Jump to content

Πληρες Υστημα Διοξειδιου Της Dennerle


Recommended Posts

Εχω το πληρες συστημα.Πως μπορω να κανω την συνδεσμολογια αλλα πολυ περισσοτερο πως θα καλιμπραρω το controller και ποσο θα ανοιξω τα μανομετρα.Ενα σχεδιαγραμμα εχω δει στο internet αλλα περαιτερω δεν ξερω..

post-48266-0-69785900-1363887032_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ιδεα κανενας??

Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο με προσοχη το σχεδιαγραμμα λεει αναλυτικα τι να κανεις. Για το μανομετρο πρεπει να ανοιξεις φουλ την παροχη απο την μπουκαλα και να ρυθμισεις το μειωτηρα στο 1-2 bar και παραπανω λιγο οκ ειναι αλλα οχι λιγοτερο κατ'εμε (οσο μεγαλυτερη ειναι η πιεση τοσο πιο ανεξαρτητο απο εξωτερικους παρογοντες) και μετα ρυθμισε την ποσοτητα του CO2 απο την βαλβιδα.

Link to comment
Share on other sites

Eχω παει για γεμισμα την μπουκαλα και θα ξεκινησω απο Τριτη την συναρμολογηση...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το πληρες συστημα.Πως μπορω να κανω την συνδεσμολογια αλλα πολυ περισσοτερο πως θα καλιμπραρω το controller και ποσο θα ανοιξω τα μανομετρα.Ενα σχεδιαγραμμα εχω δει στο internet αλλα περαιτερω δεν ξερω..

Να σε ρωτησω κατι, απο που πηρες το συστημα και ποσο αν επιτρεπεται. Ψαχνω και εγω κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανια φιλε μου,εδω δεν ξερω αν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανια φιλε μου,εδω δεν ξερω αν υπαρχει.

Απο καποιο site ή απο μαγαζι??

Link to comment
Share on other sites

Hταν απο ιδιωτη,αλλα εχει παρα πολλα site και στο ebay Γερμανιας ,οπου και θα βρεις και τις καλυτερες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρεται και παλι -θελω να κανω καποιες ερωτησεις.Θα ηθελα να ρωτησω ποσες φυσαλιδες το λεπτο πρεπει να εχω στο bοuble counter και ποσο σιγα πρεπει να καρεβασω το Ph?Τι πιεση πρεπει να εχω γενικα στα μανομετρα μου-σε τι υψος πρεπει να βαλω την σκαλα των φυσαλιδων στο ενυδρειο και γενικα

Link to comment
Share on other sites

Κανεις που να γνωριζει μερικα πραγματα??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...