Jump to content

Αρχάριος


George81

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά και καλώς σας βρήκα!

Ξεκίνησα και πάλι να ασχοληθώ εντατικά με το ενυδρείο μου μετά από μεγάλη περίοδο αδράνειας! Έχω ένα aquadream 240 lt με εσωτερικό φίλτρο. Έδωσα ότι ψαράκια είχα σε ένα φίλο και κράτησα 2 πλέκο και ένα Clown loach ( Στην συνέχεια πήρα άλλα 2 βέβαια ). Επίσης πήρα 2 red tail loach blue και 2 red tail loach black, 4 red fire mouth, 2 golden barb, 2 thick lipped gourami και 2 Papiliochromis altispinosa. Επίσης διακόσμηση έχω βάλει αληθινά φυτά Ceratophyllum demersum "Foxtail" και Bacopa caroliniana για αρχή + ένα καραβάκι μέχρι να πάρω πέτρες και ρίζες. Να σημειώσω ότι τα φυτά τα έβαλα αφού είχε νερό το ενυδρείο και πήρα κάτι μπίλιες σαν λίπασμα. Θερμοκρασία 27 βαθμούς και μια κοινή λάμπα ενυδρείου. Φόντο έχω βάλει αφίσα.Μέτρηση θα κάνω από τρίτη και επίσης σκέφτομαι να αντικαταστήσω την λάμπα με 2 άλλες χαμηλού φωτισμού.Ακόμα το ψάχνω σχετικά με τον φωτισμό. ( είχα κάνει το λάθος και έβαλα 2 black shark αλλά επειδή έγινε μακελιό τους πήγα πίσω - έχασα ενα clown fish ).

Σίγουρα υπάρχουν λάθη καθώς είμαι αρχάριος, οπότε να είστε επιεικείς!!

Ευχαριστώ!

Γιώργος

post-52207-0-94535000-1363424555_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο aquazone και καλή διαμονή!

Για το ότι απορία έχεις ανοίγεις ένα καινούργιο θέμα στις αντίστοιχες κατηγορίες!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο aquazone και καλή διαμονή!

Για το ότι απορία έχεις ανοίγεις ένα καινούργιο θέμα στις αντίστοιχες κατηγορίες!

Καλή συνέχεια!

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Γιώργο και καλή διαμονή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω καινουριος ειμαι και προσπαθω να ενημερωθω γυρω απο τα ενυδρεια!Πραγματικα δινεται πολλα στοιχεια.Ελπιζω στη συνεχεια να γινω καλος γνωστης!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...