Jump to content

Led Vs T5


mad23

Recommended Posts

Κατω απο 6χ54 Τ5 ΑΤΙ SUNPOWER σε ενυδρειο 120χ65 κ φωτοπεριοδο 9 ωρες, η ακρο αυτη τα Χριστούγεννα που μας περασαν..

_DSC0846_DxO_zps230aeb9e.jpg

Και τωρα...

_DSC0212_DxO_zps120b7a88.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 157
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

μπραβο ρε γιαννη ετσι ειναι ωραια να παει το θεμα...

ειτε ειναι οι φωτο κατω απο led ειτε απο t5

εικονες,εμπειριες και πληροφοριες...

Link to comment
Share on other sites

Το φωτιστικό μου εχει πανω 3χblue plus 1xaquablue special 1xCoral Plus 1xAti actinic

Link to comment
Share on other sites

Dyi 42x3watt καρακινέζικα από ac-rc (πιθανών ούτε καν epileds), χωρίς φακούς, στήλη νερού ύψος 45εκ, λειτουργούν 1 χρόνο στο 70% χωρίς πτώση απόδοσης. Μου αρέσουν οι κατασκευές, μου κόστισε κάτω από 150€, ότι χαλάσει θα το αντικαταστήσω μόνος μου, το κόστος θα είναι αστείο. Είμαι και εγώ νέος συν ότι δεν έχω εμπειρία από Τ5

Η μπλε millepora του Σταύρου μπήκε στο ενυδρείο τέλη Δεκέμβρη, η caulastrea μπήκε 5 κεφάλια πριν 10 μήνες σήμερα είναι 37.

τέλη Δεκέμβρη 15 Φεβρουαρίου

wp000138v.jpgimg2142m.jpg

σημερα

img2229xm.jpgimg2222mx.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showuser=49802'>kostaskappa Aπο αυτο θελω :)

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

kostaskappa Aπο αυτο θελω :)

Πέρνα να πιούμε καφέ μετά το swap,φέρε κάτι άλλο να μεγαλώνει δίπλα του,και θα πάρεις ένα ωραίο κομμάτι!

ΥΓ.Ξέρω τον ύφαλο σου,αλλιώς δεν θα ζήταγα τίποτε! :D

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Μια ενδεικτικη απο μενα...εχω και ακροπορα αλλα εδω εχει εντυπωσιακοτερη αναπτυξη...

Ενυδρειο: 81χ 36/46 χ50 150 μεικτα

Φωτισμος: 5χ 24w T5 (ati actinic,Blue plus, AquaBlue sp, Coral plus, AquaMedic 15K

IMG_3021_zpsafa8f588.jpg

Έγινε επεξεργασία - vales_red
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ κάποια σχόλια από αυτό το thread ότι αφαιρέθηκαν, ενώ δεν έθιγαν κάποιον ούτε ήταν άσχημα.

Κάποιο σχόλιο από τους διαχειριστές;

Link to comment
Share on other sites

Η διαχειριστική ομάδα έκρινε ότι έπρεπε να διαγραφούν διότι τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις δεν προσέφεραν τίποτα το ουσιαστικό για το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως οι αντιπαραθέσεις προερχόντουσαν και ανανεωνόντουσαν, αν δεν με απατά η μνήμη μου, από διαχειριστές, καλό θα είναι να μην συμβαίνει αυτό...αν δεν δώσετε εσείς το παράδειγμα τήρησης των κανονισμών, τότε ποιός θα το δώσεις....πως περιμένετε μετά τα νέα μέλη να σεβαστούν τις παροτρύνσεις σας περί τήρησης κανονισμών...;

Με όλη την καλή προαίρεση τα λέω, γιατί μου θύμισε λίγο 'εγώ έχω το μαχαίρι, εγώ και το καρπούζι....'

Καλημέρες!

Link to comment
Share on other sites

Όλοι μας, άσχετα με την θέση ή τον ρόλο που έχουμε, πρέπει να προσπαθούμε να διατηρούμε το φόρουμ σε ένα επίπεδο.

Κάποιες φορές συμβαίνουν και αυτά, είτε είναι συντονιστές είτε είναι μέλη, αλλά μη ξεχνάμε ότι όλοι μας είμαστε άνθρωποι και βράζουμε στο ίδιο καζάνι !!!

Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου.... απεναντίας μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι μας, άσχετα με την θέση ή τον ρόλο που έχουμε, πρέπει να προσπαθούμε να διατηρούμε το φόρουμ σε ένα επίπεδο.

Κάποιες φορές συμβαίνουν και αυτά, είτε είναι συντονιστές είτε είναι μέλη, αλλά μη ξεχνάμε ότι όλοι μας είμαστε άνθρωποι και βράζουμε στο ίδιο καζάνι !!!

Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου.... απεναντίας μάλιστα.

+1000

Link to comment
Share on other sites

Η διαχειριστική ομάδα έκρινε ότι έπρεπε να διαγραφούν διότι τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις δεν προσέφεραν τίποτα το ουσιαστικό για το θέμα.

Πέραν της αντιπαράθεσης έκρινε ότι πρέπει να διαγραφούν και μερικές γνώμες η μήπως να πω γεγονότα! Προφανώς κάποιες άλλες μετράνε περισσότερο

Ι rest my case....

Καλή σας μέρα

Έγινε επεξεργασία - Crazy_Beaver
Link to comment
Share on other sites

Πέραν της αντιπαράθεσης έκρινε ότι πρέπει να διαγραφούν και μερικές γνώμες η μήπως να πω γεγονότα! Προφανώς κάποιες άλλες μετράνε περισσότερο

Ι rest my case....

Καλή σας μέρα

Με το να αφήνανε οι Συντονιστές τις κόντρες και τις αντιπαραθέσεις χωρίς ουσίας φίλε μου τι καλό θα έβγαινε για έμενα για εσένα και για όλα τα άλλα μέλη του φόρουμ?

Θέλουμε να διαβάζουμε ένα θέμα για να μάθουμε πέντε πράγματα και να ανταλλάξουμε άλλα πέντε διότι αυτό νομίζω είναι η ουσία του κάθε φόρουμ η για κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο μου φωτίζετε με ενα Ati 6x54 dimmable και ειναι καθαρά 240 λίτρα ονομάστηκα 300.Μπορώ να πω οτι το αποτέλεσμα με ικανοποιεί.Θα ανεβάσω και φώτο με την πρώτη ευκαιρία. Πέρα απο το τι έχω τώρα γνώμη μου είναι οτι τα led θα είναι σχεδόν μονόδρομος σε λίγα χρόνια για όλους μας...

Link to comment
Share on other sites

Με το να αφήνανε οι Συντονιστές τις κόντρες και τις αντιπαραθέσεις χωρίς ουσίας φίλε μου τι καλό θα έβγαινε για έμενα για εσένα και για όλα τα άλλα μέλη του φόρουμ?

Θέλουμε να διαβάζουμε ένα θέμα για να μάθουμε πέντε πράγματα και να ανταλλάξουμε άλλα πέντε διότι αυτό νομίζω είναι η ουσία του κάθε φόρουμ η για κάτι άλλο?

Το θέμα φίλε μου δεν είναι ότι διαγράφησαν οι αντιπαραθέσεις, που συμφωνώ μαζί σου ότι είναι ανούσιες...το θέμα είναι ότι οι αντιπαραθέσεις προκλήθηκαν μεταξύ συντονιστών...κάτι που προκαλεί αφού αυτοί πρέπει να δίνουν το παράδειγμα τήρησης των κανονισμών και να προτρέπουν στο χαμήλωμα των τόνων...όπως πολύ σωστά έκανε και κάνει κατά καιρούς ο Aiolos, που έχει αντιληφθεί πλήρως τον ρόλο του...

Έγινε επεξεργασία - katsirof
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνει το θέμα αυτό να θυμάστε όλοι ότι οι συντονιστές είναι άνθρωποι και χομπιστες όπως επίσης δεν πληρώνονται για αυτό που κάνουν!! Όλοι κάνουν λάθη και καλό είναι να μαθαίνουμε από αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Το συνεχιζεις χωρις λογο Λουκα..

Πραγματικα λυπαμαι....

δεν θα γινει η παιδικη χαρα κανενος.....

Link to comment
Share on other sites

Vale φοβερή ανάπτυξη ρε φίλε!!Θέλω seriatoporaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

και φαντασου φιλαρακι δεν παιζω καν με φωτιστικα επωνυμα!

Κοστος φωτιστικων 100ευρω! χαχαχαχα

Εχω 2 φωτιστικα Odyssea 2x24w κι ενα Diy plexiglass με καρφωμενα πανω 2 στεγανα ακροφυσια...

Εντελως παιδικα, αλλα κανουν τη δουλεια τους αποτι φαινεται...

Να δεις την ακροπορα πως ξεπεταχτηκε σε 3 μηνες! Αλλα διαλεξα τη Seriatopora γιατι ειναι μακραν πιο εντυπωσιακη!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, είναι μεγάλο κρίμα οι όποιες αντιπαραθέσεις πάνω στο χόμπυ μας, να χαλάνε διαθέσεις και φιλίες...... δεν μπορώ να το διανοηθώ πραγματικά δεν μπορώ !!!

Ας τις σταματήσουμε εδώ και ας προσπαθήσουμε στο μέλλον να μη μας παίρνουν από κάτω.

Ο χώρος του ΑΖ είναι ένας χώρος για να μας δένει, να ανταλλάσσουμε απόψεις και να δημιουργούνε φιλίες.... αν δεν τα καταφέρνουμε τότε το χάσαμε το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

και φαντασου φιλαρακι δεν παιζω καν με φωτιστικα επωνυμα!

Κοστος φωτιστικων 100ευρω! χαχαχαχα

Εχω 2 φωτιστικα Odyssea 2x24w κι ενα Diy plexiglass με καρφωμενα πανω 2 στεγανα ακροφυσια...

Εντελως παιδικα, αλλα κανουν τη δουλεια τους αποτι φαινεται...

Να δεις την ακροπορα πως ξεπεταχτηκε σε 3 μηνες! Αλλα διαλεξα τη Seriatopora γιατι ειναι μακραν πιο εντυπωσιακη!

Από λάμπες χρησιμοποιείς κάτι επώνυμο?

Link to comment
Share on other sites

Από λάμπες χρησιμοποιείς κάτι επώνυμο?

Ε ναι! Μην τα ισοπεδωσουμε κι ολα!

1 Ati AquaBlue Special

1 Ati Coral Plus

1 Ati Blue Plus

1 Ati Actinic

1 ολοφρεσκια Giessemann Pure Actinic

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...