Jump to content

Το Πρώτο Μου Κοινωνικό 147 Λίτρα Όλο D.i.y


sunsity

Recommended Posts

Φοβερη εξελιξη

μεσα σε 1 και χρονο

:thumbsu: :thumbsu:

Έγινε επεξεργασία - paul.asty
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά είχα και γέννα απο τα ραμιρέζι !!!

http://youtu.be/83mxJ60C7Lg

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα ψαράκια , μπράβο σου ! :)

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφες εικονες! Και η τυχη αυτων;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια !!!

Σχετικά με την τύχη των ψαριών η πρώτη σκέψη ήταν γεννίστρες και στήσιμο ενυδρείου για το μεγάλωμα των μικρών , αλλά εγκαταλείφθηκε τόσο γρήγορα όσο ήρθε .

Τελικά λέω να αφήσω τους γονείς στην ησυχία τους να μεγαλώσουν τα μικρά και όσα επιβιώσουν αν επιβιώσουν να τα χαρίσω σε χομπύστες με κατάλληλα ενυδρεία ,

Το κάνω αυτό για τους εξής λόγους

1ον.Θέλω να δω τις φυσικές συμπεριφορές του ζευγαριού σχετικά με την ανατροφή των μικρών και προς το παρών με έχουν ενθουσιάσει ,

2ον. Αν βγάλω παρα πολλά ψάρια δεν υπάρχουν τοσα πολλά κατάλληλα ενυδρεία να τα φιλοξενήσουν για τα τα δώσω όλα .με αποτέλεσμα στο τέλος να έχω 3 επιλογές που δεν τις θέλω με τίποτα δηλαδή ή να πάνε σε ακατάλληλα ενυδρεία ή σε πετ σοπ ή στην τουαλέτα (ενω θα είναι ηδη μεγάλα ψαράκια)

3ον Είμαι χομπύστας και όχι επαγγελματίας που σημαίνει ότι δεν θέλω να βγάλω κέρδος απο την αναπαραγωγή και πώληση ψαριών και γι'αυτό θα αφήσω την ''φύση '' να κάνει την δουλεία της με την όσο γίνετε πιο διακριτική βοήθειά μου (τρίψιμο τροφής , ηρεμία πλησίον του ενυδρείου )

Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη επιλογη. ειδικα αυτη που αφορα την τουαλετα δεν θελω ουτε να την ακουω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να αποφύγω γι'αυτό αφήνω την φύση (όσο γίνετε σε συνθήκες αιχμαλωσίας) να κάνει την δουλεία της .Γιατί αν τα δώσω σε ακατάλληλα ενυδρεία το πιο πιθανό είναι έχουν αυτή την τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου ξεχωρισεις ζευγαρακι ισως να παρω εγω 2 να σου κανω και ποδαρικο! :D

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Αν βγούν με το καλό εννοείτε !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...