Jump to content

Νεα Ψαρια Σε Παλιο Ενυδρειο


xristosan

Recommended Posts

ρε παιδιά θέλω μια χάρη έχω 1x venustus 2x socolofi 1x frontosa 1x auratus 1xdemasoni 1xred zebra και θέλω να βάλω 3-5 θηλυκά κόκκινη ζέβρα και μπλε ζέβρα 2-3 εκ

λέτε να μου τα φάνε ααα τα ψάρια μου είναι το μεγαλύτερο 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σε ποσά λίτρα έχεις αυτά τα ψάρια?

Έχεις λάθη στην ψαροσυνθεση σου!

Αλλά και στις ομάδες για τα ψάρια στα οποία αναφέρεσαι καταρχήν μπαίνουν σε χαρεμια

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι διαστάσεις σου?

Από φίλτρα τι έχεις?

Άποψη μου είναι πως αν έχεις 1.20 μ μήκος και πάνω να βαλεις 2 χαρεμια από Μαλάουι

Αλλιώς θα πρέπει να αποφασίσεις ποια ψάρια σου αρέσουν και να δημιουργησεις ένα χαρέμι

Μόνο τα ντεμασονι μπαίνουν σε ομάδα 8-12 ατόμων

Link to comment
Share on other sites

Πολλά και λάθος τα ψαράκια φίλε μου. Κάτι πρέπει να κάνεις για να το χαρείς το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου το ενυδρειο σου ειναι και μικρο(αναλογικα με τα ειδη που εχεις μεσα venustus/frontosa) αλλα και ασυμβατο (ψαρια απο διαφορετικες λιμνες)..ολο αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα και να μην μπορεις να δεις τις του εκαστωτε ειδους που εχεις, να μην μπορεις να δεις τα χρωματα των ψαριων σου στο φουλ(λογω στρεσαρισματως των ψαριων),απωλειες ψαριων απο τσακωμους και τελος ακομη πιο δυσκολα να δεις αναπαραγωγες..

Για μενα μπορεις, οπως σου λενε και τα παιδια επανω, να στησεις το ενυδρειο σου με 1-2 χαρεμακια. :)

Link to comment
Share on other sites

Και καλό είναι να μην βάζεισ μαζί είδη που μοιάζουν για να μην έχεις πειπτώσεις υβριδισμού.

Δώσε αναλυτικά τις διαστάσεις και τον εξοπλισμό σου καθώς και το τί περιβάλον έχεις διαμορφώσει για τα ψαράκια σου και θα είναι αρκετοί αυτοί που θα σε οδηγήσουν σε ορθές επιλογές.

Ορθές επιλογές έτσι ώστε να χαρείς το ενυδρείο σου και όχι κάθε τόσο να μαζέβεις πτώματα και να ψάχνεις τί άλλο ψάρι σου αρέσει να βάλεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...