Jump to content

Νέο Ενυδρείο


Recommended Posts

Αν βάλω κανένα σαλιγκαράκι η καμιά γαρίδα; Όταν λες βιολογικό υλικό τι εννοείς;

Σαλιγκαρακι θα ελεγα, οχι γαριδες γιατι υπαρχει περιπτωση να στις καθαρισει ο μονομαχος. Βιολογικο υλικο ειναι το υλικο που υπαρχει μεσα στο φιλτρο και αποτελει χωρο αναπτυξης αποικιων ωφελιμων βακτηριων! siporax, substrat pro, bio max κτλ.

Νομίζω πως το κανείς επίτηδες ;-)

Παραμονευω :bigemo_harabe_net-88:

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το κανείς επίτηδες ;-)

Παντα αυτο κανει Ηλια! αχαχαχαχαχαχ :P

Αν βάλω κανένα σαλιγκαράκι η καμιά γαρίδα; Όταν λες βιολογικό υλικό τι εννοείς;

Σαλιγκαρι μπορεις οπως και γαριδες αν στο επιτρεψει ο μονομαχος και δεν τις κανει γευμα,ομως για να τις βαλεις θα πρεπει να περιμενεις 2 μηνες γα να στρωσει ο βυθος σου.

Βιολογικο υλικο εννοω υλικο απο το φιλτρο του ενυδρειο πχ sera siporax.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ τωρα σας προλαβα!!!! :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα βάλω στην αρχή το μονομάχο μόνο του. Έχω πάρει προς το παρόν χαλίκι. Φυτά χρειάζεται να του βάλω πολλά; Διάβασα ότι γενικά χρειάζεται σκιερό μέρος. Εκεί που θα τον τοποθετήσω θα φωτίζεται κυρίως από το φως της λάμπας του ενυδρείου. Πόσες ώρες τη μέρα πρέπει να του ανάβω τη λάμπα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα βάλω στην αρχή το μονομάχο μόνο του. Έχω πάρει προς το παρόν χαλίκι. Φυτά χρειάζεται να του βάλω πολλά; Διάβασα ότι γενικά χρειάζεται σκιερό μέρος. Εκεί που θα τον τοποθετήσω θα φωτίζεται κυρίως από το φως της λάμπας του ενυδρείου. Πόσες ώρες τη μέρα πρέπει να του ανάβω τη λάμπα;

Οσο πιο πολλα τοσο πιο καλα. Γυρω στις 8-10 ωρες φωτισμου, Τι εννοεις εκει που θα τον τοποθετησεις;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς ότι δεν θα φωτίζεται από τον ήλιο?

Δεν πειράζει αρκεί που φωτίζεται από την λάμπα

Link to comment
Share on other sites

Θα φωτίζεται λίγο από τον ήλιο όταν ανατέλλει και προφανώς δεν θα χτυπάει πάνω στο ενυδρείο. Τα φυτά μπορώ να τα βάλω απλά στο χαλίκι ή πρέπει να πάρω και υπόστρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...