Jump to content

Εξωτερικο Φιλτρακι


antreass

Recommended Posts

παιδια ποιο φιλτρακι μου προτεινετε για pico reef μεχρι 30 λ θελω να κανει την δουλια του σωστα αλλα και να ειναι οικονομικα προσιτω

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω πολλα για το θεμα σου απλα θα σου πω εγω τι εκανα.καποιος πηρε το ehein 2217 για 100 λιτρα ενυδρειο και οταν το τοποθετησε το εκανε πλυντηριο μεσα και ετσι το σκοτωσε στο ιντερνετ 40 ευρω.εγω το πηρα και το εκανα πατεντα στο δικο μου ενυδριο αλλα με ενα ταφ διερεσα την ροη και μαλιστα με ενα τριπανακι εκανα και αλλες τρυπες στους καταρακτες με αποτελεσμα η ροη επεσε σε μεγαλο βαθμο.το φιλτρο μου ειναι ως 600 λιτρα που διαβασα αλλα εγω εχω 120.εχω και ενα tetra 600 μαζι.τα παιδια απο το φορουμ με ειπανε οτι δεν ειναι κακο να εχεις μεγαλητερα απο οτι ενα που απλα να σε καλιπτει.αποψη μου αλλα τα παιδια που ειναι χρονια στον χωρο θα σε ενημερωσουν καλητερα

Link to comment
Share on other sites

οκ σας ευχαριστω.περιμενω να ακουσω και αλλες γνωμες

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πολλά στην αγορά....κυκλοφορούν και κάτι κινέζικα εξωτερικά μικρά ότι πρέπει για τα λίτρα σου που θα τα βρεις στο e-bay (τα ίδια τα έχω δει και σε κατάστημα στην Αθήνα πιο ακριβά).Επίσης θα μπορούσες να βάλεις και ένα Fluval για 100λ που θα είναι πιο δυνατό και θα έχει και ρύθμιση της κυκλοφορίας αλλά είναι πιο ακριβή λύση και πιο μεγάλο φίλτρο....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για θαλασσινο μιλαει ο ανθρωπος, ενα μικρο φιλτρακι θελει για ανθρακα και αντιφωσφορο

Τι 2217 και fluval;;; :buttrock:

Συμφωνω κι εγω με τον Στρατο(Διας) :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με μπερδεψατε τι να κανω τελικα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακυρο τα λιτρα ειναι 50 τελικα ισχυουν τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Δες στις αγγελιες του aquazone εχει ενα eheim liberty 15ευρω, χτυπα το

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...