Jump to content

Κατι Μαύρα Στο Φιλτρο


rafas105

Recommended Posts

Παιδιά σήμερα πήρα ενυδρείο Jumbo 15λίτρα. Άνοιξα το φίλτρο και είδα ότι είχε ένα μαύρο ξηρό σφουγγάρι Μκρό3εκ, ένα άσπρο σφουγγαράκι και ένα στρογγυλό που είχε μέσα κάτι μαύρες μπίλιες. Ακόμα δεν το έχω στίσει. Θέλω την βοήθεια σας. Πήρα ένα καραβι και ένα φυτό που είχε μέσα και πετρούλες για κάτω. ΤΙ να κάνω για αρχή? Τα Siporax να τα ρίξω έτσι μέσα ή πρέπει να τα βάλω μια θήκη που μπαίνουν κάτι μαύρα? Πείτε τα μου όλα λεπτομερός

Έγινε επεξεργασία - rafas105
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μας πεις ποιο φιλτρο ειναι για να σε βοηθησουμε. Πιθανον οι μαυρες μπιλιες να ειναι ανθρακας. Βγαλε μερικες φωτο και βαλε να δουμε! Τωρα το καραβακι τι το πηρες; Καλο ειναι να μην το βαλεις και να μην βαλεις τιποτα πλαστικο και ψευτικο στο ενυδρειο σου! Το φυτοπ ειναι ζωντανο η ψευτικο;

Link to comment
Share on other sites

Να μην το βαλεις τοτε φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

και εγω φανταζομαι πως αυτο που περιγραφεις ειναι ο ανθρακας

το βιολογικο υλικο δεν θα το βαλεις μεσα στα σφουγγαρια αλλα θα αφαιρεσεις ενα απο τα σφουγγαρια πχ του ανθρακα!

και εγω ειμαι της αποψης να μην βαλεις ουτε καραβια αλλα ουτε και ψευτικα φυτα τα βιοτοπικα ειναι κλασης ανωτερα!

Link to comment
Share on other sites

επειδή το ξερω αυτο φιλτρο κόβεις το σφουγγάρι και κρατάς λιγο βάζεις μεσα το σιροπαξ απο την κάτω πλευρά και απο επάνω λιγο σφουγγάρι το πολυ δυο πόντους το άλλο δεν το χρειάζεσαι! να ξέρεις το φιλτρακι αυτο να εχει ζωή το πολυ έξι με επτά μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...