Jump to content

Ποιο Ψαρι Που Εχετε Σας Εκανε Ζημιες?


VRILO

Recommended Posts

Προτεινω να αναφερουμε ποιο ψαρι που ειχαμε - εχουμε, ηταν ο πιο παλιοχαρακτηρας του ενυδρειου και τι ζημιες εκανε ....

Στο δικο μου ενυδρειο ηταν το Scopas ... κυνηγουσε ολα τα ψαρια , ακομα και ψαρια που προυπηρχαν !!!

Link to comment
Share on other sites

Eνα Pseudochromis fuscus το οποιο ειχε τσακισει τα ψαρια που ηταν μαζι του.Ολα τα ψαρια.

Το τελος του ηταν τραγικο..........................................

Link to comment
Share on other sites

Bodianus bimaculatus πολυ #$@%ψαρο...κυνηγουσε ακομα και ενα λευκοστερνο και εναν αυτοκρατορα που ηταν 5-6 φορες μεγαλυτερα του.

Link to comment
Share on other sites

Yellow tail Damsel...σωστό διαβολάκι.

+1

Link to comment
Share on other sites

Eνα Pseudochromis fuscus το οποιο ειχε τσακισει τα ψαρια που ηταν μαζι του.Ολα τα ψαρια.

Το τελος του ηταν τραγικο..........................................

μη μου πεις???

τηγανι??

Link to comment
Share on other sites

Diodon holocanthus... Μόνο τα τζάμια δεν πείραζε. Ψάρια,Φλοτέρ,θερμόμετρα κλπ τα είχε κομπολόι!

Link to comment
Share on other sites

Dascyllus melanurus...μετα απο 5 ωρες που εκανα να το βγαλω....

επενεβησαν οι ψυχραιμοτεροι για να μη το φαω ΩΜΟ!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω πάει το ψαράκι,έγινε σουβλάκι...

το εβγαλες το διστιχο με ομοιοκαταληξια :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος να κανουμε εναν απολογισμο,ωστε να δουμε ποσα απο αυτα αναφερονται στα sites ως reef safe μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααα

Link to comment
Share on other sites

gyrinocheilus aymonieri δεν είχε αφήσει ψαρι που να μη το βεντουζάρει...ολα τα ψαρια ηταν στρεσαρισμένα απο αυτο που ηταν μόλις 6 εκατοστα..

Link to comment
Share on other sites

gyrinocheilus aymonieri δεν είχε αφήσει ψαρι που να μη το βεντουζάρει...ολα τα ψαρια ηταν στρεσαρισμένα απο αυτο που ηταν μόλις 6 εκατοστα..

Εισαι σε λαθος κατηγορια :D

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος κατηγορια :D

δεν πειραζει φιλε ψαρακι ειναι και αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει φιλε ψαρακι ειναι και αυτο :)

Οκ.

Παμε στους δισκους τοτε να ανοιξουμε ενα θεμα για τα tangs :D

Link to comment
Share on other sites

Οκ.

Παμε στους δισκους τοτε να ανοιξουμε ενα θεμα για τα tangs :D

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: καλο φιλε

Link to comment
Share on other sites

ecsenius bicolor

Λυσαγε! Οτι εβλεπε επρεπε να το ενοχλει! Απο ψαρια μεχρι και ανθρωπους! (ειχα βαλει το χερι να φτιαξω εναν βραχο....και με δαγκωσε!! Και η φαση ειναι οτι με δαγκωνε και δεν αφηνε το χερι μου λες και με ειχε αχτι και ηθελε να μου κοψει κοματι!! ειχα κατατρομαξει γιατι δεν την ειχα δει οτι με ειχε πλησιασει και ενιωσα το δαγκωμα ξαφνικα! Λες και με χτυπησε ρευμα ειχα νιωσει!!)

Υστερα απο καρτερικη υπομονη με αποχη στο χερι και λιγο τροφουλα στην επιφανεια.....το ψαρεψα και το εδωσα σε φιλο που εχει διαφορους τσαμπουκαδες μεσα (yellow tail Damsel) και εκει ησυχασε!

Link to comment
Share on other sites

Yellowstripe Maroon Clownfish (Premnas biaculeatus), πολύ κωλόψαρο το θηλυκό, το αρσενικό Παναγία, μόλις βάζω χέρι έρχεται κατευθείαν για έφοδο και ότι μπει απο κοράλι κοντά στην ανεμώνη το κάνει γιο-γιο, ότι ψάρι δε περάσει δίπλα απο αυτήν τσαμπουκάδες ανεξαρτήτου μεγέθους, θέμα χρόνου να το στείλω!!
Link to comment
Share on other sites

CORIS GAIMARD JUVENILE

Τζαναμπέτης... έχει μεταφέρει όλη την άμμο στην μια πλευρά του ενυδρείου !!!

Bicolor Dottyback

Όταν το είχα το μισό ενυδρείο το ήθελε για δικό του... δεν πλησίαζε τίποτα εκεί !!!

Link to comment
Share on other sites

Maroon Clownfish. Τα έβαζε στα ίσια με ξανθομέτωπο 6πλασιο στο μεγεθος από αυτό, και τον αναγκαζε σε φυγη...

Link to comment
Share on other sites

labroides dimidiatus

στο παρελθον μου σκοτωσε το πρωτο κλαμ που πηγα να βαλω,3 χρονια αργοτερα σε δευτερη προσπαθεια δικη μου να ξαναφερω κλαμ,πηγε να κανει το ιδιο.

στο τελος εσωσα το κλαμ δινοντας το,ανακαλυψα νεες βρισιες αφου ουτε το φ=γιατρο μπορεσα να πιασω ,ουτε να βαλω βεβαια κανα κλαμακι.

ο γιατρος χαιρει ακρας υγειας και τον εχω στα χερια μου σχεδον 6 χρονια.....

Link to comment
Share on other sites

Sohal tang....Ενα απο το χειρότερα παιδιά που εχει περάσει απο το ενυδρείο μου.Του έδωσα πολλές ευκαιρίες αλλα δυστυχώς ηταν μονόπλευρο εκ μέρους μου εφόσον δεν μπορούσε να ξεπεράσει τις εμμονές του και έφυγε νύχτα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...