Jump to content

Εχει Κανεις Οσμωση Osmotech ??


giannisss

Recommended Posts

πηρα μια μολις ... θα μπορουσε κανεις να μου πει πως λειτουργει τι πρεπει να προσεχω και λοιπα ?? το κουτι περιλαμβανει την οσμωση με μια κοκκινη υποδοχη μια μπλε και με μια μαυρη .... επισης εχει την μπλε μεβρανη και σωληνακι ... με την βρυση πως συνδεεται ?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την μεμβράνη στην θήκη της.Είναι το μεγάλο δοχείο...το ξεβιδώνεις προσεκτικά και την κουμπώνεις αλλά σύμφωνα με τα βελάκια τοποθέτησε την ανάλογα με την ροή...

Το κόκκινο σωληνάκι είναι η είσοδος..αυτή βιδώνεις στην βρύση...αν λείπει κάποιο εξάρτημα μπορείς αύριο να το πάρεις...

Πρώτα το συνδέεις στο προφίλτρο sediment που τραβάει τις βρομιές,μετά στο φίλτρο άνθρακα που εξουδετερώνει το χλώριο και μετά στην μεμβράνη της όσμωσης...

Το μαύρο σωληνάκι θα σου βγάζει το ακάθαρτο νερό.

Το μπλέ σωληνάκι το συνδέεις σε κάνιστρο απιονισμού που μαζεύει και τα λιγοστά ιόντα που μένουν και το αποτέλεσμα είναι TDS 0 αυτό που θέλεις για το ενυδρείο σου δλδ.

Το πλαστικό βρυσάκι είναι flush kit μπορείς να δείς πώς δουλεύει στο site της waterwaves.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω εχω βαλει το οπως τα ειπες και το βρυσακι απο οτι καταλαβα ριχνει βρωμικο νερο και το εχω βαλει να πεφτει στην λεκανη .... κανω λαθος ?? θα μπω στις waterwave ....ειναι ενα κυλινδρικο βρυσακι που γραφει πανω flow 300 .... κανει και τιποτα αλλο απο το να ριχνει βρωμικο νερο ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...