Jump to content

Δεν Αντεξε Τελικα.....


Recommended Posts

γεια σας παιδια ειμαι κ γω ενα απ τα καινουρια σας μελη!ειμαι ο αδερφος του tzo.k ο οποιος δημοσιευσε χθες γ τ προβλημα με το red cap μας..το μικρο μας δεν εβγαλε την νυχτα.. :rip_1::rip_1::rip_1::rip_1: δεν ξερω αν ειναι απ χτυπημα η απο καποιο μικροβιο..ασθενεια..γ να εχετε μ πληρη εικονα δεν υπηρχε φιλτρο στην γιαλα 4.5 λιτρων ..οποτε θολωνε κ εβλεπα το νερο ''βρωμικο''τ αλλαζα..μεσα υπαρχει χαλικακι πολυχρωμο..ενα δεντρακι κ τρια κοχυλια απ τα οποια τ ενα ηταν αρκετα εχμυρο..εχω ενα ακομα το οποιο βλεπω να αδυνατιζει σιγα σιγα κ φοβαμαι πολυ.. :bigemo_harabe_net-57::bigemo_harabe_net-57::bigemo_harabe_net-57::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie: κ αυτο π εχασα σημερα τ πρωι ειχε αδυνατισει αρκετα,,μπορει να μην τ ταιζα σωστα..σημερα λεω να παρω κανα φιλρακι μπας κ γινει τιποτα..τους ταιζω gold flakes dajana..να αλλαξω τροφη?θα προσπαθησω να βαλω κ φωτογραφιες..σας ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε μου.

Δυστοιχος οι γυαλες δεν κανουν για κανενα ψαρι,τα ψαρια θελουν ενυδρειο.

Τα χρυσοψαρα να ξερεις οτι θελουν 40 λιτρα το καθε ενα,οπωτε καταλβαινεις οτι η γυαλα των 4.5 λιτρων δεν κανει ουτε για πλακα..

Link to comment
Share on other sites

απλα οταν ειχα παει γ να παρω ρωτησα πια θα μπορουσαν να ζησουν στην γιαλα κ μ δειξαν τα red..τ προτεινεις να κανω?να το επιστρεψω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αν δεν μπορεις να διαθεσεις χρηματα για ενυδρειο και εξοπλισμο,ωστε να προσφερεις στο ψαρακι καλες συνθηκες διαβιωσης,καλυτερα ναι,να το επιστρεψεις. :)

Link to comment
Share on other sites

απλα οταν ειχα παει γ να παρω ρωτησα πια θα μπορουσαν να ζησουν στην γιαλα κ μ δειξαν τα red..τ προτεινεις να κανω?να το επιστρεψω?

επισης να σε ρωτησω..μολις διαβασα οτι εχεις μονομαχοενυδρειο 15λτ. ποσα εχεις μεσα κ με τι τ χεις εξοπλησει?

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στις αγγελιες εδω. Υπαρχουν οικονιμικα πακετα που δινουν τα μελη του φορουμ. Κοιτα για 60 λιτρα και πανω ομως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στις αγγελιες εδω. Υπαρχουν οικονιμικα πακετα που δινουν τα μελη του φορουμ. Κοιτα για 60 λιτρα και πανω ομως. ;)

δηλαδη σε 60λιτρο μπορω να βαλω οσα χρυσοψαρα θελω?

Link to comment
Share on other sites

Σε 60 λιτρα το πολυ να βαλεις 2 χρυσοψαρα.

Στο μονομαχοενυδρειο εχω εναν αρσενικο μονομαχο.Εχει φιλτρο,θερμοτατη,φως και διακοσμιση.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε εδω για τα χρυσοψαρα και εδω για τα ενυδρεα και τον εξοπλησμο.Δωσε βαση στν κυκλο του αζωτου γιατι ειναι το σημαντικοτερο κομματι στο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν τ περνει πισω λεει...................................νερο εμφιαλομενο η βρισης παιδια?λογικα θα τ δωσω σ κανα φιλο μ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα,

μπορείς να το βάλεις και αγγελία εδώ! Όλο και κάποιος μπορεί να βρεθεί που να μπορεί να του προσφέρει σωστές συνθήκες επιβίωσης!

Όσον αφορά τα χρυσόψαρα, να ξέρεις πως είναι από τα πιο απαιτητικά ψάρια! Η αναλογία λίτρα/ψάρι που σου είπαν οι υπόλοιποι είναι το minimum! Αυτό σημαίνει πως κάθε χρυσόψαρο θέλει τουλάχιστον 30lt! Από εκεί και πέρα επειδή είναι αρκετά ρυπογόνα ψάρια χρειάζονται και ισχυρό φίλτρο! Σε περίπτωση που αποφασίσεις να το κρατήσεις διάβασε προσεκτικά τα θέματα που σου παρέθεσε ο rastafarian για να ξέρεις τι ακριβώς χρειάζονται για την σωστή ανάπτυξή τους και την επιβίωσή τους! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Θ ήθελα αν μπορείτε ν βάλετε εδώ φωτογραφίες. Απ τα δικά σας?? Για ν δω ποσο μεγάλα ενυδρεία κ ν χω μια ιδέα γενικά..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάνοντας μια περιήγηση στο φόρουμ να δεις εκπληκτικά ενυδρεία με ψάρια κρύου νερού και να πάρεις καμιά ιδέα!!

Όλα αυτά που είπαν τα παιδιά ισχύουν οπότε ψάξε όσο πιο γρήγορα μπορείς να πάρεις τα απαραίτητα είτε να το δώσεις το ψαράκι αν δεν μπορείς να του προσφέρεις ό,τι χρειάζεται...

Πάντα φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν ψάξεις στις αγγελίες θα βρεις πάρα πολλές προσφορές για εξοπλισμό!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...