Jump to content

Εσωτερική Ρύπανση-Αναθυμιάσεις Πετρελαίου


Recommended Posts

Εδώ και αρκετούς μήνες στο μίνι μάρκετ ψιλικά που εργάζομαι, είναι ισόγειο, έρχεται και φεύγει μυρωδιά από αναθυμιάσεις πετρελαίου.

Είναι επικύνδινο για την υγεία μου και την ακεραιότητα μου.! Έχω σπάσει το κεφάλι μου να βρώ από που είναι αυτή η έντονη μυρωδιά, ο διπλανός επικαλείται ότι δεν έχει διαροή πετρελαίου καθόλου, εγώ πάλι καίω μόνο κλιματιστικό..πως εξηγήται αυτό, υπαρχει κάποια υπηρεσία, κρατική που μπορεί να ψάξει το θέμα (πολλά ζητάω) !

Έχω βάλει και ένα φυτό φίκκος, εδώ και χρόνια για να καθαρίζει τους ρύπους, όπως διάβασα κάπου.

Πάντως η μυρωδιά δεν προέρχεται από το ενυδρείο μου.

Λέτε να κάθομαι επάνω σε φλέβα υδρογονανθράκων, πάει το 'χω "κάψει" εντελώς και το λίγο μυαλό που έμεινε.!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετούς μήνες στο μίνι μάρκετ ψιλικά που εργάζομαι, είναι ισόγειο, έρχεται και φεύγει μυρωδιά από αναθυμιάσεις πετρελαίου.

Είναι επικύνδινο για την υγεία μου και την ακεραιότητα μου.! Έχω σπάσει το κεφάλι μου να βρώ από που είναι αυτή η έντονη μυρωδιά, ο διπλανός επικαλείται ότι δεν έχει διαροή πετρελαίου καθόλου, εγώ πάλι καίω μόνο κλιματιστικό..πως εξηγήται αυτό, υπαρχει κάποια υπηρεσία, κρατική που μπορεί να ψάξει το θέμα (πολλά ζητάω) !

Έχω βάλει και ένα φυτό φίκκος, εδώ και χρόνια για να καθαρίζει τους ρύπους, όπως διάβασα κάπου.

Πάντως η μυρωδιά δεν προέρχεται από το ενυδρείο μου.

Λέτε να κάθομαι επάνω σε φλέβα υδρογονανθράκων, πάει το 'χω "κάψει" εντελώς και το λίγο μυαλό που έμεινε.!

To
Σύνδρομο του Άρρωστου Κτιρίου (Sick building Syndrome)
Link to comment
Share on other sites

To
Σύνδρομο του Άρρωστου Κτιρίου (Sick building Syndrome)

Ρύπανση εσωτερικού χώρου http://www.kee.gr/perivallontiki/polution_in.pdf

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται κάποιο τρόπο, για να εντοπίσω την διαροή πετρελαίου, λόγω έντονης μυρωδιάς, από τον διπλανό μου, γιατί εγώ δεν χρησιμοποιώ πετρέλαιο !

ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΆΠοιο μηχανάκι ανιχνευτής.!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...