Jump to content

Μονομάχος Γερασε ?


AngelinaA

Recommended Posts

Πριν 7 μήνες μου έδωσε ένας γνωστός μου έναν μονομάχο που ζούσε σε γυάλα για 2,5 χρόνια περίπου αφού εγώ είχα χάσει τον πρώτο μου και ήθελα να κάνω νέα προσπάθεια,μέσα σε αυτό το διάστημα ήταν όλα οκ αλλά τις τελευταίες 2 εβδομάδες δεν είναι και πολύ στα κέφια του (δεν πετάγεται για την τροφή ούτε ακολουθεί το δάχτυλό μου όπως έκανε παλιά δεν έρχεται στο μπροστινό τζάμι όταν με βλέπει) είναι επειδή γέρασε η φταίει τίποτα άλλο? μετρήσεις έκανα πριν 2 μέρες όλα φυσιολογικά..αν θέλετε μπορώ να τις γράψω !

Link to comment
Share on other sites

με τεστ

Link to comment
Share on other sites

μετρησεις

ph: 6,5

gh: 7

kh: 2

no3: 9

no2: 0

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ λολ υγρο τεστ API

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο γεράκος ο μονομάχος σου. Αν μπορείς, βάλε μας μια φωτογραφία μήπως δούμε κάτι. :)

Link to comment
Share on other sites

τωρα post-50906-0-73794100-1365963907_thumb.jpgpost-50906-0-73794100-1365963907_thumb.jpg παλιαpost-50906-0-57423200-1365964000_thumb.jpgδηλαδη θα μου πεθανει??? οπως βλεπετε καθεται στον πατο

Έγινε επεξεργασία - AngelinaA
Link to comment
Share on other sites

Είναι θολές οι φωτογραφίες για να πούμε κάτι. Μπορείς να του δώσεις βιταμίνες για να δεις αν επανέλθει η ζωηράδα του.

Link to comment
Share on other sites

τι βιταμινες ? ναι δεν μπορεσα να βγαλω καλλητερες λογο του φωτος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βιταμίνες σε υγρή μορφή, με τις οποίες μουλιάζεις την τροφή πριν ταΐσεις τα ψαράκια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βιταμίνες σε υγρή μορφή, με τις οποίες μουλιάζεις την τροφή πριν ταΐσεις τα ψαράκια.

μπορει να ριχνει και το ζουμι απευθειας απο το μπουκαλι!

Link to comment
Share on other sites

αχα καποια συγκεκριμενη μαρκα κατα προτιμηση ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση λιγο γενικη πως καταλαμβενουμε οτι ενα ψαρι γερασε;

Υπ αν υπαρχει καποιο αλλο θεμα σχετικο συχωρεστεμε και ας το μεταφερη καποιος διαχειριστης.

Έγινε επεξεργασία - thoba
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι και αν του εδωσα βιταμινες παει απο το κακο στο χειροτερο...μαλλον θα τον χασω τον μικρουλι :bigemo_harabe_net-99:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση λιγο γενικη πως καταλαμβενουμε οτι ενα ψαρι γερασε;

Υπ αν υπαρχει καποιο αλλο θεμα σχετικο συχωρεστεμε και ας το μεταφερη καποιος διαχειριστης.

ειναι πιο αργο σε σχεση με το πως ηταν πριν καθεται σε ενα σημειο για αρκετη ωρα τα χρωματα ξεθοριαζουν σιγα σιγα και γενικα δεν φενεται χαρουμενο..

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αν ηρθε η ωρα του δεν μπορεις να κανεις κατι. Αλλα ηρθε οντως η ωρα του;

Link to comment
Share on other sites

είναι 3 χρονών και 3 μηνών ήρθε λες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια σημερα ο μονομαχος μου δεν τρωει την τροφη του την φτυνει και δεν ειναι γενικα στα καλα του δεν κολυμπαει πολυ τι να κανω? ηρθε η ωρα του?

Link to comment
Share on other sites

μια σημερινη φωτο

post-50906-0-25894500-1369484974_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η φυσιολογικη ζωη του μονομαχου δεν ξεπερνα τα 3 χρονια. Ο μεσος ορος ειναι 2 χρονια. Και πριν πεταχτει κανεις γιατι το βλεπω να ερχεται, ΝΑΙ φυσικα και πολλοι τους εχουν κρατησει για 5 και 6 χρονια αλλα αλλοι περισσοτεροι τους χανουν μεσα σε μηνες. Οποτε, οταν εχει φτασει 3+ χρονων, εκτος κι αν εζησε ΤΕΛΕΙΑ ζωη (που σε γυαλα τι ζωη να ζησει), ε ναι, ερχεται η ωρα του δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Η φυσιολογικη ζωη του μονομαχου δεν ξεπερνα τα 3 χρονια. Ο μεσος ορος ειναι 2 χρονια. Και πριν πεταχτει κανεις γιατι το βλεπω να ερχεται, ΝΑΙ φυσικα και πολλοι τους εχουν κρατησει για 5 και 6 χρονια αλλα αλλοι περισσοτεροι τους χανουν μεσα σε μηνες. Οποτε, οταν εχει φτασει 3+ χρονων, εκτος κι αν εζησε ΤΕΛΕΙΑ ζωη (που σε γυαλα τι ζωη να ζησει), ε ναι, ερχεται η ωρα του δυστυχως

δυστηχως οσο παει και χειροτερευει εχει κολλησει ικ και φαβαμαι να του δωσω φαρμακα αλλα τουλαχιστον η ασθενια αποχωρει αλλα ο μονομαχος δεν πολυ κινηται και ξυνεται επισης ο rastafarian μου ειπε οτι δεν ειναι γερος διοτι ο δικος του εζησε 4 χρονια οποτε μπορει να ζησει για κανενα χρονο ακομα

Link to comment
Share on other sites

ακριβως την ηλικια του δεν την ξερω παντως ειναι καπου εκει απο οτι μου ειπε ο γνωστος μου τελευταια στιγμη τον εσωσα μονο 8 μηνες τον εχω ! :(

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως οσο παει και χειροτερευει εχει κολλησει ικ και φαβαμαι να του δωσω φαρμακα αλλα τουλαχιστον η ασθενια αποχωρει αλλα ο μονομαχος δεν πολυ κινηται και ξυνεται επισης ο rastafarian μου ειπε οτι δεν ειναι γερος διοτι ο δικος του εζησε 4 χρονια οποτε μπορει να ζησει για κανενα χρονο ακομα

θελουμε δε θελουμε 3 ετων ειναι γερακος. οι περισσοτεροι δεν τα βγαζουν τα 2 ετη. Απλα στα φορουμ θα ακους πιο συχνα για 2+ ετη γιατι πολυ απλα αυτοι που ειναι στα φορουμ εχουν και καποιες γνωσεις. Οσοι ειναι εκτος λογικο ειναι να τους χανουν πιο γρηγορα. Παντως μη σε ενοχλει, απλα κυκλος της ζωης ειναι και αφου τον κρατησες μεχρι εκει μια χαρα δουλεια εκανες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...