Jump to content

Puffer


panoss

Recommended Posts

Με το κριλ δοκίμασες? Τουλάχιστον βάλε καμία αγγελία ή ψαξου για λαθρεπιβατες από κανέναν κοντά εκεί..

Link to comment
Share on other sites

μέχρι να καταχωρηθεί και να συναντηθώ, άστα να πάνε...

Link to comment
Share on other sites

Πανο δοκιμασε αν εχεις white mosquito larvae εγω που τους εριξα εκαναν κινηση να φανε αλλα ακομα ειναι πρωτη μερα δεν εχουν ξεθαρεψει ακομα.βυθιζεται πιο αργα απο το σκουληκι μηπως και τα δελεασει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πού να το βρώ??????

Κυριακή αύριο....

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-111: το ξερω φιλε και εγω τους εριξα δυο λαθρεπιβατες μολις τωρα βεβαια ειναι πολυ μικρα ακομα για να φανε κατι τετοιο αλλα λεω μπας!το σκουληκι οταν το ριχνεις κλεινεις το φιλτρο να μην κανει αναταραξη δοκιμασε θα αργησει να πεσει κατω ετσι μηπως και δελεαστουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω για να τους δώσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο εννοουσα φιλε αυτο που ριχνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Α... οκ τότε..

ναι το κλείνω το φίλτρο, αλλά πάλι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις στείλε πμ για συνεννόηση, να σου δώσω όσα σαλιγκάρια θέλεις. Μπορώ επίσης να σου δώσω καλλιέργεια grindal και αυγά αρτέμιας αν θέλεις να εκκολάψεις. Μένω άνω πόλη.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά!Με λίγη καλή θέλησή όλα γίνονται.. χαίρομαι όταν το φόρουμ φεύγει από τα πλαίσιά της απρόσωπης ανοιχτής βιβλιοθήκης και δίνει απτά χέρι βοήθειας! Και όταν λέω φόρουμ εννοώ όλους εμάς! Gramp αν και δεν σε γνωρίζω μπράβο σου και πάλι φίλε, είναι προς τιμήν σου όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Έχεις π.μ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανο δοκιμασε αποξηραμενη γαριδα . αυτη που ειναι για χελωνακια. θα την εκτιμησουν. και το κατεψυγμενο bloodworm δεν ειναι για καθε μερα γιατι τα παθουν εντερικα. 1-2 φορες τη βδομαδα bloodworm.

ομορφα ψαρακια ειναι παντως

καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Μα εδν έχω και τι άλλο να τους δώσω!!!

Ευτυχώς ένα μέλος του φόρουμ θα μου δώσει λαθρεπιβάτες και γκρινταλ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έφαγαν τρώνε μέχρι τώρα γκρίνταλ. :bigemo_harabe_net-72:

Ξαναπροσπάθησα να τους δώσω άλλες τροφές τίποτα... :bigemo_harabe_net-55:

Κατά ένα περίεργο τρόπο όμως έφαγαν και artemia που εκκόλαψα μόνος μου!! :bigemo_harabe_net-145:

Το καλό είναι πως έχω καλλιέργειες grindal και δεν νομίζω να ξεμείνω!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβω βρε παιδιά! Τα σώσατε τα ψαράκια...

Πάνω συνέχιζε με grindal μέχρι να πάρουν πάνω τους, μπορείς να συνεχίζεις να πειραματίζεσε με τις τροφές που σου λένε τα παιδία. Για την ώρα πρωτεραιότητα έχει να δυναμώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους.. :bigemo_harabe_net-146:

Πραγματικά με βοηθήσατε!! :bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

Ναι όταν αρχίσουν να δυναμώνουν λίγο θα αρχίσω να πειραματίζομαι και με άλλες τροφές!! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό δεν είναι να αλλάζουν χρώμα μέσα στη μέρα?? Το βλέπω πολύ συχνά!!

Έφαγαν και bloodworm οπότε τώρα είμαστε οκ!!

Λέτε να βάλω ακόμα καμια 5-6 φυτά και να βάλω ακόμα ένα puffer??

Μάλλον θα είναι καλύτερα να τα αφήσω όπως έχουν.. ε??

Link to comment
Share on other sites

Πανο νομιζω πως στα λιτρα σου σηκωνουν εως ενα ζευγαρακι..για μενα καλυτερα να ψαχτεις για να κανεις οσο πιο βιοτοπικο γινεται το ενυδρειο σου.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ψάχνω ούτως ή άλλως να πάρω και άλλα φυτά να το μπουκώσω...

Τι άλλες ποικιλιες να βάλω??

έχω:rotala rotundofolia, anubia varteri nana, polysperma, moss ball, xmass moss.... και 2 άλλα που δεν θυμάμαι(είδη..)..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ήθελα να το κάνω χαρεμάκι.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και πήρα και 3ο...

Πάντως δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ούτε με την προσαρμογή του στο ενυδρείο, ούτε μετέπειτα με τα άλλα πάφερ!

Στην αρχή λίγο τα χρειάστηκα διότι με το που το έβαλα το περικύκλωσαν και είχαν ορθάνοιχτες ουρές και πολύ έντονο χρώμα! Δεν το είχα ξαναδει!!

Μετά από 10 δεύτερα το καθένα κοίταξε την δουλειά του. Το καινούριο άρχισε να προσαρμόζεται και τα άλλα όπως πάντα παρακαλούσαν για τροφή!!

Η πλάκα είναι πως πριν από μισή ώρα τα είδα να κάνουν τρενάκι και να τα οδηγεί το μεγαλύτερο σε μέγεθος!!

Πολύ γέλιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

up!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 pafer σε 30 λιτρα? θα γινει σκοτωμος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο...

Ίσα ίσα που είναι όλα μια χαρά μεταξύ τους!!

Μπορεί να φταίει και το πυκνοφυτεμένο ενυδρείο, διότι καμιά φορά τα παίρνει ο μεγαλύτερος και τα διώχνει και τα 2 χωρίς συνέπειες. Απλά ανοίγει την ουρά του σαν παγώνι και τα άλλα την κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...