Jump to content

Aλλαγη Πορειας


Sturm

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 127
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σας ζήσει, γερή και καλότυχη.

Τα δικά μου έπειναν το γάλα τους με θέα τα ψαράκια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, αντε και στα δικα σας οι ανυπαντροι! ;)

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει και να την βγαλεις βικτωρια οπως και τα ψαρια που προτεινω να παρεις(παραλαβη εχει κανει ο αζορες απο 3-4 ειδη)και ενα δρακο βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε που θα βρουμε εναν δρακο!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει Θεόδωρε να είναι γερή και πάνω από όλα καλότυχη.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει Θεόδωρε να είναι γερή και πάνω από όλα καλότυχη.

Ευχαριστω πολυ.

Λοιπον παιδια οπως προανεφερα λογω γεννας παγωνουν ολα αλλα η μοιρα τα εφερε ετσι ωστε να αναβαλλω την Αφρικη για ακομη μεγαλυτερο διαστημα. Ενας φιλος μου εφερε για τα συγχαρηκια 2 δισκακια! Οποτε οπως καταλαβαινετε respect στον βασιλια και συνεχιζουμε με Αμαζονιο. Αχ να δουμε που θα μας βγαλει αυτος ο δρομος!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Λοιπον παιδια οπως προανεφερα λογω γεννας παγωνουν ολα αλλα η μοιρα τα εφερε ετσι ωστε να αναβαλλω την Αφρικη για ακομη μεγαλυτερο διαστημα. Ενας φιλος μου εφερε για τα συγχαρηκια 2 δισκακια! Οποτε οπως καταλαβαινετε respect στον βασιλια και συνεχιζουμε με Αμαζονιο. Αχ να δουμε που θα μας βγαλει αυτος ο δρομος!

:bigemo_harabe_net-86:

Πλάκα μου κάνεις τώρα! :bigemo_harabe_net-134: Πρόκειται επι πλάκας έτσι? :bigemo_harabe_net-126:

Ποιος φίλος σου έκανε δώρο 100+ ευρώ και μάλιστα σε ψάρια? :bigemo_harabe_net-75:

Και άντε στα έφερε, που τα έβαλες? Αφού είναι άστρωτο το ενυδρείο. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-86:

Πλάκα μου κάνεις τώρα! :bigemo_harabe_net-134: Πρόκειται επι πλάκας έτσι? :bigemo_harabe_net-126:

Ποιος φίλος σου έκανε δώρο 100+ ευρώ και μάλιστα σε ψάρια? :bigemo_harabe_net-75:

Και άντε στα έφερε, που τα έβαλες? Αφού είναι άστρωτο το ενυδρείο. :ph34r:

Χεεχε οχι δισκαρες, δισκακια. Υπολογιζω κανα 20αρικο το ενα! Ποιο ενυδρειο ειναι αστρωτο; http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83119&p=765473

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Χεεχε οχι δισκαρες, δισκακια. Υπολογιζω κανα 20αρικο το ενα! Ποιο ενυδρειο ειναι αστρωτο; http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=83119&p=765473

Πάντως να ξέρεις, ότι αυτό είναι ιεροσυλία! Πρέπει να κάνεις πολλά για να ξαναπεράσεις στην κατηγορία της αφρικής!

Αν θες να ξαναενταχθείς ξεκινάς με το να δώσεις το αμερικάνικο που έχεις.

Τα άλλα τα βρίσκουμε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ξέρεις, ότι αυτό είναι ιεροσυλία! Πρέπει να κάνεις πολλά για να ξαναπεράσεις στην κατηγορία της αφρικής!

Αν θες να ξαναενταχθείς ξεκινάς με το να δώσεις το αμερικάνικο που έχεις.

Τα άλλα τα βρίσκουμε

Καταλαβαινω πως πρεπει να τιμωρηθω! :chair:

Ασοψεται η μοιρα! Παντως καποια στιγμη θα μετανοησω!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σας ζήσει το παιδάκι με υγεία και καλοτυχία ,από την άλλη όσον αφορά τους λεγόμενους βασιλιάδες να μου επιτρέψεις να σου πω οτι άλλοι έχουν το όνομα και άλλοι EXOYN τη χάρη https://www.google.gr/search?q=Fossorochromis+rostratus&client=firefox-a&hs=TFF&rls=org.mozilla:el:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fIp9UeOpKsO14AS1kIHQDw&ved=0CDIQsAQ&biw=1920&bih=948

Νάσαι καλά να χαίρεσαι την οικογένεια σου Καλό Πάσχα :)

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε Σωκρατη τι μου κανεις. :) Κοιτα η Αφρικη ειναι στα αμεσα σχεδια μου και ειτε σε μεγαλο ειτε σε μικρο ενυδρειο θα πραγματοποιηθει. Σε ευχαριστω για τις ευχες σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον παιδια μετα απο ομηρικες μαχες καταφερα να πεισω την γυναικα να επαναφερω το 120λιτρο μου στην ενεργο δραση. Λογω οτι τα λιτρα ειναι λιγα σκεφτομουν κατι σε κοχυλοψαρα η kribensis! Μπαινει κατι αλλο σε αυτα τα λιτρα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο ομηρικες μαχες καταφερα να πεισω την γυναικα να επαναφερω το 120λιτρο μου στην ενεργο δραση. Λογω οτι τα λιτρα ειναι λιγα σκεφτομουν κατι σε κοχυλοψαρα η kribensis! Μπαινει κατι αλλο σε αυτα τα λιτρα;

:bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Καλά έκανες!

Τσέκαρε το λινκ αυτό!

Κάτω κάτω λέει πιθανές ψαροσυνθέσεις

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=61115#entry550987

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε Παναγιωτη το εχω ηδη δει. Μου αρεσαν πολυ julidochromis. Το κακο ειναι οτι ειτε kribs ειτε julidochromis θα πρεπει να ειναι μονο ζευγαρι ε; Μαλλον σε ενα απ τα δυο θα καταληξω αλλα δεν ξερω ποιο.

Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα είδη τα τσέκαρες? brichardi? calvus? leleupi? υπάρχουν και άλλα πολλά.

Στα 120 λίτρα πάντως μπορείς να πετύχεις συνδιασμό πετρόψαρου με κοχυλόψαρου. Πχ ένας αρκετά δοκιμασμένος συνδιασμός είναι ο:

julidochromis transcriptus + lamprologus multifasciatus. αλλά στην θέση των μουλτι μπορείς να βάλεις κάτι άλλο όπως brevis, ocellatus κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα είδη τα τσέκαρες? brichardi? calvus? leleupi? υπάρχουν και άλλα πολλά.

Στα 120 λίτρα πάντως μπορείς να πετύχεις συνδιασμό πετρόψαρου με κοχυλόψαρου. Πχ ένας αρκετά δοκιμασμένος συνδιασμός είναι ο:

julidochromis transcriptus + lamprologus multifasciatus. αλλά στην θέση των μουλτι μπορείς να βάλεις κάτι άλλο όπως brevis, ocellatus κλπ κλπ.

:bigemo_harabe_net-64:

Σωστός ο Παναγιώτης!!!

Θοδωρή η γνώμη μου να μην βάλεις Kribensis κι αυτό για να ξεφύγεις από τα φυτά, ξύλα και το μαλακό νερό(σχετικά για Αφρική) και να πάς σε λίμνη. Αυτά τα ψάρια θυμήζουν (εμένα τουλάχιστον) αρκετά Αμαζόνιο.

Έγινε επεξεργασία - parisMJT
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι διαστάσεις του ενυδρείου Θοδωρή?

Link to comment
Share on other sites

Οι διαστασεις 80χ35χ40. Να σας πω την αληθεια τα julidochromis transcriptus σκεφτομουν. Οι καλβοι ωραιοι και αυτοι και τα bricardi αλλα χωρανε εκει μεσα; Απ τα τζουλι μονο ζευγαρι η χαρεμι;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...