Jump to content

Tunze 5017 Πρόβλημα


Recommended Posts

Θα είμαι όσο γίνεται πιο σύντομος για να μη σας κουράσω.

Το εξάρτημα το έχω περίπου 1,5-2 χρόνια. Απο εχθές έπαψε να λειτουργεί σωστά. Το λαμπάκι για "Lever" είναι πάντα αναμένο ακόμα κι αν η στάθμη του νερού έχει πέσει. Δηλαδή δεν διαβάζει το που βρίσκεται το νερό. Το φλοτέρ της υπερχείλησεις όμως λειτουργεί με αποτέλεσμα να ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος και να ανάβει το λαμπάκι "Lever High". Φαντάζομαι το πρόβλημα είναι κάπου στο σένσορα της στάθμης του νερού, στην καλωδίωση του ή ακόμα και στον κοντρόλερ.

Που μπορώ να απευθυνθώ για επισκευεί ή έστω να πάρω μια σίγουρη απάντηση για το τι ακριβώς έχει συμβεί (και να αγοράσω μέσω νετ το ανταλλακτικό)?

Βρίσκομαι μόνο 3-4 ώρες την ημέρα στο σπίτι και καταλαβαίνεται ότι το να παθαίνω βλάβη σε τέτοιο εξοπλισμό με σκοτώνει.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να απευθυνθείς στο κέντρο επισκευών τους στην Γερμανία, μέσω e-mail, θα σου απαντήσουν σίγουρα, το έχω κάνει, Το e-mail τους είναι: info@tunze.com

και η πλήρης διεύθυνση τους: Tunze Aquarientechnik GmbH,Seeshaupter Str.68,D- 82377 Penzberg

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα ηταν καλυτερο μεσω καποιου μαγαζιου που συνεργαζεται,να ερθεις σε επαφη με τον εδω αντιπροσωπο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...