Jump to content

Πανελλαδική Συνάντηση Ανταλλαγής Κοραλλιών (Frag Swap)


TAN

Recommended Posts

Πανελλαδική συνάντηση ανταλλαγής κοραλλιών (Frag swap)

Στα πλαίσια της Πανελλαδικής συνάντησης ανταλλαγής κοραλλιών και υδρόβιων φυτών του AQUAZONE σας προσκαλούμε την Κυριακή 21/4 και ωρα 12.00 μμ, Πολυκράτους 33, Άγιος Ιωάννης/Ρέντης να παρευρεθείτε

και να λάβετε μέρος σε αυτή την ξεχωριστή εκδήλωση.

Η συμμετοχή είναι ελεύθερη και δωρεάν για όλους τους χομπίστες από όλο τον Ελλαδικό χώρο.

Όλοι οι συμμετέχοντες θα πρέπει να βρίσκονται στον χώρο της εκδήλωσης το λιγοτερο 1 ώρα πριν την έναρξη για να γινει επιθεώρηση-απολύμανση των frag και τοποθέτηση στην γυάλα.Κάθε κουτάκι θα πρέπει να φέρει το όνομα του χρήστη καθώς και το είδος/γένος του μοσχεύματος στην Λατινική ή κοινή Αμερικανική ή ακόμα και Ελληνική διάλεκτο.

Μπορείτε να φέρετε όσα κοράλλια επιθυμείτε.Περιορισμοί στον αριθμό κοραλλιών δεν θα υπάρξουν όπως και στα είδη.

Η διαδικασία του Frag Swap είναι απλή και θα χωριστεί σε γύρους.

Κάθε κοράλλι που θα φερνουμε θα μας δινει ένα κλήρο.αυτός ο κλήρος θα εξαργυρώνεται με ένα άλλο κοράλλι.

Η σειρά της διαλογής θα γίνει με κλήρωση.

Όταν διαλεξουμε το frag που επιθυμουμε θα περιμενουμε να έρθει ξανά η σειρά μας για τον 2ο γύρο

όπου και θα εξαργυρώσουμε τον 2ο κλήρο με άλλο κοράλλι. κοκ μέχρι να αδειάσει η γυάλα ή να μας τελειώσουν οι κλήροι.

Ο συμμετέχων θα έχει δικαίωμα να διαλέξει το μόσχευμα που επιθυμεί απο την γυάλα σε μικρό χρονικό διάστημα(1 λεπτο για κάθε επιλογή).

Τα κοράλλια που θα μείνουν στην γυάλα(αν μείνουν) θα κληρωθούν σε χομπίστες που δεν θα φέρουν κάποιο μόσχευμα μαζί τους.

Μετά το πέρας της κλήρωσης θα μπορούν όσοι χομπίστες επιθυμούν να ανταλλάξουν κοράλλια και μεταξύ τους έτσι ώστε όλοι να μείνουν ικανοποιημένοι.

Κανόνες για τα κοράλλια και κατηγορίες.

Τα κοράλλια θα πρέπει να είναι τοποθετημένα σε plugs,βάσεις ή βράχο.

-Zoas/Palys

Κάθε frag πρέπει να έχει τουλάχιστον από 3 κεφάλια και πάνω.

-SPS

Οριζόντια ανάπτυξη(Acropora) τουλάχιστον απο 2,5 εκατοστά και πάνω,Κάθετη ανάπτυξη(Plate/montipora) απο 2,5 εκατοστά και πάνω.

-LPS

Απο 2 κεφάλια τουλάχιστον το κάθε frag.

-Softies

Όλα τα κοράλλια να είναι τουλάχιστον 2,5 εκατοστά.

-Ειδικά εξαιρετικά και σπάνια frag από όλα τα είδη.

Θα γίνονται δεκτά και θα κριθούν όχι με το μέγεθος αλλά από την ποιότητα και την σπανιότητα τους.Μπορείτε να φέρετε όσα σπανια frags θέλετε και θα φροντίσουμε να μοιραστούν/κληρωθούν δίκαια μόνο σε συμμετέχοντες στην ανάλογη κατηγορία.

Καλα "φραγκαρισματα" σε ολους και σας περιμένουμε για να γεμίσουμε το χώρο με χαμόγελα,συζητήσεις και νέες φιλίες!

Η συντονιστική ομάδα του θαλασσινού.

Σας ενημερωνουμε οτι στις 12.00 θα ξεκινησει η διαδικασια κληρωσης του frag swap !!!

Αυτο σημαινει οτι οι συμμετεχοντες θα πρεπει να φερουν τα frags απο τις 10.00 εως τις 12.00 .......

Έγινε επεξεργασία - VRILO
Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122: :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνάω που λέτε κι εγώ σήμερα κατά τις 9,βγάζω καμία 15αριά frags,καβαλάω το καμπριολάκι μου και σκάω στην πολυκράτους....ρε που είναι όλοι;(η πρώτη σκέψη μου).Μάλλον ήρθα νωρίς (η δεύτερη πανάθεμα με)!Αράζω και ρουφάω χαλαρός το freddaki μου και πειμένω (σαν μ€&@•κας)!Πάει 10 και μισή,κανειειειειεις πουθενά!Λέω δεν μπορεί!Ανοίγω το ipad και μπαίνω στο ΑΖ.Αχα!Είναι τον επόμενο μήνα!Εντάξει.....είμαι πολύ πόντιος λεβέντης!μα ΠΑΡΑ πολύ όμως....

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

:hysterical: :hysterical:

με ελιωσες κωστα...ετσι να μη βλεπουμε την ωρα για το swap!!

βαλτα πισω στο ενυδρειο να βγαλουν ακομα μερικα φραγκ μεχρι τον επομενο μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Πέσ'μου ρε φίλε....για πόσο πόντιος όμως μπορεί να είμαι.....!Τα έβαλα πάλι όλα μέσα και λογικά θα βγουν από τον κύβο σε ένα μήνα διπλάσια!ΕΛΕΟΣ με την μ@&€)ια που με δέρνει.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

εγω που ειμαι νεος στον χωρο και δεν εχω τιποτα να ανταλαξω θα μπορουσα να ερθω ετσι απλα να δω αλλα και να γνωριστω με πολλους απο εσας?

η πρεπει να εχω οπωσδηποτε κατι για ανταλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εγω που ειμαι νεος στον χωρο και δεν εχω τιποτα να ανταλαξω θα μπορουσα να ερθω ετσι απλα να δω αλλα και να γνωριστω με πολλους απο εσας?

η πρεπει να εχω οπωσδηποτε κατι για ανταλλαγη?

φιλε μου οπως ειπε και ο διας,το μονο που χρειαζεται να φερεις ειναι τον εαυτο σου και την διαθεση σου :bigemo_harabe_net-64:

θα χαρουμε ολοι να σε δουμε και να σε γνωρισουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έλα να ξυπνάμε λίγο παιδιά...

Μια βδομάδα έμεινε και όπως έχετε καταλάβει θα είμαστε όλοι εκεί...με τρένα,αεροπλάνα,ΙΧ και βαπόρια....

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μπορω να φερω ενα ζωντανο να το κανω ανταλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...