Jump to content

Blue Gurami


Kriton

Recommended Posts

Η αδυναμία μου (ο αρσενικός μπλε) :bigemo_harabe_net-145:


post-51356-0-39913000-1364063908_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και οι κυρίες του

post-51356-0-34206700-1364064338_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το χαρεμάκι! :D

Έχω κι εγώ αλλά pearl gouramies :wub:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ όμορφα ψαράκια! Όταν τα πήρα είχα το δίλημμα. Τελικά πήρα μπλέ καθαρά γιατί μου άρεσαν πιο πολύ αυτά του μαγαζιού. Βέβαια τα χρώματά τους ζωντάνεψαν πολύ περισσότερο στο ενυδρείο (πράγμα που το έχω παρατηρήσει σχεδόν σε όλα τα ψάρι ατου ενυδρείου μου), δείγμα του πόσο στρασαρισμένα είναι συνήθως τα ψαράκια στα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ όμορφα ψαράκια! Όταν τα πήρα είχα το δίλημμα. Τελικά πήρα μπλέ καθαρά γιατί μου άρεσαν πιο πολύ αυτά του μαγαζιού. Βέβαια τα χρώματά τους ζωντάνεψαν πολύ περισσότερο στο ενυδρείο (πράγμα που το έχω παρατηρήσει σχεδόν σε όλα τα ψάρι ατου ενυδρείου μου), δείγμα του πόσο στρασαρισμένα είναι συνήθως τα ψαράκια στα μαγαζιά.

Ισχύει σχεδόν πάντα!!

Link to comment
Share on other sites

Όμορφιές βλέπω!!!!

Πόσο καιρό τα έχεις μαζί;

Έχουν και άλλους συγκάτοικους;

Έφτιαξαν ποτέ κάποια φωλιά;

Προσπάθησε αν θέλεις να βγάλεις όσο το δυντόν καλύτερες και καθαρότερες φωτογραφίες, ώστε να χρησιμοποιηθούν στο προφίλ που πρόκειται να δημιουργηθεί : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=80765

Link to comment
Share on other sites

Έχουν συγκάτοικους ένα μοναδικό κόκινο dwarf γκουράμι (αυτό επέζησε από τέσσερα που είχα πάρει αρχικά - πολύ ευαίσθητα ψάρια), ένα κοπάδι rasbora, ένα κοπάδι red chery barbs, γαρίδες (7 red charry, 3 red nose, 2 bamboo shrimps) και έναν κινέζο αλγοφάγο (που τους γίνεται συχνά ενοχλητικός - δεν του αρέσει το μπλε χρώμα μάλλον).

Link to comment
Share on other sites

Για φωτογραφίες, που μου λες πρέπει να ασχοληθώ λίγο πιο πολύ με το θέμα (π.χ. να πάρω πολωτικό φίλτρο και να παίξω με τις ρυθμίσεις της μηχανής) - ο χρόνος μου λείπει λίγο.

Σε ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ένα τετράμηνο μαζί. Πρίν είχα, ένα μόνο θηλυκό, το οποίο όμως ήταν πολύ επιθετικό στα άλλα ψάρια. Από τότε που του πήρα παρέα ηρέμησαν όλα μέσα στο ενυδρείο. (βλ. http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83754&hl=).

Δεν έχουν κάνει φωλιά, αλλά ίσως θέλουν ακόμα το χρόνο τους (χώρο και φυτά έχουν) - δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...