Jump to content

Βοήθεια


ΔΗΜΗΤΡΗΣ999

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι καινούριος κ έχω ένα 50 λίτρο εντδρειο με τέσσερα χρυσοψαρα διαφορετικού είδους κ θέλω ν προσθέσω ένα ακόμα αναλογικά θέλω 10 λίτρα άμα ψάρι. Τι αλλο θα μπορούσα ν βάλω πέρα απο χρυσοψαρο. Είμαι ακόμα στο στρωσιμο κ βάζω άμα 2-3 μέρες ένα ψάρι όχι όλα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Τα χρυσόψαρα θέλουν 40lt το κάθε ψάρι, οπότε όπως καταλαβαίνεις είσαι εκτός ορίων ήδη και με άστρωτο ενυδρείο πιθανόν να έχουν πρόβλημα σε λίγες μέρες τα ψάρια σου που έχεις ήδη, μην βάλεις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία.. Αλλά είμαι καινούριος μ είπαν όντως ότι θέλει 40 λίτρα το κάθε ψάρι αλλά με ενημέρωσαν επίσης ότι ελάχιστο όριο είναι τ 5 λίτρα χωρίς ν τους δημιουργεί προβλήματα υγείας. Επίσης για το στρωσιμο μ είπαν ότι σε 15 μέρες θα είναι έτοιμο το εντδρειο για ψάρι αλλά σε αυτό το διαστειμμα μπορω άνα 2-3 μέρες ν προσθετω ένα ψάρι γιατί βοηθάει καλύτερα στο στρωσιμο. Δεν σε διαψαυδω προς θεού αλλά είμαι καινούριος κ προσπαθώ να αντλώ απο παντού πληροφορίες. Τα αλλά δυο που περιμένουν στην γυαλα(10 λίτρα ) για να τα βάλω το να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία.. Αλλά είμαι καινούριος μ είπαν όντως ότι θέλει 40 λίτρα το κάθε ψάρι αλλά με ενημέρωσαν επίσης ότι ελάχιστο όριο είναι τ 5 λίτρα χωρίς ν τους δημιουργεί προβλήματα υγείας. Επίσης για το στρωσιμο μ είπαν ότι σε 15 μέρες θα είναι έτοιμο το εντδρειο για ψάρι αλλά σε αυτό το διαστειμμα μπορω άνα 2-3 μέρες ν προσθετω ένα ψάρι γιατί βοηθάει καλύτερα στο στρωσιμο. Δεν σε διαψαυδω προς θεού αλλά είμαι καινούριος κ προσπαθώ να αντλώ απο παντού πληροφορίες. Τα αλλά δυο που περιμένουν στην γυαλα(10 λίτρα ) για να τα βάλω το να κάνω..

Γεια σου φίλε μου και καλώς ήρθες. Ρίξε μια ματιά στο προφίλ εδώ για να πάρεις περισσότερες πληροφορίες.

Δυστυχώς έχεις πολλά ψάρια για τα λίτρα σου και δεν μπορείς να τα κρατήσεις παρέχοντάς τους μια αξιοπρεπή διαβίωση.

Εδώ είναι συγκεντρωμένες αρκετές πληροφορίες που μπορούν να σε βοηθήσουν.

Από τη στιγμή που σου αρέσουν τα χρυσόψαρα , ρίξε μια ματιά εδώ.

Καλό διάβασμα και ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία.. Αλλά είμαι καινούριος μ είπαν όντως ότι θέλει 40 λίτρα το κάθε ψάρι αλλά με ενημέρωσαν επίσης ότι ελάχιστο όριο είναι τ 5 λίτρα χωρίς ν τους δημιουργεί προβλήματα υγείας. Επίσης για το στρωσιμο μ είπαν ότι σε 15 μέρες θα είναι έτοιμο το εντδρειο για ψάρι αλλά σε αυτό το διαστειμμα μπορω άνα 2-3 μέρες ν προσθετω ένα ψάρι γιατί βοηθάει καλύτερα στο στρωσιμο. Δεν σε διαψαυδω προς θεού αλλά είμαι καινούριος κ προσπαθώ να αντλώ απο παντού πληροφορίες. Τα αλλά δυο που περιμένουν στην γυαλα(10 λίτρα ) για να τα βάλω το να κάνω..

Τι φίλτρο έχεις για αυτό το ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

Κάπως ήρθες και καλή διαμονή!ρίξε ένα γερό διάβασμα και ότι ,χρειαστείς εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα φίλε και καλή διαμονή, σου είπανε και τα παιδιά παραπάνω σχετικά με τα ψάρια σου.

Διάβασε όλα όσα σου έδωσε ο Δημήτρης @dpap κι αν πάλι έχεις απορείες, εδώ είμαστε :bigemo_harabe_net-65:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...