Jump to content

Θέμα Θερμοκρασίας...


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! :)

Έχω ένα θέμα εδώ και μερικές μέρες και θα ήθελα την βοηθειά σας... Μετέφερα ένα ενυδρύο 100l με εξωτερική φίλτρανση (είναι στρωμένο και τρέχει περίπου 10 μήνες) με νέον τέτρα, cory και apple snails στο γραφείο μου γιατί μετά απο κάποιές αλλαγές που κάναμε φρόντισα να υπάρχει χώρος για να βάλω και εκεί ένα ενυδρέιο (ο άρρωστος :P ) και το θέμα το οποίο με απασχολεί είναι οτι το καλοκαίρι το νερό θα πηγαίνει γύρω στους 27-28 λόγω ζέστης (το γνωρίζω απο παλιότερο ενυδρείο που είχα εκεί) πιστεύετε οτι θα έχουν θέμα τα ψαράκια; Δεν είμαι σε καθόλου καλή οικονομική φάση για να πάρω σύστημα ψύξης δυστυχώς....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να φτιαξεις κατι με ανεμιστηρακια υπολογιστη.

Aν θελεις κατι σε ετοιμο και κομψοτερο,δες εδω:

http://www.drsfostersmith.com/product/prod_display.cfm?pcatid=14701

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα σου δεν ειναι μονο η θερμοκασια αλλα και η εξατμιση του νερου που θα εχεις.Με τι νερο θα συμπληρωνεις το νερο που θα χανεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα ιδιατερο με αυτη την θερμοκρασια για τα ψαρακια αλλα με την προυποθεση οτι θα μεινει εκει και δεν θα ανεβει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θ ανέβει σίγουρα. Rastafarian έχω βαρέλι αναπλήρωσεις να τρέχει όλη την εβδομάδα.... Όποτε όταν θα πέφτει η στάθμη να αναπληρώνω. Πάντα έτσι το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα ιδιατερο με αυτη την θερμοκρασια για τα ψαρακια αλλα με την προυποθεση οτι θα μεινει εκει και δεν θα ανεβει!

Στο παλιότερο 100αρι που είχα δεν είχε ανέβει ποτέ πάνω απο 28 λόγο του ότι κλιματίζεται το καλοκαίρο ο χώρος...

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω πως και τα φωτα κλεινουν οταν φευγεις απ το γραφειο, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Ε δαν νομιζω να εχεις προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιότερο 100αρι που είχα δεν είχε ανέβει ποτέ πάνω απο 28 λόγο του ότι κλιματίζεται το καλοκαίρο ο χώρος...

Ολο το 24ωρο σταθερα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...