Jump to content

Τι Κιχλιδες Μπορω Να Βαλω ?


noa1978

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να μου προτεινει μια καλη τροφη για brichardi?γιατι δεν εχω ιδεα,αυτη τη στιγμη εχω sera granulate menu, και , Omega One Chichlid Flakes κανει καποια απο τις δυο?αυριο θα εχω τα ψαρακια θεου θελοντος και πρεπει να παρω και τροφη!!!!!!!!!!!!!ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

και επιτελους 5 πριγκηπισες ειναι ετοιμες να μπουν στο ενυδριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

προσεχως φωτο!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

για πειτε γνωμες...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-53257-0-88435700-1366109215_thumb.jpg

post-53257-0-94157000-1366109281_thumb.jpg

post-53257-0-91175200-1366109384_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω να δεις τι εχω παθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!5 ελπιζοντας για ενα ζευγαρι...επειδη ειμαι γκαντεμης γενικα θα δειξει :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

τα 2 κρυβοντε συνεχως, ελπιζω να ξεθαρεψουν στην πορεια,τα αλλα 3 ειναι ενεργητικοτατα παρολο που ειναι ποιο μικρα!!!!εχω παθει πλακα ,μ αρεσουν πολυ τα ψαρακια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να τα χαίρεσαι είναι πολύ όμορφα ψάρια και μόλις βγει ζευγάρι και ξεκινήσουν να γενανε δεν θα σταμάτανε!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μανο!!!!το ελπιζω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωρεεεεε, πότε άνοιξες το θέμα και δεν το πήρα γραμμή....?!?!?

Πολύ όμορφο το ενυδρείο και τα ψάρια φοβερά, (βέβαια, σαν τα δικά μου δεν είναι..... :bigemo_harabe_net-169: :bigemo_harabe_net-169: :bigemo_harabe_net-169: )

Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα και πολύ σωστή η απόφαση που πήρες να μεγαλώσεις το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέκτηκες και ψύχραιμα με υπομονή ,επειδή καπου ζήτησες τροφές να προτείνω και την http://www.oceannutrition.com/?post=cichlid-omni-flakes

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου προτεινει μια καλη τροφη για brichardi?γιατι δεν εχω ιδεα,αυτη τη στιγμη εχω sera granulate menu, και , Omega One Chichlid Flakes κανει καποια απο τις δυο?αυριο θα εχω τα ψαρακια θεου θελοντος και πρεπει να παρω και τροφη!!!!!!!!!!!!!ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!

Εγώ μέχρι τώρα δοκίμασα τις :

TT143586TT143616-500x500_zpscd403963.png

TetraProVegetable_zps709008b7.png

Tetra-Delica-Brine-Shrimps-100-ml_26929_

με τις δύο πρώτες, γίνεται πάρτυ με την τρίτη δεν έχω τα ίδια αποτελέσματα γιατί επιπλέει και θέλει μούλιασμα για να κάτσει κάτω και να την βρούν.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα τα ψαρακια σου

μπραβο σου χαιρομαι να βλεπω ομορφες καταστασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

tropical tanganyika flakes

ocean nutrition veggie flakes

Καλώς τα δέκτηκες και ψύχραιμα με υπομονή ,επειδή καπου ζήτησες τροφές να προτείνω και την http://www.oceannutrition.com/?post=cichlid-omni-flakes

Ηδη έχεις πάρεις δύο απαντήσεις οσον αφορά τις τροφές να προσθέσω και την formula 2 της ocean nutriton ,τις άλλες που παραθέτεις πιο πάνω μπορείς άνετα να ταίζεις

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέκτηκες και ψύχραιμα με υπομονή ,επειδή καπου ζήτησες τροφές να προτείνω και την http://www.oceannutrition.com/?post=cichlid-omni-flakes

Με την συγκεκριμένη τα κριμπένσις μου τα έπιανε πανικός! Πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Με την συγκεκριμένη τα κριμπένσις μου τα έπιανε πανικός! Πολύ καλή.

την πηρα,τα ταισα,.....ετσι κ ετσι,απλα μενει στην επιφανεια και αργει να πεσει

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κρατάς για λίγο με το χέρι σου μέσα στο νερό(μη σου πω οτι παίζει να τρώνε και από το χέρι σου με τον καιρό) ή μπορείς σε ένα καπάκι από νερό να βάζεις λίγο νερό ενυδρείου να μουλιάζει πρώτα και μετά. Πάντως έχεις και άλλες επιλογές, το οτι έπιασε με τα δικά μου δεν είναι κανόνας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κρατάς για λίγο με το χέρι σου μέσα στο νερό(μη σου πω οτι παίζει να τρώνε και από το χέρι σου με τον καιρό) ή μπορείς σε ένα καπάκι από νερό να βάζεις λίγο νερό ενυδρείου να μουλιάζει πρώτα και μετά. Πάντως έχεις και άλλες επιλογές, το οτι έπιασε με τα δικά μου δεν είναι κανόνας. ;)

Σχεδόν κανόνας είναι ,απλά το χέρι βουτήγμενο στο ενυδρείο να μουλάισει και κατω και μετά μάσες χωρίς έλεος

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ...η τρελοπαρεα σε δραση................post-53257-0-59252000-1366200709_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...