Jump to content

Γκαπυ Που Παραλιγο Να Καταληξει Στην Τουαλετα


AngelinaA

Recommended Posts

Η φιλη μου αυτη που αγορασε το 70λ που ειχα σε ενα αλλο ποστ ηθελε να πεταξει το γκαπι στην τουαλετα γιατι ψοφησαν τα αλλα 4 που ειχε στο ενυδρειο και δεν το ηθελε πια το λυπηθηκα αν και ξερω οτι γκαπι και μονομαχος δεν ταιριαζουν..λοιπον εκανα μεγαλη βλακεια πρωτη αυτη και δευτερη μου γεννησε 12 μικρα δεν ξερω τι να κανω,,,δεν θελω να ξαναστησω ενυδρειο αλλα θα αναγκαστω μου φενεται ¨ :umm::umm::umm: να τα χαρισω λετε??

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ… 12 μικρά και ένα μεγάλο εεε; Τέλεια.!! Φέρτα να τα ρίξω στο μεγάλο ενυδρείο μου με το ζευγάρι τα αγγελόψαρα που έχω. Party θα κάνουν τα παιδιά. Καθαρή πρωτεΐνη. Που να τρέχω τώρα να τους αγοράζω καινούργια τροφή.! Ας είστε καλά παιδιά με τις προσφορές σας σε νεογέννητα ψαράκια.

:bigemo_harabe_net-65:

Εντάξει …εντάξει ….σταμάτα να φωνάζεις …Μην κλαίς .. Πλάκα κάνω ….Δεν θα τα έδινα στα αγγελόψαρα ….Πω πω …μην πούμε τίποτα …από τα μούτρα …Αμέσως.. !!! :bigemo_harabe_net-127:

Τέλος πάντων. Μάλλον πρέπει να τα χαρίσεις και στην χειρότερη περίπτωση δώστα σε κανα μαγαζί με ενυδρεία γνωστό σου, μπας και τα πάρει κάποιος να τα χαρεί (αφού δεν θες να ευχαριστήσεις τα ψαράκια μου κακέ άνθρωπε). :)

:bigemo_harabe_net-98:

The Professor “Oceanaut”

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ; Πήρες το θηλυκό , το έβαλες στο ενυδρείο με το μονομάχο και γέννησε 12 μικρά ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ; Πήρες το θηλυκό , το έβαλες στο ενυδρείο με το μονομάχο και γέννησε 12 μικρά ;

Αυτό καταλαβαίνω και εγώ σύμφωνα με αυτά που μας έγραψε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ; Πήρες το θηλυκό , το έβαλες στο ενυδρείο με το μονομάχο και γέννησε 12 μικρά ;

Αυτό καταλαβαίνω και εγώ σύμφωνα με αυτά που μας έγραψε!

Παιδιά ήταν προφανώς έγκυος από πριν.. και απλά γέννησε στο νέο ενυδρείο. Εγώ αυτό κατάλαβα.

ΥΓ: Η προσφορά μου AngelinaA πάντως ισχύει :bigemo_harabe_net-66:

The Professor “Oceanaut”

Link to comment
Share on other sites

Καθηγητά μου και εμείς αυτό καταλάβαμε, αλλά ρωτήσαμε με την ελπίδα να μας διαψεύσει η φίλη. ;)

Angelina , τα πράγματα είναι όπως τα είπες. Στήνεις νέο ενυδρείο για να φιλοξενήσεις όσα guppies μείνουν, ή χαρίζεις όσα guppies μείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αμαν εσυ και τα Αγγελοψαρα χεχε δεν προκειτε να χαρουν :bigemo_harabe_net-76: . Ετσι πως τα λετε παιδια πηρα το θυλικο χωρις να ξερω οτι ειναι εγκυος και μεσα σε 13 μερες γεννησε τα μωρακια ειναι 15 τελικα ειμαι πολυτεκνη :bigemo_harabe_net-66: λοιπον μαλλον θα τα κρατησω ετσι πως τα βλεπω τα λυπαμε να τα δωσω αντε να ξαναστησω το ενυδρειο ποιο να στησω το 70λ η το 100σταρι? οριστε κ μια πικ συγνωμη για την αναλυση ειναι θολο το τζαμιι post-50906-0-81676500-1364159260_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E αφου ειναι να ξαναστησεις τσιγκουνιες θα κανουμε; Βαλε εκει το `100 να χεις χωρο! :bigemo_harabe_net-64:

Παντως πως πας και πεφτεις σε ολα τα περιεργα βρε παιδι μου! :P

Αντε να σου ζησουν.

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιω εγω με κυνηγανε τα ψαρια ολο τετοια συμβαινουν αντε να ξαναστησεις ενυδρειο τωρα σημερα το ανεβασα στο σπιτι λεω να το γεμισω εχω 2 φιλτρα να τα βαλω και τα δυο η δεν χρειαζετε γιατι δεν ειναι χρυσοψαρα ? επισης δεν εχω θερμαντηρα μου εσπασε κατα την μεταφορα χρειαζετε αυτες τις μερες που θα στρωνει η οχι?μετα θα αγορασω να παω μια και καλη και για μετρισεις,,τι αλλα ειδη ζωοτοκα να βαλω λετε η τα γκαπι ειναι πολλα συνολο 16 ..πολλες αποριες σας κουρασα ! :turned:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ενα φιλτρο ειναι μια χαρα, θερμαντηρας καλο ειναι να υπαρχει για να γινει καλυτερα το στρωσιμο και εγω θα εβαζα μονο γκαπυ αντε και πλατυ!

Link to comment
Share on other sites

οκ θα δω ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

δεν φταιω εγω με κυνηγανε τα ψαρια ολο τετοια συμβαινουν αντε να ξαναστησεις ενυδρειο τωρα σημερα το ανεβασα στο σπιτι λεω να το γεμισω εχω 2 φιλτρα να τα βαλω και τα δυο η δεν χρειαζετε γιατι δεν ειναι χρυσοψαρα ? επισης δεν εχω θερμαντηρα μου εσπασε κατα την μεταφορα χρειαζετε αυτες τις μερες που θα στρωνει η οχι?μετα θα αγορασω να παω μια και καλη και για μετρισεις,,τι αλλα ειδη ζωοτοκα να βαλω λετε η τα γκαπι ειναι πολλα συνολο 16 ..πολλες αποριες σας κουρασα ! :turned:

Το στρώσιμο πως θα το κάνεις ; Θερμοστάτης πρέπει να υπάρχει κατά το στρώσιμο γιατί σε χαμηλές θερμοκρασίες δεν θα αναπτυχθούν οι αποικίες που θέλουμε.

Στα 100 λίτρα μικτά με 16 guppies θα είσαι μια χαρά. Θα πολλαπλασιαστούν και θα χαρείς κίνηση στο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-88: Γαμότο …τελικά θα το κάνη το ενυδρείο… και έλεγα .. «Θα βαρεθεί και θα μου τα δόση να τα βάλω με τα αγγελόψαρα μου»… Θτού γαμο την ατυχία μου. Εγώ φταίω που έμπλεξα με ζωόφιλους.

Όπα. !!! Το δημοσίευσα?? :bigemo_harabe_net-69:

:bigemo_harabe_net-82: Κατά λάθος …σημείωση έκανα …Εννοούσα … καλά θα κάνης ..καλή επιτυχία ..και τέτοια πράγματα…

Link to comment
Share on other sites

Oceanaut εχεις πολυ χιουμορ χεχεχε :bigemo_harabe_net-77: dpap δεν θα ειναι πολυ αδειο με 16 ψειρες θα νομιζουν οτι δεν εχω ψαρια μεσα ..αυριο θα παω για θερμοστατη και μετρισες... σημερα το γεμισα εβαλα και ανουβιες και λιγο κερατοφυλλο κλαδεψα απο το μονομαχο και λεω να βαλω και τις πετρες αυριο αντε να δουμε τι θα δουμε..!Παντος τα ψαρακια εχουν πολυ πλακα σαν κοπαδι πανε ολα μαζι !!

Link to comment
Share on other sites

παντως μου ελειψαν τα χρυσοψαρακια μου κουκλος δεν ειναι ο ρουλης μου γομαρι εχει γινει τωρα ετσι μου ερχεται να παω να τον παρω πισω αλλα δυστηχος δεν θα χωραει στο ενυδρειο :pinch:

post-50906-0-63845400-1364242871_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oceanaut εχεις πολυ χιουμορ χεχεχε :bigemo_harabe_net-77: dpap δεν θα ειναι πολυ αδειο με 16 ψειρες θα νομιζουν οτι δεν εχω ψαρια μεσα ..αυριο θα παω για θερμοστατη και μετρισες... σημερα το γεμισα εβαλα και ανουβιες και λιγο κερατοφυλλο κλαδεψα απο το μονομαχο και λεω να βαλω και τις πετρες αυριο αντε να δουμε τι θα δουμε..!Παντος τα ψαρακια εχουν πολυ πλακα σαν κοπαδι πανε ολα μαζι !!

Έλα σε 2 μήνες να μας πεις αν έχεις ψάρια μέσα ή όχι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έλα σε 2 μήνες να μας πεις αν έχεις ψάρια μέσα ή όχι. ;)

θα εχουν μεγαλωσει ως τοτε οποτε θα αρχισουν να αυξανοντε !! εχει να φαει μεζεδακια ο μονομαχος μου δεν θα χορτενει!

Έγινε επεξεργασία - AngelinaA
Link to comment
Share on other sites

θα εχουν μεγαλωσει ως τοτε οποτε θα αρχισουν να αυξανοντε !! εχει να φαει μεζεδακια ο μονομαχος μου δεν θα χορτενει!

Ακολουθείς το χιούμορ του προφέσορα ;

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς το χιούμορ του προφέσορα ;

σε παρακαλω δεν θα γινουν 1million fish οχι μες στο ενυδρειο μου :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τα χαρίζεις σε φίλους συγχομπίστες και να παίρνεις καινούρια, ώστε να ανανεώνεις και το γενετικό υλικό.

Αν είναι να τα ταΐζεις στο μονομάχο, ίσως να πρέπει να ξανασκεφτείς την κίνηση του να τα κρατήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να τα ταΐζεις στο μονομάχο, ίσως να πρέπει να ξανασκεφτείς την κίνηση του να τα κρατήσεις.

Ποιο Μονομάχο ρε παιδιά …. Έχετε τρελαθεί.??? Τα Αγγελόψαρα μου. Ήμαρτον ..!! :bigemo_harabe_net-126:

Αφού το είπα πρώτος !!!

:)

:)

:)

Έγινε επεξεργασία - Oceanaut
Link to comment
Share on other sites

πλακα κανω παιδια ηρεμιστε δεν μπορω να σκοτωσω ουτε μυγα αμα ηταν θα τα ειχα αφησει στον μονομαχο να τα φαει ουτε καν ποστ δεν θα ανοιγα το εχω σε ενα 15λ τωρα και ειναι μια χαρουλα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν γεννανε αυγουλακια αλλα ζωντανα ψαρακια !!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...