Jump to content

Θα Γινω Μπαμπας?


JOHN1801

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παίδες τρίτο βράδυ απόψε και τα πράγματα είναι σχεδόν στάσιμα! το μόνο που μπορεί να έχει αλλάξει και δεν το λέω με σιγουριά είναι οτι τα αυγά μου φαίνεται πως εχουν αλλάξει λιγο σχήμα και είναι πιο διάφανα!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι ασπρα και συρικνωμενα μην σε μελει! :D

Link to comment
Share on other sites

βλέπουν καλά τα μάτια μου ή έχω παραισθήσεις? καμια 80αρια μικρουλια ψαράκια σαν κουκίδες που σπαρταρανε!

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχεχε καλημερα! Καλως τα δεχτηκες. Στο ειπα μην αγχωνεσαι. Τα μωρα για τις επομενες 3 μερες θα τρεφονται απο τον σακο τους. Την δευτερη μερα αρχισε την παραγωγη αρτεμιας αν και τα convict τρωνε τα παντα. Οταν τα μωρα αρχισουν και κολυμπανε θα τα ταιζεις καθε 2-3 ωρες οποτε το νερο θα βρωμιζει πολυ. Αλλαγες νερου καθε 2 μερες το 10% με νερο προετοιμασμενο, αποχλωριομενο και στην θερμοκρασια του ενυδρειου. Τι θερμοκρασια εχεις;

Link to comment
Share on other sites

το φιλτρο έχω να το καθαρίσω ένα μήνα περίπου! μπορω να το ανοίξω οπότε θελω ή δεν κανει για τα μικρά?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις προβλημα με την ροη δεν υπαρχει λογος να το καθαρισεις. Θα ελεγα μην πειραξεις τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

με τη ροή δεν έχω προβλημα απλά είπα μήπως ηταν καλύτερα για τα μικρά να καθαρίσω τα σφουγγάρια του φίλτρου! αντιχλωριο συμπληρώνω κανονικά σε κάθε αλλαγή νερού?

Έγινε επεξεργασία - JOHN1801
Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα πως θα κανεις αλλαγη νερου. Θα ξεκινησεις 2 μερες αφου αρχισουν και κολυμπανε τα ψαρακια. Και να καλυψεις την εισαγωγη του φιλτρου αν ειναι απ την μερια των μικρων!

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα αυτο ειναι λιγο δυσκολο! Απ οτι ειδα τα αλλα ψαρια σου ειναι μεγαλα οποτε υπαρχει ο κινδυνος να τα φανε. Ενα μηνα σιγουρα. Θα πρεπει να βρεις καπου να δωσεις τα μικρα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου τα μεγάλα μπορεί να τα δωσω,τα μικρά αποκλείεται!!! πρώτη γεννα και να δωσω τα μωρά??

Link to comment
Share on other sites

τα μικρά αποκλειεται να τα δωσω φίλε μου,τα μεγάλα μπορεί...πρώτη γεννα και να δωσω τα μωρά?

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει καταλαβαινω πως το εννοεις χαζομπαμπα αλλα ποσα convict θα κρατησεις; Υπαρχει δυνατοτητα για δευτερο ενυδρειο γεννηστρα;

Link to comment
Share on other sites

αν το βγαλω το plexiglass και μου φάνε τα μωρά,κρίμα δεν είναι? πρώτη γεννα να μη τη χαρώ?

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει καταλαβαινω πως το εννοεις χαζομπαμπα αλλα ποσα convict θα κρατησεις; Υπαρχει δυνατοτητα για δευτερο ενυδρειο γεννηστρα;

δυνατότητα για ενυδρείο γεννηστρα δεν υπάρχει! σιγουρα θα δωσω σε ένα φίλο τα jack Dempsey και θα κρατήσω μόνο τα δύο σκαλαρια που έχω!

Link to comment
Share on other sites

μόλις θα φύγουνε τα jack dempsey τότε θα βγαλω και το plexiglass και ελπίζω τα σκαλαρια να καθίσουν ήσυχα!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τα jack dempsey φύγανε! τα σκαλαρια πήγανε από την αλλη μεριά για να έρθουν από τη μεριά που είναι το φιλτρο τα convict! η εισαγωγή του φίλτρου έκλεισε με τούλι! για πιο λόγο η γονείς βάζουν συνέχεια τα μικρά στο στόμα?

Link to comment
Share on other sites

και επίσης τι έχετε να πείτε για μια αμερικανική τροφή την οποία μου τη δώσανε συγκεκριμένα για να ταΐσω τα μικρά convict(staple granules),είναι σε σκόνη!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...