεν ξέρω που να κοιτάει....!!!

σωστά,με έναν κυκλοφορητή δύσκολα να πετύχεις σωστή κυκλοφορία.

με αυτούς που θα προσθέσεις θα γίνει τέλειο

Link to comment
Share on other sites

πιστευω με 2 6045 και την mp10 θα εισαι αρκετα καλα,επισεις οι 2 βραχοι με την μυτη προς τα επανω να γυρισουν αλλιως γιατι ετσι δεν βοηθουν σε κατι.,το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

εμένα για 240 Λ ενυδρείο η κυκλοφορία που αναφέρει μου φαίνεται υπερβολική!!!!! πρόβλημα θα έχει !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαριε μην ξεχνας οτι η mp10 ρυθμιζετε και ειναι καλυτερο να σου περισευει παρα να σου λειπει,ειδικα στα σκληρα :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι με την vortech στο 70-80% και με τις δυο tunze πίσω και χαμηλά δεν θα έχει σχοδόν πουθενα νεκρές περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βοηθάει η φωτογραφία σχετικά με το βράχο....!!!!!!

Σκέφτομαι μια 6045 στη μέση μια 6025 χαμηλά και την mp10w ψηλά για να κανω κυματισμο θα ειναι εντάξει.....

Πείτε μου σας παρακαλώ όμως τα ψάρια δεν θα έχουνε πρόβλημα με τέτοια κυκλοφορία....;;;;

Εχω το skimmer 9005 της tunze και μου βγάζει πολυ αφρό που όταν φτάσει πάνω στο δοχείο γίνεται καθαρό νερο....γιατι συμβαίνει αυτό;;;;

Το μόνο που έκανα εγώ ειναι που έβαλα νερο με αλάτι μεσα στο ενυδρειο γιατι είχα μια διαρροή....ενώ δούλευε το skimmer....

Link to comment
Share on other sites

θα βγάλει και μούργα

τι διαρροή είχες,με τι την έκλεισες;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το σωληνακι της αεραντλιας για να κανω προσαρμογή στα σαλιγκάρια μου και άφησα την Αδερφη μου να το προσέχει επειδή είχα δουλειά....ξεχάστηκε και πλημμύρισε κάπως το δωμάτιο.......

Μου είπαν ότι το skimmer πρέπει να κλείνει μετα απο αλλαγή νερού για 4 ώρες επειδή τρελενεται με το αλάτι.....

Link to comment
Share on other sites

ε αυτό λέω εγώ ότι μια mp10 μπορεί να είναι αρκετή!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τις έβαζα απο την μια πλευρά την 6045 και απο την άλλη σε διαφορετικό ύψος την MP10 και πιο πίσω την 6025 και πιο χαμηλά ώστε να είναι και να μένει καθαρό παντού.

Το aquascape...

τα 2 μυτερά κομμάτια βάλτα στις άκρες.Να πατάνε κάτω οι γωνίες.. Δώσε χώρο δεξιά αριστερά και πίσω και "χτίσε" παράλληλα σε 2-3 πατώματα....

Μου αρέσει το μαύρο υπόστρωμα...με λίγα "ζωντανά"χρωματιστά LPS θα είναι πολύ όμορφο...

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

Το εχω σκεφτεί κάπως διαφορετικά.....θέλω αριστερά η δεξιά να μπει κάποια ανεμωνη άρα τα επίπεδα κομμάτια θα μου χρειαστούν..... Τώρα στα κομμάτια τα μυτερα σκέφτομαι να βάλω κοραλια σε διαφορετικά επίπεδα....

Μπροστά θα βάλω κάποια αχιβαδα

Τώρα σκέφτομαι να το αφήσω έτσι να ηρεμήσει γιατι το Σάββατο το είχα πειράξει πάλι και μου ανέβηκαν οι μετρήσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...