Jump to content

Δεν Έχω Καταλάβει Τι Παίζει Με Το Φίλτρο


rafas105

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έγω ενυδρείο από τα Jumbo 15λίτρα. Μέσα στο ενυδρείο έχει κατι σφουγγαράκια που μπαίνουν στο φιλτρο. Αυτά είναι καλά? Να τα βάλω μέσα? Κάποιοι λένε για Siporax Mini αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτά και πως μπορώ να τα βάλω στο φιλτρο. Κάτι θέλω να ρωτήσω και για την ροή του. Πως να ρυθμίσω να μην έχει τόσο δυνατή ροή του φίλτρου? Τα Siporax mini πως να τα βάλω στο φίλτρο? Βοηθήστεεε με αναλυτική λεπτομέρια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου , εδώ είναι ο τομέας του θαλασσινού, ενδιαφέρεσαι για θαλασσινό ή για γλυκό νερό ;

Link to comment
Share on other sites

Δες εκεί που μπαίνουν τα σφουγγάρια αν βάλεις μικρότερο σφουγγάρι η κόψεις το μισό και βάλεις σιποραξ μίνι

Για την ροή δεν νομίζω ότι θα μπορείς να κανείς κάτι εκτός να το βάλεις να ρίχνει στην επιφάνεια!

Για περισσότερες λεπτομέριες θα πρέπει να ξέρουμε πιο φίλτρο είναι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καταρχήν ενδιαφέρεσαι για θαλασσινό ή γλυκό νερό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έγω ενυδρείο από τα Jumbo 15λίτρα. Μέσα στο ενυδρείο έχει κατι σφουγγαράκια που μπαίνουν στο φιλτρο. Αυτά είναι καλά? Να τα βάλω μέσα? Κάποιοι λένε για Siporax Mini αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτά και πως μπορώ να τα βάλω στο φιλτρο. Κάτι θέλω να ρωτήσω και για την ροή του. Πως να ρυθμίσω να μην έχει τόσο δυνατή ροή του φίλτρου? Τα Siporax mini πως να τα βάλω στο φίλτρο? Βοηθήστεεε με αναλυτική λεπτομέρια!

Αυτό είναι το siporax mini. Για να το τοποθετήσεις στο φίλτρο , κάνεις ότι σου είπε ο Ηλίας. Κόβεις σφουγγάρι και βάζεις το βιολογικό υλικό.

Για τη ροή επίσης , αν δεν ρυθμίζεται από το φίλτρο , μπορεί να στρέψεις την έξοδο προς το πίσω τζάμι και την επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...