Jump to content

Ενυδρειο Με Αρσενικα Γκαπυ


G_mat

Recommended Posts

καλημερα στα παιδια του forum

ειμαι κατοχος ενος 30λιτρου φυτεμενου με ευκολα φυτα ενυδρειου με 4 γκαπυ αρσενικα.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=84168

θα ηθελα να βαλω και καμια θυληκια μεσα αλλα προβληματιζομαι με τον αριθμο των θυληκων που πρεπει να βαλω αν ακολουθησω ττην προβλεπομενη αναλογια 1/3 πρεπει να βαλω μεσα 12 θυληκα συν 4 αρσενικα 16 γκαμπακια σε 30 λιτρα.χωρια της γεννες...

τι λετε οτι μπορω να κανω..

συνημενα καινουργιες φωτο με μερικα φυτα ακομη...

post-52358-0-84756500-1365062963_thumb.jpg

post-52358-0-23291000-1365063008_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να μην βαλεις φιλε μου. Δεν μπορεις τοσα ψαρια εκει μεσα το ειπες και μονος σου. Αν το σκεφτεσαι για μεγαλυτερο ισως ή αν εδινες τα 3 αρσενικα και εβαζες 3 θυληκα που δεν το συστηνω με τιποτα. Θα πηξεις απ τα γεννητουρια εκει μεσα. Και να σου πω βαλε λιγο νερακι παραπανω.

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Να μην βαλεις φιλε μου. Δεν μπορεις τοσα ψαρια εκει μεσα το ειπες και μονος σου. Αν το σκεφτεσαι για μεγαλυτερο ισως ή αν εδινες τα 3 αρσενικα και εβαζες 3 θυληκα που δεν το συστηνω με τιποτα. Θα πηξεις απ τα γεννητουρια εκει μεσα. Και να σου πω βαλε λιγο νερακι παραπανω.

τι λες για 2 αρσενικα και 4 θηλυκα? και να δινω της γενες?

οσο για το νερο νομιζεις οτι ειναι λιγο? και ποσο παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Ε βαλε νερακι μεχρι εκει που ξεκιναει το καπακι και ελαχιστα πιο πανω. Που θα τις δινεις τοσες γεννες; Εχεις βρει ανθρωπο; Αν ναι θα ελεγα 6 θυληκα και 2 αρσενικα αλλα και παλι ειναι πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Ε βαλε νερακι μεχρι εκει που ξεκιναει το καπακι και ελαχιστα πιο πανω. Που θα τις δινεις τοσες γεννες; Εχεις βρει ανθρωπο; Αν ναι θα ελεγα 6 θυληκα και 2 αρσενικα αλλα και παλι ειναι πολλα.

εχει διαφορα πετ που κανουν τραμπα τα ψαρακια..και ειδα το ενυδρειο σου παρα πολυ καλο φιλε να το χαιρεσαι...

και γιατι πρεπει να εχει παραπανω νερο κανει καλο στα ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

Ε για να φαινεται πιο ωραιο αλλα και για να υπαρχει περισσοτερο νερο. Τωρα για τα ψαρακια η επιλογη ειναι δικια σου φιλε μου. Δεν τιθεται μονο θεμα αμμωνιας αλλα και στρεσαρισματος των θυληκων μιας και οι αρσενικοι ειναι πολυ... θερμοαιμοι αν με πιανεις και θελουν συνεχεια αγαπουλες.

Ευχαριστω πολυ. Σου ευχομαι κι εσενα ενα!

Link to comment
Share on other sites

Ε για να φαινεται πιο ωραιο αλλα και για να υπαρχει περισσοτερο νερο. Τωρα για τα ψαρακια η επιλογη ειναι δικια σου φιλε μου. Δεν τιθεται μονο θεμα αμμωνιας αλλα και στρεσαρισματος των θυληκων μιας και οι αρσενικοι ειναι πολυ... θερμοαιμοι αν με πιανεις και θελουν συνεχεια αγαπουλες.

Ευχαριστω πολυ. Σου ευχομαι κι εσενα ενα!

βασικα το ξερω για τα γκαπυ αυτο και για αυτο το λογο εβαλα μονο αρσενικα μεσα αλλα επειδη θα ηθελα να γενανε και να

ανανεώνονται τα ψαρακια ξερεις (χρωματα σχεδια απωλειες) για αυτο το λογο λεω να βαλω θηλυκα..

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη ειναι δικια σου. Αληθεια για πιο μεγαλο δεν το σκεφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη ειναι δικια σου. Αληθεια για πιο μεγαλο δεν το σκεφτεσαι;

να σου πω την αληθεια με τα ψαρια ασχοληθηκα λογο της μικρης μου κορης στην αρχη αλλα κολησα μετα

θα ηθελα ποιο μεγαλο ενυδρειο αλλα το σκεφτομαι και λογο κοστους και λογο της γυναικας θα βγαλει σπιθες αν της πω για ποιο μεγαλο αν εισαι παντρεμενος θα καταλαβεις..χι..χι παντος σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια να εισια καλα και καλα να περνας.

Link to comment
Share on other sites

Αχ φιλε μου εμενα μου εγω ξεκινησα με ενα πιο μικρο απ το δικο σου και κοιτα που κατεληξα.... :bigemo_harabe_net-74: και με ενδιαμεσες στασεις!!! Εχω ακουσει μπιρι μπιρι!! και ποιος δεν εχει ακουσει. Παρε εσυ το 120αρι και θα δεις ολα θα πανε καλα! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα πιστεύω ότι αν βάλεις θηλυκά θα μπλέξεις

Θα γεννάνε συνέχεια θα πρέπει να τα ψαρευεις κάθε τόσο και λιγάκι να βρίσκεις που να τα δι.δηνεις κτλ

Τώρα δεν είσαι μια Χαρούλα!

Αν πας σε μεγαλύτερο το συζητάμε!

Υγ αγόρασε ενα ενυδρείο και ταχυδρομισετο στον εαυτό σου από κάποιον συγγενή γράψε πάνω στο κουτί και την λέξη δώρο

Και έγινες μάγκας ;-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα πιστεύω ότι αν βάλεις θηλυκά θα μπλέξεις

Θα γεννάνε συνέχεια θα πρέπει να τα ψαρευεις κάθε τόσο και λιγάκι να βρίσκεις που να τα δι.δηνεις κτλ

Τώρα δεν είσαι μια Χαρούλα!

Αν πας σε μεγαλύτερο το συζητάμε!

Υγ αγόρασε ενα ενυδρείο και ταχυδρομισετο στον εαυτό σου από κάποιον συγγενή γράψε πάνω στο κουτί και την λέξη δώρο

Και έγινες μάγκας ;-)

Σωστος! Μαλλον κατι ξερεις Ηλια!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος! Μαλλον κατι ξερεις Ηλια!

Αθανατη ελληνική πατέντα 100% επιτυχία! Γκολ από τα αποδυτήρια που λέμε ;-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα πιστεύω ότι αν βάλεις θηλυκά θα μπλέξεις

Θα γεννάνε συνέχεια θα πρέπει να τα ψαρευεις κάθε τόσο και λιγάκι να βρίσκεις που να τα δι.δηνεις κτλ

Τώρα δεν είσαι μια Χαρούλα!

Αν πας σε μεγαλύτερο το συζητάμε!

Υγ αγόρασε ενα ενυδρείο και ταχυδρομισετο στον εαυτό σου από κάποιον συγγενή γράψε πάνω στο κουτί και την λέξη δώρο

Και έγινες μάγκας ;-)

χαχα ! Πρώτη φορά το ακούω !!! :)

Όσο για τα ψαράκια συμφωνώ με τα παιδιά. Τα λίτρα είναι λίγα για χαρέμι και σε χρόνο μηδέν θα έχεις πρόβλημα υπερπληθυσμού. Ή μένεις με αυτά που έχεις, ή προχωράς σε μεγαλύτερο, ώστε να δεις τις συμπεριφορές που επιθυμείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχει την δυνατοτητα να δινει τα νεογεννητα σε συνχομπιστες 'η σε pet shop για ποιο λογο να μην βαλει ενα χαρεμι;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν θα προλαβαινει να χαρει το χομπι, εκτος αν θελει να ειναι με μια αποχη καθε εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Ποσους χομπιστες ξερει και ποσα πετ ετσι ωστε καθε 2-3 βδομαδες να δινει μικρα; Σε καποια φαση κι αυτοι θα βαρεθουν.

Link to comment
Share on other sites

Ποσους χομπιστες ξερει και ποσα πετ ετσι ωστε καθε 2-3 βδομαδες να δινει μικρα; Σε καποια φαση κι αυτοι θα βαρεθουν.

Δεν ξερουμε τι διασυνδεσεις εχει, μην προτρεχουμε μονο ο ιδιος ξερει και αυτος θα αποφασισει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...