Jump to content

Ποιο Ψαρι Που Εχετε Σας Εκανε Ζημιες?


VRILO

Recommended Posts

Yellow tail Damsel είχα 2 μετά από 8-9 μήνες κυνήγι τα κατάφερα και τα έπιασα!!! Τσαμπουκά και σε 20 φορές μεγαλύτερου μεγέθους… πίστευα ότι παίρνουν κρυφά αναβολικά και RedBull δεν εξηγείτε αλλιώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Blue Velvet Damsel αφου κυνηγουσε τα παντα.....ενα πρωινο ξεστησα ολο το ενυδρειο για να το πιασω......το αποτελεσμα ηταν να δει τον τοιχο σε 3D!!!!!Τι απολαυση..............................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα damsel δεν τα συμπαθει κανεις :bigemo_harabe_net-75::bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Blue damsel, χαρισμενο στο ξεκινημα του ενυδρειου, μετα το χαρισα κι εγω, διαολος αλλα σκυλος

Το επιασα νυχτα με φακο

Τωρα μου κανει μαγκιες ο αρσενικος κλοουν σε καθε γεννα :matrix:

Έγινε επεξεργασία - disc-postman
Link to comment
Share on other sites

Α ναι,ξέχασα το Chrysiptera hemicyanea....
Μέρες απορούσα γιατί δεν κολλούσαν τα frags,μέχρι που έβαλα κάμερα! :ballistic:

Όσο ήμουν μπροστά δεν πείραζε τίποτα,μόλις άλλαζα δωμάτιο τα έπαιζε ποδόσφαιρο...

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

ενα χρυσοψαρο κιτρινο που ειχα με το που εβαλα μεσα στο ενυδρειο οραντα μεγαλουτσικα σε μεγεθος απο τη γκ@υλ@ του τα πηγενε καθε πρωι για καμμια ωρα γ@.....τ@ς και τα τρελαινε στο τσιμπιμα απο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα ψαρι επισης ηταν ενα σαργος στα καρβουνα που μου εκανε ζημια στο ουλο.Ενα κοκκαλο καρφωθηκε και μεχρι να το βγαλω με πληγιασε :)

Σιγα που δε θα σπαμαριζα :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε λαθος κατηγορια :D

Ωπα!!! γράψτε λάθος παιδιά... :bigemo_harabe_net-86:

Link to comment
Share on other sites

Α ναι,ξέχασα το Chrysiptera hemicyanea....

Μέρες απορούσα γιατί δεν κολλούσαν τα frags,μέχρι που έβαλα κάμερα! :ballistic:

Όσο ήμουν μπροστά δεν πείραζε τίποτα,μόλις άλλαζα δωμάτιο τα έπαιζε ποδόσφαιρο...

:hysterical::hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά....Γέλα εσύ... 20 ευρώ κόλλες είχα χαλάσει για το @#^%$@ψαρο...

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα ψαρι επισης ηταν ενα σαργος στα καρβουνα που μου εκανε ζημια στο ουλο.Ενα κοκκαλο καρφωθηκε και μεχρι να το βγαλω με πληγιασε :)

Σιγα που δε θα σπαμαριζα :bigemo_harabe_net-134:

με πεθανες!!! :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα ψαρι επισης ηταν ενα σαργος στα καρβουνα που μου εκανε ζημια στο ουλο.Ενα κοκκαλο καρφωθηκε και μεχρι να το βγαλω με πληγιασε :)

Σιγα που δε θα σπαμαριζα :bigemo_harabe_net-134:

επίσης μια συναγρίδα στο λαιμό με βρήκε η άτιμη...

πέρα από την πλάκα,εμένα ένας λευκόστερνος μου άφησε κατάλοιπα ψυχολογικά....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cirrhitichthys oxycephalus Hawkfish.

Μιλάμε ότι δεν τα πάει καλά ούτε με τον εαυτό του!Πολύ μούλικο ψάρι....στήνει καρτέρι και δίνει κλωτσιές όχι αστεία!Είναι πολύ τχερός γιατί μου αρέσει πάρα πολύ σαν ψάρι...αλλιώς...θα είχα ακολουθήσει τον τρόπο του Στράτου κι εγώ!

Dascyllus melanurus.

Δεν πειράζει τίποτε μέσα στο ενυδρείο...ούτε μύγα!Μόνο το χέρι μου τσακίζει στο δάγκωμα όταν το βάζω μέσα,έχει βαλθεί να με ματώσει μάλλον!

Link to comment
Share on other sites

Cirrhitichthys oxycephalus Hawkfish.

Μιλάμε ότι δεν τα πάει καλά ούτε με τον εαυτό του!Πολύ μούλικο ψάρι....στήνει καρτέρι και δίνει κλωτσιές όχι αστεία!Είναι πολύ τχερός γιατί μου αρέσει πάρα πολύ σαν ψάρι...αλλιώς...θα είχα ακολουθήσει τον τρόπο του Στράτου κι εγώ!

Dascyllus melanurus.

Δεν πειράζει τίποτε μέσα στο ενυδρείο...ούτε μύγα!Μόνο το χέρι μου τσακίζει στο δάγκωμα όταν το βάζω μέσα,έχει βαλθεί να με ματώσει μάλλον!

αααα το ξεχασα αυτο τον ειχα κανα μηνα παναγια καποια στιγμη παιρνω μια pistol ,την βαζω μεσα και την ωρα που κατεβαινε βγαινει απο την κρυψωνα του και την αρπαζει στον αερα μου κουνηθηκε το κεφαλι την αλλη μερα εχω χασει την cleaner πουθενα κοιτοντας βλε οτι εξυχαν οι κεραιες τις απο το στομα του ,3 χρονια γαριδα..τρελαθηκα :bigemo_harabe_net-75: τον εβγαλα με πετονια και αγκιστρι με δολωμα τι αλλο γαριδα

Link to comment
Share on other sites

Ένας Nasos μου είχε τσάκισει τα αλλα ταγκ μου και ένα κοπάδι καρδιναλιους τώρα βρίσκεται στο ενυδρείου του Ταν και δεν κάνει πιστεύω τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Blue Tang----------->τσιμπουσε ανελλιπως τα clam!

Γιατρος,με το που πηγε να σφαγιασει 2 κλαμ με καθετες εφορμησεις στυλ...στουκας....αυτοκτονησε!

Link to comment
Share on other sites

Blue Tang----------->τσιμπουσε ανελλιπως τα clam!

Γιατρος,με το που πηγε να σφαγιασει 2 κλαμ με καθετες εφορμησεις στυλ...στουκας....αυτοκτονησε!

Την πήρε γραμμή ότι θα τον έκανες σουβλάκι μάλλον......και είπε να τελειώνει μια και καλή...! :D

Link to comment
Share on other sites

Valenciennea puellaris

Ευθύνεται για τον καθαρό αραγωνίτη αλλα και για: 3 ricordea, 4-5 frags zoa και για το οτι δεν μπορώ να βάλω τίποτα στον βυθό. Τον έχω πετύχει να σέρνει με το στόμα frag plug με ζωανθο!!!!!!!!

Έχει σκάψει λαγούμια οπου ακουμπάει ο βράχος. Μια φορά που έστρωνα τον αραγωνίτη μου έκανε επίθεση κανονικά. Αλλά που θα πάει, θα τον πιρουνιάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Valenciennea puellaris

Ευθύνεται για τον καθαρό αραγωνίτη αλλα και για: 3 ricordea, 4-5 frags zoa και για το οτι δεν μπορώ να βάλω τίποτα στον βυθό. Τον έχω πετύχει να σέρνει με το στόμα frag plug με ζωανθο!!!!!!!!

Έχει σκάψει λαγούμια οπου ακουμπάει ο βράχος. Μια φορά που έστρωνα τον αραγωνίτη μου έκανε επίθεση κανονικά. Αλλά που θα πάει, θα τον πιρουνιάσω :)

χαχαχα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Valenciennea puellaris

Ευθύνεται για τον καθαρό αραγωνίτη αλλα και για: 3 ricordea, 4-5 frags zoa και για το οτι δεν μπορώ να βάλω τίποτα στον βυθό. Τον έχω πετύχει να σέρνει με το στόμα frag plug με ζωανθο!!!!!!!!

Έχει σκάψει λαγούμια οπου ακουμπάει ο βράχος. Μια φορά που έστρωνα τον αραγωνίτη μου έκανε επίθεση κανονικά. Αλλά που θα πάει, θα τον πιρουνιάσω :)

Η λύση στο πρόβλημα σου είναι μια Βαγγέλη!Χοντρόκοκκος αραγωνίτης και τέλος....άκουσε με,τα ίδια μου έκανε και ο watchman που έχω,και τώρα έχει στρώσει! :D

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή αραγωνίτη δεν είναι δυνατόν να γίνει, με τίποτα δλδ. Η μόνη περίπτωση να το κάνω αυτό είναι να του ξανάρθει η όρεξη για κοσκίνισμα του αραγωνίτη με την ουρά. Βάζει το κεφάλι μέσα στην άμμο και κοσκινίζει με την ουρά και πέφτει ομίχλη στο ενυδρείο. Αλλα έχει καιρό να μου το κάνει. Υπάρχει περίπτωση να μου το έκανε γιατί τον κυνηγούσα και του χάλαγα τις φωλιές? :D

Θα τον ανεχτώ αλλα κάποια στιγμή που θα πάει, θα τον μαγκώσω και θα πάρει πόδι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...