Jump to content

Recommended Posts

Καλησπερίζω και το νοσοκομείο της κοινότητας :bigemo_harabe_net-108:

Περιμένω να μου έρθουν αύριο τα ψάρια, και στα πλαίσια της προσαρμογής θα ήθελα να την κάνω ομαλότερη με την χρήση Melafix για τρείς ημέρες αλλά έχοντας στο μυαλό μου ό,τι έχω στο ντουλάπι, δεν έψαξα ποσότητα και ημ.λήξης. Τώρα που το είδα είναι αργά... Δευτέρα κι όλα κλειστά :bigemo_harabe_net-86:

Έχει λήξει περίπου 6 μήνες, και η ερώτηση μου είναι, το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ληγμένο, και ρωτάω δεδομένου ότι είναι εκχύλισμα τσαγιού κι όχι κάτι χημικό σε αντίθετη περίπτωση δεν θα το συζητούσα...

Link to comment
Share on other sites

εγω στην θεση σου δεν θα το εβαζα

οτιδηποτε ληγμενο δεν θα εβαζα μεσα στο ενυδρειο μου!

υγ προσεχε γιατι εχεις ανοιξει 4 ιδια θεματα :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν είμαι υπέρ του ¨δεν βαριέσαι.... έλα μωρέ τι θα πάθουν¨ γι΄αυτό το συζητάω....

Και το Ektozon π.χ. αν κι έχει ημ. λήξης θεωρητικά δεν λήγει γιατί δεν είναι κάτι παραπάνω από άλατα.

Υ.Γ. Ναι, το ξέρω, κόλλησε ο browser και το ανέβασα κάμποσες φορές... Έχω ενημερώσει Mod αν είναι εύκολο να τα σβήσει αλλά μάλλον δεν το είδε ακόμη. Άν το δεί κάποιος άλλος Mod, παρακαλώ να σβήσει τα παραπανίσια....

Link to comment
Share on other sites

περιμενε να ακουσεις και τις αποψεις αλλων παιδιων που μπορει να εχουν εμπειρια πανω στο συγκεκριμενο θεμα!

εγω απλα την αποψη μου ειπα οτι δεν θα εβαζα κατι ληγμενο μεσα οπως και κατι που εχω ανοιξει πολυ καιρο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πολύ καλά έκανες.... Με βλέπω να κάνω υπομονή και να αγοράζω αύριο το απόγευμα, μαζί με fishtamin (που κι αυτό μου έχει λήξει :bigemo_harabe_net-75: ) και να ξεκινάω απο αύριο την αγχολυτική θεραπεία...

Αλλά σκέφτηκα να το αναφέρω μήπως είχε κι άλλος το ίδιο θέμα παλιότερα...

Έγινε επεξεργασία - parisMJT
Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα να μην το χρησιμοποιήσεις, μιας και περιέχεις κάποιες ουσίες που λειτουργούν σαν ελαφριά αντιβιωτικά. Δεδομένου οτι τα περισσότερα αντιβιωτικά είναι πρωτεϊνικής φύσης, και οι πρωτεϊνες πολλές φορές αλλιώνονται με τον καιρό ή τις συνθήκες, υπάρχει περίπτωση να σου προκαλέσει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ληγμένη τροφή μπορούμε να δώσουμε στα ψαράκια μας χωρίς κανένα πρόβλημα .

Ληγμένο φάρμακο ΠΟΤΕ , ακόμα και να μην έχει λήξει αν έχει περάσει καιρός που το έχουμε ανοίξει το πετάμε .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά περίμενα την Τρίτη το πρωί να ανοίξουν τα μαγαζιά και αγόρασα καινούργιο.

Το Melafix και Pimafix δεν είχα κατατάξει στην κατηγορία των ¨φαρμάκων¨ θεωρώντας ότι είναι καθαρά φυτικά σκευάσματα.

Link to comment
Share on other sites

...................... καθαρά φυτικά σκευάσματα.

Και πιό ευαίσθητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...