Jump to content

Προγραμμα Υπολογισμου Διαστασεων Επιπλου Ενυδρειου


harris12666

Recommended Posts

επιδη περναμε δυσκολα και καποιοι μας πουλανε παλιοξυλα για επιπλα και τα πληρωνουμε χρυσα και συναργολογουμε μονιμας γιατι να πληρωσω για επιπλο; και οχι σαν ξυλο αφου ξυλο περνω και αναγκαζωμε να κανω τον μαραγκο και κονομανε τα λαμογια.
Πριν καιρο ευτιαξα ενα ντουλαπακι για την αδερφη μου, που αγορασε απο την Ν.............. (εκλεισε νομιζω) το ξυλο τριβοτανε με το χερι , η συναρμολογιση γινοτανε με πλαστικες ταπες , και ο καπλαμας ναυλον σακουλα και οταν τους ρωτησα τι ειναι αυτο το πραγμα μου ειπαν οτι ειναι φιλμ.
Υπαρχουν μαγαζια που τους δινης τις διαστασεις που θελης και σου κοβουν το ξυλο που διαλεξες και μαλιστα χωρις χρεωση και το συναρμολογης εσυ ,τωρα ποια ξερης λιγη κολα μερικες βιδες και εισε ετοιμος. τωρα θα μου πης που ξερω εγω ρε φιλε απο τις διαστασεις που πρεπει να κοψω τα ξυλα δεν ειμαι μαραγκος,
και εδω εχρεται το προγραματακι μου, δοσε διαστασεις , την τιμη που κανη το τετραγωνικο και μπορης να φτιαξης απο ντουλαπακι μεχρι ντουλαπα αν του δωσης μεγαλο υψος. Το προγραμμα εχει 4 βασικα μοντελα που προσαρμοζονται στης αναγκες σου. Παρακαλω τα σχολεια σας για τυχων λαθη.

υπολογισμος κατασκευης ντουλαπιων V 1.0.xlsx.zip

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπράβο για το προγραμματάκι σου και για τον χρόνο που διέθεσες.

Εγώ προσωπικά δεν το πολυκατάλαβα μιας και δεν έχω εμπειρία από Excel.Σε ποια κουτάκια αλλάζεις τις τιμές για να του δώσεις τις δικές σου διαστάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπράβο για το προγραμματάκι σου και για τον χρόνο που διέθεσες.

Εγώ προσωπικά δεν το πολυκατάλαβα μιας και δεν έχω εμπειρία από Excel.Σε ποια κουτάκια αλλάζεις τις τιμές για να του δώσεις τις δικές σου διαστάσεις;

πανω αριστερα στην καθε σελιδα αναλογα που ειναι η κατασκευη που θελης δηλαδη συμληρωσε σε cm.

μηκος

πλατος

υψος και

παχος του ψυλου που θα χρησιμοποιησης και αν ξερης την τιμη του του ξυλου το m2 που βρισκετε κατω απο τον πινακα που ειναι διπλα απο απο καθε κατασκευη (κοστος σε euro το m2) να ξερης και τι θα πληρωσης πριν φτασης στο ταμειο .πηστεβω να σε βοηθεισα τα αλλα ολα σου τα δινη ετοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Κάπως καλύτερα τώρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...