Jump to content

Για Οσους Εχουν Σκυλακια Και Γατακια!


Recommended Posts

Αφορμη για αυτο το thread σταθηκε η αναζητηση ενος ονυχοδρομιου για την γατουλα μου, μπας και σωσω τα επιπλα και τις κουρτινες!
Επεσα λοιπον σε καποια βιοτεχνια που κατασκευαζει τετοια κολπα, και επειδη ειχα παρει παλιοτερα ενα κινεζικο απο γνωστη αλυσιδα, δεν φτουρισε πανω απο ενα χρονο.
Ξεφτισαν τα σχοινια στις κολονες, και τρυπησε το υφασμα στα "ραφια", οποτε μετα ηταν για πεταμα.
Ο τυπος λοιπον οχι μονο κανει καλυτερη δουλεια, χρησιμοποιει καλυτερο υφασμα και πιο χοντρα σχοινια.
Και αν η γατουλα το φθειρει, του πας το φθαρμενο κοματι (ειναι συναρμολογουμενο) και στο επισκευαζει, κατι που δεν μπορει να γινει στα κινεζικα.
Εγω και μια φιλη που ψαχναμε στο e-bay, του στειλλαμε φωτογραφια να μας φτιαξει ενα πανομοιοτυπο, και μας εδωσε την ιδια περιπου τιμη.
Το κερδος ομως ειναι οτι δεν θα χρειαστει να το πεταξει κανεις σε ενα χρονο, αλλα επισκευαζεται!
Τα σχεδια που του δωσαμε ειναι τα παρακατω:

ONYXODROMIO%20MAYRO_zpsz45rfo7a.jpg

ONYXODROMIO%20ASPRO_zpsodqkhmpo.jpg
 
Δεν εχω καποια ιδιαιτερη γνωριμια με το μαγαζι, ουτε εχω καποιο κερδος απο ολο αυτο, απλα σκεφτηκα οτι ειδικα αυτην την εποχη, μπορουμε να στηριξουμε μια ΕΛΛΗΝΙΚΗ βιοτεχνια, που κανει και πολυ καλη δουλεια.
Μαλιστα εχει και ενυδρειακα ηδη.
Eκτος απο ονυχοδρομια, κατασκευαζει καναπεδακια, σπιτακια και τετοια ειδη για κατοικιδια.
Για σκυλακους, δεν ξερω τι ειδη υπαρχουν δεν εχω ψαξει ποτε, οποιος ενδιαφερεται ομως πιστευω αξιζει τον κοπο να κανει μια ερωτηση.
Αν παραβαινει τους κανονες του φορουμ ζητω προκαταβολικα συγνωμμη, η προθεση μου ειναι εντελως αγαθη.
Αν καποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες μεσω p.m.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ξαναβαζω τις φωτο γιατι τις αλλαξα θεση και ακυρωθηκαν τα λινκ:

 

ONYXODROMIO%20MAYRO_zpsz45rfo7a.jpg

 

ONYXODROMIO%20ASPRO_zpsodqkhmpo.jpg

 

Eν τω μεταξυ επειδη οταν μου το εφτιαξαν στην βιοτεχνια εχασα τον γατουλη μου μετα απο καποιους μηνες, το εδωσα σε μια φιλη.

Επειδη ομως δεν αντεξα και μαζεψα αλλα δυο αδεσποτακια, για να σωσω τα επιπλα και τις κουρτινες παρηγγειλα ενα νεο στην βιοτεχνια οπως το ηθελα:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ρε τι ζορια τραβανε τα γατια! Χαχαχα

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...