Jump to content

Προβλημα Με Jager 300W


egmajo

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω τον Jager 300w http://www.charterhouse-aquatics.co.uk/jager-300w-aquarium-heater-p-1290.html

Ενώ τον έχω ρυθμίσει στους 24oC το θερμόμετρο στην άλλη πλευρά του ενυδρείου μου δείχνει 29oC.

Για αυτόν τον λόγο έβαλα και ένα ακόμα θερμόμετρο που δουλεύει 100% λόγο του ότι το έχω σε αλλο ενυδρείο και συνεργάζεται πλήρως με τον αλλο θερμοστάτη. Αυτό λιπόν μου δίχνει 27oC.

Οπότε έχουμε τον θερμοστάτη στους 24oC Και θερμόμετρα στους 27oC και 29oC. Από αυτά εμπιστεύομαι τους 27 του καλού θερμομέτρου. Ο θερμοστάτης αυτός έχει κάποιο μυστηκό. Τον έχω όλο μέσα στο νερό όπως λέει και ο κατασκευαστής.

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχει ενα θεματακι γιατι τον εχω κι εγω. Αναβει συνεχεια κι ας ειναι στους 24; Ξαναριθμησε τον και βαλτον στο νερο μεχρι εκει που λεει μαξιμουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμενος καλιμπαρετε.Σηκωσε το μπλε κουμπακι που ειναι στην κεφαλη(ειναι λιγο ζορικο συνηθως),ρυθμισε τη θερμοκρασια εκει που σου δειχνει το θερμομετρο περιστρεφοντας την κεφαλη,και κατοπιν πατησε και παλι το μπλε κουμπακι....Βουαλα

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμενος καλιμπαρετε.Σηκωσε το μπλε κουμπακι που ειναι στην κεφαλη(ειναι λιγο ζορικο συνηθως),ρυθμισε τη θερμοκρασια εκει που σου δειχνει το θερμομετρο περιστρεφοντας την κεφαλη,και κατοπιν πατησε και παλι το μπλε κουμπακι....Βουαλα

+1

Link to comment
Share on other sites

Καλα ότι νά΄ναι. Το κουμπί ήταν ήδη τραβηγμένο και έτσι δούλευε. Ο βλάκας που μου τον είχε δώσει ούτε που μου το Ηξερε. Έτσι τον δούλευε και αυτός. Τώρα ενώ το θερμόμετρο δειχνει 27 έβαλα το θερμοστατη στα 24 και δεν δουλεύει. Άρα πάμε καλα.

10000000000000 ευχαριστώ maikl!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα!Απλα τσεκαρε τον καποια στιγμη με ενα θερμομετρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...