Jump to content

Τι Ρόδα Καβαλάμε???


Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το θεμα μιας και χαζευω στο internet για να μαζεψω καμια πληροφορια για κανα παπι που λεω να παρω και δεν εχω ιδεα :sarcasm:

και σκεφτηκα πως μπορουμε

να πουμε τι οδηγαμε ή οδηγαγαμε και που ξερετε μπορει σε καποιον να φανουμε χρησιμοι

για πληροφοριες και ανταλαγες αποψεων! :sarcasm: :sarcasm: :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

σε πάπια πολλα είχα αλλα το ποιο αξιόπιστο το Honda dream 100 και Kawasaki kzr 115 τωρα είμαι κάτοχος του Honda fmx 650

Link to comment
Share on other sites

σε πάπια πολλα είχα αλλα το ποιο αξιόπιστο το Honda dream 100 και Kawasaki kzr 115 τωρα είμαι κάτοχος του Honda fmx 650

To dream, αν το βρεις τωρα, ειναι πανακριβο! :bigemo_harabe_net-72:

Αυτοκινητα πιανουν; :bigemo_harabe_net-165:

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

τα παντα πιανουν !!

να κανω και εγω την αρχη

απο μοτο το μενου εχει

το πρωτο μου ηταν ενα honda bross 650cc

και τωρα εχω ενα honda varadero 1000cc '03

και απο τουτου

ειχα toyota corolla 1300cc '77

και τωρα terios 1500cc '07

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτοκονητα εχω αλλαξει παμπολα, εχω κανει τις απειρες βλακειες και εχω ριξει απειρα λεφτα. Μερικα απο αυτα ηταν AUDI TT, MG καμπριο, Reunalt Clio 2λιτρο αλλα και Lada 2105. Tωρα εχω (δυστυχως) Leon 4 4wd 20v 1800 turbo 230 hp!! :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από Μοτό: είχα από Susuki 750 GSX, DR 650, Honda 600 Transalp, kawasaki KLE 400

από παπιά: Honda dream 100 & mondenas criss 125

και τώρα έχω ενα Sym gts 300

Τώρα από αυτοκίνητα: ξεκίνησα με Seat DLS 1600cc ,Fiat pundo 1.3 glx , Peuseot 307 SW 1.6 (επταθέσιο), Volvo V50 1.8 (και εταιρικά, τι να πώ, αρκετά, κυρίως τζίπ)

Έγινε επεξεργασία - south
Link to comment
Share on other sites

ααα ωραιο θεμα λοιπον:

μοτο:με σειρα αποκτησης:

1.honda dio 50cc

2.yahama mate 80cc

3.yamaha dt 200r

4.yamaha xt 600e

5.yamaha wrx 200r

6.yahama diversion xj600r

7.yamaha fazer 1000

8.yahaha r1

9.yamaha tdm850

10.kawasaki z750

11.suzuki hayabusa 1300 250hp

12.kawasaki zx750r ninja turbo 280hp

13.bwm f650 fundouro (ατιμη κριση) και ενα piaggio zip50sp

αμαξια:

toyota corrola 1978 moter 2.0 celica rwd

ford sierra mk1 2.0 pinto weber

ford sierra mk2 2.0

alfa romeo 146 junior twin spark turbo

fiat brava 1.4 (ατιμη μερκελ)

Link to comment
Share on other sites

ααα ωραιο θεμα λοιπον:

μοτο:με σειρα αποκτησης:

1.honda dio 50cc

2.yahama mate 80cc

3.yamaha dt 200r

4.yamaha xt 600e

5.yamaha wrx 200r

6.yahama diversion xj600r

7.yamaha fazer 1000

8.yahaha r1

9.yamaha tdm850

10.kawasaki z750

11.suzuki hayabusa 1300 250hp

12.kawasaki zx750r ninja turbo 280hp

13.bwm f650 fundouro (ατιμη κριση) και ενα piaggio zip50sp

αμαξια:

toyota corrola 1978 moter 2.0 celica rwd

ford sierra mk1 2.0 pinto weber

ford sierra mk2 2.0

alfa romeo 146 junior twin spark turbo

fiat brava 1.4 (ατιμη μερκελ)

Μάντρα με μεταχειρισμένα είχες ;-) ;-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Κάνω μια διακοπή στην αλλαγή νερου του ενυδρείου μου και απαντώ και εγω.

Απο δίκυκλα.....τίποτα....

Από τουτου suzuki swift 1.3 μέχρι το 2010 και τώρα citroen c5THP.

Πάω τρέχοντας να συνεχίσω!!! :bigemo_harabe_net-78:

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχ οχι απλα ειχαμε λεφτα και διναμε....καθε ενα-δυο χρονια αλλη μηχανη

Link to comment
Share on other sites

arrowRed.gifPORSCHE 911 CARRERA, 2 3614 345/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 CARRERA, 2S 3800 385/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 CARRERA, 4 3614 345/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 CARRERA, 2 CABRIO 3614 345/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 CARRERA, 2S CABRIO 3800 385/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 CARRERA, 4 CABRIO 3614 345/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 CARRERA, 4S CABRIO 3800 385/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 TARGA, 4 3614 345/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 TARGA, 4S 3800 385/6500 - arrowRed.gifPORSCHE 911 TURBO 3600 500/6000 - arrowRed.gifPORSCHE 911 TURBO 3800 500/6000 - arrowRed.gifPORSCHE 911 GT3 3797 435/7600 - arrowRed.gifPORSCHE BOXSTER 2,9 2893 256/6400 - arrowRed.gifPORSCHE BOXSTER 3.4 S 3436 310/6400 -

καγιεν δεν πηρα ποτε γιατι πολυ σουπα ειναι.

καταραμενη κριση και ποθεν εσχες....

τωρα εχω μεινει μονο με..ενα

De Tomaso Mangusta του 70"..........ουτε για αρωματικο δεντρακι δεν μεινανε φραγκα.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φιλε Klaz συνέφερε καποτε να είμασταν φιλαράκια.... Όλο και κάτι θα οδηγούσαμε.... :bigemo_harabe_net-77:

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να διαγραφει το ποστ του κλαζ γιατι εαν το δει η μερκελ θα κλησει το φορουμ και θα παρει απο τον κλαζ μεχρι και την πρωτη του γυαλα

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα παραπανω εννοειται μονο σε ματσμποξ αυτοκινητακια εε...?χαχαχαχαχα

απο 4τροχα

ρενω 9 1100

σεατ ιμπιζα 1.4

τογιοτα αβενσις 1.6

απο 2 τροχους

παμπολες παπιες

και αρκετα σκουτερ,

το τελευταιο μου ειναι

suzuki burgman 650cc.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε samilias21 αποτι καταλαβα θες να σε βοηθισουμε να επιλεξεις, πες μας για πιο λογο θες το 2τροχο που θα το χρησιμοποιεις και τη χιλιομετρα θα κανεις καθημερινος επισης αυτα θα τα κανεις μεσα στην πολη η σε εθνικη?

Λες οτι θελεις παπια αλλα αν ειναι να κανεις 25 χιλ τη μερα και να πηγαινεις και καμια βολτουλα λιγο μακρια η το καλοκαιρι σε καμια παραλια δεν θα σε βολευει, θες να εχει και λιγο γκαζι, να εχεις λιγο χωρο να βαζεις τα πραγματα σου? και το κυριοτερο ποσα σκευτεσαι να δωσεις??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε samilias21 αποτι καταλαβα θες να σε βοηθισουμε να επιλεξεις, πες μας για πιο λογο θες το 2τροχο που θα το χρησιμοποιεις και τη χιλιομετρα θα κανεις καθημερινος επισης αυτα θα τα κανεις μεσα στην πολη η σε εθνικη?

Λες οτι θελεις παπια αλλα αν ειναι να κανεις 25 χιλ τη μερα και να πηγαινεις και καμια βολτουλα λιγο μακρια η το καλοκαιρι σε καμια παραλια δεν θα σε βολευει, θες να εχει και λιγο γκαζι, να εχεις λιγο χωρο να βαζεις τα πραγματα σου? και το κυριοτερο ποσα σκευτεσαι να δωσεις??

Καταρχήν σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

Το θέμα το άνοιξα γενικά για να πούμε τι είχαμε και τι έχουμε στην κατοχή μας !μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται να αγοράσει ένα αυτοκίνητο η μια μότο που το έχει καποιος από δω ώστε να του πει κάνα 2 πληροφορίες!

Εγώ χάζευα για παπί διότι σκέφτομαι να πάρω αν και έχω ψιλό κατάληξη στο wave της Honda !

Παπί θέλω για 10 km πηγαινέλα στο κέντρο της Αθήνας και καμία βόλτα στην γειτονιά!

Για την ώρα υπάρχει και μηχανη αλλά επειδή τα χρόνια περνάνε και τα ταξίδια μειώθηκαν έως εξαφανίστηκαν λέω μήπως πάρω την πάπια και δώσω το μότο!

Link to comment
Share on other sites

από μηχανάκια

Dio 50cc

Honda cub 50

Honda Supra 100

Απο αυτοκίνητα

Renault 19 99΄1400cc το έχω ακόμα

Seat Ibiza 75ps με τράκαραν και διαλύθηκε

Seat Ibiza top gun έπεσαν πάλι πάνω μου και τούμπαρα πολλές φορές....

Avensis 1600cc

Opel Combo 1600cc

Audi S3 1800cc ήταν 225ps έγινε 500ps και ξανά έγινε 265ps όταν γεννήθηκε ο γιος μου το 2009 οπότε μέχρι σήμερα είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

Το θέμα το άνοιξα γενικά για να πούμε τι είχαμε και τι έχουμε στην κατοχή μας !μπορεί κάποιος να ενδιαφέρεται να αγοράσει ένα αυτοκίνητο η μια μότο που το έχει καποιος από δω ώστε να του πει κάνα 2 πληροφορίες!

Εγώ χάζευα για παπί διότι σκέφτομαι να πάρω αν και έχω ψιλό κατάληξη στο wave της Honda !

Παπί θέλω για 10 km πηγαινέλα στο κέντρο της Αθήνας και καμία βόλτα στην γειτονιά!

Για την ώρα υπάρχει και μηχανη αλλά επειδή τα χρόνια περνάνε και τα ταξίδια μειώθηκαν έως εξαφανίστηκαν λέω μήπως πάρω την πάπια και δώσω το μότο!

Αααααααχχχχχ εκει καταληξαμε ολοι! Βλεπω το αμαξακι μου στην πυλωτη και το τρωει η σκονη, ρημαζει και με πιανουν τα ζουμια! Κι εγω για κανα βρωμοπαπο θα παω!

Link to comment
Share on other sites

pcx honda 125 σκουτερακι.οι παπιες παιδια εχουν ξεπεραστει ασε που 3 και λιγο εχεις θεματα μην σε πιασει κανα λαστιχο..

το χοντακι που λεω καιει αερα..........οτι πιο οικονομικο σε τετοια κυβικα.

Link to comment
Share on other sites

pcx honda 125 σκουτερακι.οι παπιες παιδια εχουν ξεπεραστει ασε που 3 και λιγο εχεις θεματα μην σε πιασει κανα λαστιχο..

το χοντακι που λεω καιει αερα..........οτι πιο οικονομικο σε τετοια κυβικα.

Μεταχειρισμενο; Ναι ρε συ κλαζ αλλα οι παπιες και ειδικα οι παλιες μονο λαδακι θελουν και δεν παθαινουν τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αλλαξει αρκετα μηχανακια και τωρα εχω ενα Beverly 350 με ABS και ANTISPIN 33.5 αλογα και με 13λιτρα βγαζω 200 με 260 χιλιομετρα αναλογος την οδηγιση :bigemo_harabe_net-64:

απο αυτοκινητα ειχα ενα nissan primera ενα mazda 3 και τωρα ενα mitsubishi lancer 1.8 μετατροπη :bigemo_harabe_net-165:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,απο μηχανακι ειχα ενα και καλο!runner 180cc διχρονο,μετατροπη με πιστονι dt200....πυραυλος παιδια!

Απο αυτοκινητα ειχα ενα c2 vts turbo,καμια διακοσαρια αλογα ηταν,αλλα το εδωσα και πηρα σμαρτακι καμπριο το οποιο φυσικα και τουμπανιασα!...αααααχ!ατιμη κριση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω τι είχα γιατι θα χρειαστω σεντόνι.

Θα πω το ρεζουμε απο αυτο που κατάλαβα!!!

Για κάθε δουλεια κατάλληλο είναι ΕΝΑ μόνο εργαλείο.

Το θέμα είναι εσυ τι θες να κανεις.

Κανονικά θα έπρεπε να έχουμε 2-3 αυτοκίνητα και 5-6 μηχανάκια για να καλύψουμε την γκάμα των αναγκών μας.

Και λέω.

Πάπια= οικονομία πόλης.

Σκουτερ = ταχύτητα πόλης.

Εντουρο=καγκουρια πόλης και γούστα.

Super enduro=να γυρνας παρέα όλη την Ελλάδα.

Μοτοκρος = μόνο γούστα.

Πίστας= μόνος κι ερημος να τρεχεις.

Sport touring= για κάποτε ταξίδια στην Ευρώπη.

Να χαμε ένα απ ολα να κάναμε ότι γουστάρουμε.

Αλλα κι άμα ποτε θα τ άλλαζα παλι μια HONDA θα περνά.

Ποτε Μα ποτε δεν είχα στο όνομα μου αμάξι και ΟΥΤΕ ΕΧΩ.

Δηλώνω κάτοχος HONDA sh150i τα τελευταία 5χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια....

Crypton-σκύλος μοντελο 97 100.000 χλμ διανομή παρακαλουσα να κολλήσει για να πάρω το επόμενο μοντελο...

Δεν το κατάφερα ποτε κ έτσι πήρα το krypton r.μέχρι στιγμής ολακομπλε 70000χλμ

Κατα τα αλλα εκτός απο ένα Kawasaki z 750 όλο προς την Ιταλία είμασταν...

Husqvarna 125sms-husqvarna 450smr TNT project 59hp-Ducati 1100 hypermoto passias project 115 hp

Τώρα με το crypton k βλέπουμε....κ όπως αναφέρει ο bababrilios πιο πάνω ποτε αμάξι στο όνομα μου ούτε καν δίπλωμα......

Link to comment
Share on other sites

suzuki V-strom 650DL για μια ζωή ερωτας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...