Jump to content

Απώλεια Χρώματος Στα Ψάρια Μου


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!μπάινω κατευθείαν στο προβλημμα μου.έχω ενα ενυδρείο 250lit +90sub.λειτουργει εδώ κ 4 μηνες!πρόσφατα παρατήρησα στα ψαράκια μου blue tang yellow tang να έχουν χασει το έντονο χρώμα τους κ να ασπρίζουν!εκανα αλλαγή νερου 40lit αλλά σήμερα έχασα το blue!μπορεί ν με βοηθήσει κάποιος να μου πει τι μπορεί να. Φτάνει?υπόψην δεν έχω αντί φωσφόρο στην φίλτρα νση αν σας βοηθάει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό τα έχεις τα ψαράκια?

Μετρήσεις ΝΟ3,ΝΟ2,NH4,pH κτλ.έκανες?

Πες μας λίγα πράγματα για τις ρουτίνες/ταΐσματα,όπως και τι άλλα ψαράκια/κοράλλια έχεις μέσα στο ενυδρείο σου?

Μπορείς να βγάλεις και φωτογραφία απο τον χαβανέζο..?

Έγινε επεξεργασία - Alexpsycho
Link to comment
Share on other sites

Ο αντιφωσφορος δεν παιζει καποιο ρόλο στα ψαρια φιλε μου.

Μια φωτογραφία θα ήταν το ιδανικο καθως κ οι μετρήσεις που ειπε ο Αλεξ παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μετρήσεις και στα βασικά στοιχεία του νερού όπως σου λέει ο Άλεξ

Link to comment
Share on other sites

το ELP ως τίτλος του θέματος τι σημαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ο τίτλος

Ο τίτλος πρέπει να είναι "συμβατός" με το θέμα.... ένα (Η)elp δεν σημαίνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ταισε μια εβδομαδα 2 φορες την μερα με σκορδο και δες αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας μετρήσεις και προσπάθησε να ανεβάσεις μια καθαρή φωτογραφία ώστε να βοηθήσει στην αναγνώριση του προβλήματος!

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν σας βαζω φωτο μια που εχασα κ τον χαβανεζο.ταισακ σκορδο εριξα κ σκορδοζουμο αλλα δεν ετρωγε ο ατιμος κ τον εχασα.μου εχουν μεινει δυο κλουν προς το παρων.εκανα κ μια θεραπεια για εξωπαρασιτα για 3 μερες με κλειστα φωτα κ σκιμερ αφου καποιοι που ειδαν τον χαβανεζο μου ειπαν γιαπαρασιτο κ φοβουμενος να μην τιναξω το ενυδρειο την εκανα.προς το παρων παμε καλα κ χωρις απωλεια ουτε αλλα δειγματα.οσο για τις μετρησεις μου ηταν το πρωτο που εκανα κ ολα ειναι μεσα στα ορια.εκανα κ αλλαγεσ νερου 60 λιτρα αλλα δεν προλαβα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει για εξωπαρασιτα.

:bigemo_harabe_net-88:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...