Jump to content

Mandarin Fish Απορια


Recommended Posts

Καλησπερα!απορια:εχω τον μανταρινο 3η μερα σημερα κ γενικα λογο δουλειας δεν εχω κατσει να τον παρατηρησω με τις ωρες αλλα οποτε τον βλεπω ειναι στα χαμηλα επιπεδα του ενυδρειου κ κινειται με τα εντονα χρωματα του!τωρα τωρα τον ειδα καπου στη μια γωνια του ενυδρειου με κλειστα ματια κ δε σαλευε καθολου,πηγα πιο κοντα και τπτ...κ ανοιξα το φως για να δω αν ειναι καλα κ προσεξα οτι δεν ειχε το χρωμα του κ αρχισε παλι να το παιρνει σιγα σιγα κ κουνηθηκε εντελη.συμβαινει κατι η ειναι κατι φυσιολογικο π κανει αυτο το ειδος ψαριων οταν κλεινουν τα φωτα κ κοιμουνται;;;;;; post-52262-1365017331,8017_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι τρώει? Το ενυδρείο πόσο καιρό τρέχει? Από τιμές πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!απορια:εχω τον μανταρινο 3η μερα σημερα κ γενικα λογο δουλειας δεν εχω κατσει να τον παρατηρησω με τις ωρες αλλα οποτε τον βλεπω ειναι στα χαμηλα επιπεδα του ενυδρειου κ κινειται με τα εντονα χρωματα του!τωρα τωρα τον ειδα καπου στη μια γωνια του ενυδρειου με κλειστα ματια κ δε σαλευε καθολου,πηγα πιο κοντα και τπτ...κ ανοιξα το φως για να δω αν ειναι καλα κ προσεξα οτι δεν ειχε το χρωμα του κ αρχισε παλι να το παιρνει σιγα σιγα κ κουνηθηκε εντελη.συμβαινει κατι η ειναι κατι φυσιολογικο π κανει αυτο το ειδος ψαριων οταν κλεινουν τα φωτα κ κοιμουνται;;;;;; attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1365017283.354640.jpg

Με σβηστά φώτα όλα τα ψάρια κοιμούνται.

Διαλέγουν την κρυψώνα τους και την πέφτουν! Αυτό είναι φυσιολογικό.

Τρέφεται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ψαρια οσο μικρα κι αν ειναι θελουν μεγαλα ενυδρεια,πολυ καλα στρωμενα,με πολυ βραχο,που να κουβαλαει πολυ ζωη μεσα του.

Το βραδυ,οταν κλεισουν τα φωτα,το χρωμα του ναι ατονει,κι αυτος στεκει καπου ακινητος.

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια ευχαριστω παρα πολυ για την πραγματικα αμεση ανταποκριση!κ μολις ετυχε να διαβασω σχεδον τα ιδια απο ενα ξενο φορουμ!το ενυδρειο τρεχει 2 μηνες κ κατι μερες,τα νουμερα τα τελευταια π εκανα προχτες γταν αμμωνια 0 no2 0 no3 2 kh ph εχω να κανω μια βδομαδα αλλα ηταν κομπλε!να πω την αληθεια δεν εχω προσεξει αν τρωει αλλα εχω σκοπο να παρω κοπιποδα μιας κ το αναφερατε για να το ταιζω και θελω να μ πειτε επισης αν ριξω κοπιποδα μπολικα στο σαμπ,αν αναπαραγονται κ τι γινεται με αυτα για να μην περνω συνεχεια...οσο για την απορια μ ελπιζω να ειναι αυτο που διαβασα κ στα χαρακτηριστικα του πτι χανει το χρωμα του κ δεν κουνιεται λες κ ειναι νεκρο!θα το παρατηρησω για να δουμε!!!κ παλι ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ο βράχος σου ήταν ζωντανός όταν έστησες το ενυδρείο ή ψόφιος?

Σε γενικές γραμμές ισχύουν αυτά που έγραψε ο Δίας...θέλουν ώριμο ενυδρείο και βράχο...πολύ δύσκολα θα τα πείσεις να φάνε κάτι άλλο...ίσως cyclops κατεψυγμένα...

Link to comment
Share on other sites

Ολο το βραχο που εχω τον πηρα ζωντανο!οκ θα το κοιταξω παντως να φαει κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ψαράκι δείχνει αδυνατισμένο και ταλαιπωρημένο πάει να πει ότι δεν υπάρχει η τροφή που χρειάζεται. Τσιμπολογάει συνέχεια από τον βράχο?

Το βράδυ όταν κοιμάται "τυλίγεται" με ένα μανδύα από βλέννα για προστασία.

Link to comment
Share on other sites

θα τρωει εξω σταθη..

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη βλενα εντομεταξη την ειδα στη σακουλα π μ τον εβαλαν απο το καταστημα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...