Jump to content

Ασπρο Εξόγκωμα Σε Clownfish


Recommended Posts

Γεια σας. Παρατήρησα στον κλοουν μου πίσω απο δεξι πλευρικό φτερο ενα εξόγκωμα λευκο που μοίαζει με σπυρι. Τον κλοουν το εχω δεκαπέντε μερες και είναι ο μοναδικός στο 20λιτρο reef μου. Εκανα μετρήσεις και ειναι κομπλέ. Θα ξανακανω και αυριο. Ξέρει κανεις τπτ????

Link to comment
Share on other sites

δώσε φωτογραφία θα μας βοηθήσει πολυ επίσης και εσένα! οταν μετρήσεις ποιες και τι; δώσε πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

ανεβαζω τωρα το λινκ γτ το κλοου ειναι ειναι πολυ μικρό μόλις 2 εκ. και μόνο με βιντεο μπορουσα να το τραβήξω

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται καλα.Ειναι μονο πανω στο πτερυγιο η και πανω στο σωμα του;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το ιδιο ειναι αλλα σε αλλο σημειο...τι γινεται???

Link to comment
Share on other sites

Βιταμινουλες,λιγο σκορδοζουμο στην τροφη,και συνηθως φευγει μονο του.Δεν ειναι κατι ανησυχητικο :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω για αποτελεσματα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πολύ δραστήριος ο μπέμπης...

Τάισμα καλό...σκορδάκι,βιταμίνες όπως λέει και ο Δίας πιο πάνω...κανένα κατεψυγμένο...αυτά τα κλόουν είναι γνωστά γουρουνάκια όταν έχει να κάνει με φαγητό...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.. ειναι παρα πολυ δραστηριος...μακαρι να γινει και καλα γιατι ειναι κριμα....μηπως ειναι ικ??? ή καμια αλλη αρρωστια???

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.. ειναι παρα πολυ δραστηριος...μακαρι να γινει και καλα γιατι ειναι κριμα....μηπως ειναι ικ??? ή καμια αλλη αρρωστια???

οχι :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μετρησεις σημερα και ολα ηταν καλα εκτος απο ΝΟ3: 20. Μου φαινεται παράξενο αφου 29/03 εκανα αλλαγη νερου.

Link to comment
Share on other sites

Βιταμινουλες,λιγο σκορδοζουμο στην τροφη,και συνηθως φευγει μονο του.Δεν ειναι κατι ανησυχητικο :)

Να εντεινω τις αλλαγες νερου γιατι μου ανεβασε νιτρικα?

Link to comment
Share on other sites

Περιορισε το ταισμα και αλλαγη καθε βδομαδα.

Στα 20 λιτρα που ειναι το ενυδρειο,ποσα ειναι τα λιτρα της αλλαγης σου;

Link to comment
Share on other sites

οκ. Πηρα της tropic-marin το lipovit για βιταμινες μαζι με το σκορδακι αλλα εχει κανει ενα κοκκινο φιλμ στην επιφανεια του ενυδρειου....μήπως να μειωσω ποσοτητα???

Link to comment
Share on other sites

Πως το χρησιμοποιεις;Με τις βιταμινες και το σκορδοζουμε,με λιγες σταγονες τους μουλιαζουμε την τροφη και ταιζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω αλλα οι βιταμινες με το νερο διαλυονται και αφηνουν αυτο το κοκκινο χρωμα στην επιφανεια.. Στα flakes που χρησιμοποιω βαζω δυο με τρεις σταγονες βιταμινες, τα αφηνω κανενα δεκαλεπτο να ρουφηξουν, μετα βαζω λιγο σκορδοζουμο και ταιζω. Ειναι σωστα αυτα που κανω??

Link to comment
Share on other sites

Ή μηπως επειδη το lipovit αποτελειται κυρίως απο διαφορα ελαια???

Link to comment
Share on other sites

Θα σταματησω εδω και θα περιμενουμε κι αλλες απαντησεις.Μη μιλαω μονο εγω και καταντω....βαρετος :)

Link to comment
Share on other sites

Η βοηθεια σου ηταν σημαντικη ΔΙΑ. Σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Up......Υστερα απο τρεις μερες με βιταμινες και σκορδακι το 90% απο το εξανθημα εχει φυγει. Τωρα αρχιζει να βγαζει μαυρες κουκιδες στο σωμα και στα πτερυγια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...